[ boki99 @ 30.01.2005. 14:53 ] @
Kako podesiti nero da bi rezac najbolje radio?

Koliko staviti cache? Treba li nesto odcekirati (cekirati) ili sl.?

Koliki treba da bude ultrabuffer?

Treba li finalizirati disk? Determinisati max speed?

I tako dalje....


Najbolje bi bilo ako neko ima kratki tutorijal kao snimiti dvd-r, jer ocito postoje poteskoce prilikom snimanja. Mnogo je teze nego sa cd-r.

Pozdrav!
[ boki019 @ 30.01.2005. 22:06 ] @
kakvih poteshkoca...
nijedan DVD mi nije pukao koristim AlfaVision, najjeftinije DVD, sve je isto kao i za CD samo malo vishe mesta...
barem kod mene, nikakva dodatna shtelovanja ja nisam radio...
Ako ti je disk 2 GB ne moras da ga zatvorish, tvoja zelja, (ako se radi o programima, mp3 i sl, ako se radi o dvd filmu, onda recimo da zatvorish, chisto da ne bi guzvao 2 filma na 1 dvd, a i filmovi su vec poprilichno veliki da ti i ne ostaje previshe mesta za nastavak snimanja...)
determine max speed... nemam pojma, probao nikad nisam, znam za koju je brzinu pravljen disk, i , ako imam vremena, rezem da 1X, ako ne onda na brze...
nema neke filozofije...
pozdrav

[ boki99 @ 30.01.2005. 22:18 ] @
Meni snimanje stalno pukne sa Alfavizion diskovima. Koristim samo brzinu od 4x, za ostale mi ne daje izbor. Izgleda da mi ovaj gigabytov rezac ne valja 5 para...
Pokusao sam da updejtujem najnoviji firmware. I sa njim radi lose. Nemam pojma sta da radim. Imam dvd -rw marke ridata koji je dosao zajedno sa rezacem i on radi bez problema. Izgleda da ne trpi losije diskove koji se mogu naci na domacem trzistu....
[ abyss @ 31.01.2005. 14:02 ] @
Meni Pioneer 108D nikako nece sa tim Alfavision ili bese Alfamedia 4x...
[ laptir @ 12.04.2005. 19:07 ] @
Koristi Verbatim diskove i neces imati problema (a i cena im je osetno pala oko 35 din.).Batali princo i ostale gluposti jer i ako uspes da ih narezes kroz nekih godinu dana izgubice ti se podaci sa njih (filmovi).Samo da ti kazem da mi je se to dogadjalo a veruj mi jer imam dvd rezac skoro 2,5 godine tako da znam o cemu ti pricam.
[ Goran Mijailovic @ 12.04.2005. 19:13 ] @
Citat:
abyss: Meni Pioneer 108D nikako nece sa tim Alfavision ili bese Alfamedia 4x...

A moj "krs" od MSI-a oce, toliko o izvikanim markama, ipak je razlika kad nesto kupis u kesici u odnosu na kutiju :p