[ Ni ten ichi ryu @ 30.01.2005. 02:41 ] @
jel koristi neko ovaj softver? Mnogo je dobar i tek sam počeo da ga provaljujem, ali ne zadaje mi latency probleme i čita sve moje VST instrumente tako da će potrajati....
Elem ako neko ima neke tips-tricks, spit it out pls.

hvala.
[ ton_majstor @ 30.01.2005. 10:01 ] @
Primio si se, a?

Ja sam ga dobio uz ProTools, ali ga deinstalirah jako brzo (nisam imao vremena da ga probam). Svidja mi se kako izgleda, malo je drukcije od svega, nemam pojma kako zvuci/radi?

Jel da ga i ja instaliram, pa da pochnemo da se dopisujemo?

Za pocetak, da li ima redefiniciju key-commands po zelji korisnika?

RTAS, pretpostavljam radi?

VST? Bas svi?

Sta latency (koliko)? Meni i Digi 002R nema bash neki grdan latency!

Pishi...
[ Ni ten ichi ryu @ 30.01.2005. 18:17 ] @
instalirao sam ga kuci na integrisanoj sa asio4all. Nemam nista RTAS, samo VST, i vidi sve plugins i instrumente. Nisam još gledao key commands, ali help/manual je odličan tako da ću naći već.
Ako budem imao vreme instaliraću ga večeras u studiju u kome imam RTAS a i malo bolji hardver, pa ću onda da vidim...

Jesi li dobio adapted verziju?
[ ton_majstor @ 31.01.2005. 11:57 ] @
Jeste, uz PT. A shta ti to imash, neki standalone? Ili je ADAPTED ustvari REDUCED? 8(
[ Ni ten ichi ryu @ 31.01.2005. 18:39 ] @
heavily reduced :(
Jednom sam video Reason adapted i to je živi užas od ograničenja.. pretpostavljam da je i Live sličan.
[ ton_majstor @ 01.02.2005. 13:55 ] @
Ma, majke im ga... instalirao sam ga opet i DEINSTALIRAO posle 10 minuta... SVE JE OGRANICHENO! Inache, mogao bih se navici na njega, mislim da mu je GUI odlican!

Jesi li probao da onu njihovu sliku tokom instalacije (zelene kockice) gledash onim 3-D pogledom (zrikenje izbliza)... na monitoru imas fenomenalan osecaj dubine.... hehehee...
[ Ni ten ichi ryu @ 06.02.2005. 21:09 ] @
nikad mi te 3d zaebancie nisu išle od ruke :)
[ snipa @ 08.02.2005. 03:06 ] @
ljudi, Abelton Live, sada aktuelna verzija 4, polako postaje standard u polju sequncinga, ali i live (a i samo ime mu kaze ;P )

ja sam se odusevio njime, mali je, malo zahtevan, super odradjen, stabilan .. pun opcija ..

ja u njiemu radim, iskljucivo.
[ Ni ten ichi ryu @ 09.02.2005. 03:11 ] @
šta radiš u njemu, snipa?

sa moje tačke gledišta Live uopšte ne postaje standard u polju sequencing-a :)
Stoji da se radi veliki marketing za live sound tržište, ali slabo to nešto. Teško će Ableton izgurati Logic i Digital Performer sa oba polja, pre svega zato što je Ableton jedan nivo, a Apple i Motu potpuno drugi.

ja ga u principu koristim samo za sviranje mojih vsti, i ponekad nešto sekvencujem čisto zaebancie radi. GUI je odličan zato što je nestandardan: kad pogledaš malo bolje, sav softver izgleda isto, jebiga.
[ vindic8or @ 09.02.2005. 16:33 ] @
yea, malo teze ce live da preuzme sequencing market...
zanimljiv je program (originalan), ali ne verujem da ga mnogo poznatih live P.A. ljudi koristi, ma sta m-audio pisao na svom sajtu.


Citat:
kad pogledaš malo bolje, sav softver izgleda isto, jebiga.


patkica!

cubase sx izgleda kao najjeftinija windows aplikacija. a midi editori zasluzuju oskara kreativnosti (doduse za 1987, kada su nastali - u formi identicnoj danasnjoj!). narocito drum edit sa onim rombovima ***ote!

logic je po stilu, klasa za sx...


mada je istina da vecina ovih koji sada pokusavaju da se probiju sa sekvencerima, bas ide na dizajn za probijanje marketa, posto je prilicno stabilno.
npr, mackie sa svojim sekvencerom... tracktion ili n-track se zove... bas ime neobican interfejs.