[ bokili @ 30.01.2005. 15:25 ] @
Cuo sam da su prvi korisnici sezampro-a vec prikljuceni na internet preko ADSL-a pre 2 dana. Verovatno sam
neobavesten, jer su sigurno i ostali provajderi prikljucili prve korisnike.

Hteo bih da cujem komentare prvih korisnika ADSL-a u srbiji:

1) Kakav je kvalitet? (da li ima prekida u signalu, vezi i sl.)
2) Kakav je ping? (od vas do provajderovog servera)
3) Da li imate javnu ip adresu?
4) I zanima me sve ostalo, jos jednom internet useru koji nema ADSL ne bi palo na pamet da pita? : )
[ bokili @ 01.02.2005. 03:18 ] @
Izgleda niko nema ADSL : )
[ nemanjas @ 01.02.2005. 15:06 ] @
Idem ja posle posla da pokupim ruter iz Sezama, ADSL su mi na mojoj liniji juce pustili...

Kako mi rekose, nemaju ISDN/USB modeme pa moraju da daju rutere, hehehe. Bas mi dobro doslo, inace je doplata 1200din.

EDIT: Stiglo. 150ms do yahoo, 180 do googleta. 25 do sezama :)

Nisam probao nista od dl, ima vremena. Ono sto je lepo je bezbolna i brza instalacija. Sad jos samo da nastelujem fw i banja.
[ Mister Big Time @ 02.02.2005. 01:11 ] @
Imenjace daj jos malo informacija o tom Sezamu :) Na kojoj si centrali?
[ Rodd @ 02.02.2005. 11:33 ] @
Evo, emocije su me naterale da napišem par reči o Sezamu...

Ja sam jedan od prvih kome su oni uveli ADSL.

Izabrao sam 512 flat, ali su mi greškom uveli 256 za prvi mesec, pa će od drugog, navodno, ispraviti grešku i oduzeti razliku u novcu. OK, to im nisam uzeo za zlo. Veza je OK: više od 25 kila nisam uspeo da izvučem, ali mislim da više ne može ni da se očekuje.

E sad, ono što me kod Sezama nervira: veza mi se svako malo umrtvi. Bar par puta dnevno. Obično mogu odmah da se diskonektujem pa se ukonektujem opet i proradi, ali dešavalo se (juče) da ceo dan ne radi: prvo nedostupan server pa bad login. OK, svako bi rekao, dečje bolesti, treba im malo vremena. Ne bi mene to nerviralo toliko da Sezamova podrška nije katastrofa. Da se razumemo, svi ISP-ovi sa kojima sam imao posla u Srbiji imaju lošu podršku, ali Sezamova je, ponavljam, katastrofa. Na telefon ih je skoro nemoguće dobiti po vasceli Božji radni dan, a kada ih konačno dobijem "slušam muziku" 3 minuta, pa mi neko kaže da sačekam, pa muzika još minut, pa mi se neko javi, taman počnem, pa mi opet kažu da sačekam, pa još malo muzike, pa mi na kraju kažu da napišem e-mail podršci. Ja napišem e-mail i, otprilike, nikada ne dobijem odgovor (prošlo je 3 dana). Dakle, mogu da razumem da je svaki početak težak, ali ako nešto plaćam 50€/mesečno, a to je, verujte mi jedan od najskuplje plaćenih kućnih Internet pristupa u svetu (recimo, u Japanu, za te pare, možte da dovedete 100Mbs optiku do kuće), očekujem da bar mogu da, u dogledno vreme, dobijem neko objašnjenje telefonom ili e-mailom.

Dalje, da ne pominjem Sezamovu politiku po pitanju SMTP servera, koji može da se koristi samo sa @sezampro.yu adresom. Nikad mi pre nijedan provajder nije zabranio da posedujem i preko njih šaljem e-mail sa @mojdomen adrese?!

Dakle, da zaključim, nisam prezadovoljan, mada nemojte da mislite da nagovoram bilo koga da preskoči Sezam, zato što: (1) ipak je ovo tek početak i (2) ni drugi verovatno nisu bolji. Ja ću lično, kako stvari stoje, od sledećeg meseca ipak raskinuti ugovor sa Sezamom jer mi se ponuda Verata više sviđa, pre svega zbog boljeg upload rate-a: za isti novac dobijem 768/192. Jedina začkoljica je što moram da platim setup i kupim svoju opremu, ali nadam se da će mi se ulaganje u to isplatiti.
[ Gojko Vujovic @ 02.02.2005. 12:04 ] @
Što se slanja emaila tiče, digni lokalni MTA i zaboravi na probleme sa provajderima.
[ nemanjas @ 02.02.2005. 12:06 ] @
Kao prvo Sezam ekipa je ocigledno malo nepripremljena na navalu koja im se dogodila.

Veza? Pa da budem iskren, nit sam nesto posebno skidao, pustio sam neki fajl da se skida cisto da vidim koliko to vuce. Punih 30k, neki put manje, ali cenim da nije do sezama, kad pustim dva ili tri dl paralelno ode na 30k. Sve ovo kao sto sam rekao je na jako malom uzorku, pa je moguce i da stvar ne radi kako ja pricam.

Kako kaze tip koji je instalirao opremu, imaju problema sa telekomom u smislu, da tri adsl ploce u centrali lepo postave, a cetvrtu sjebu. I onda moraju da resetuju plocu i neko ostane bez konekcije. Recimo meni je trebalo da se instalira adsl u ponedeljak popodne, ali mi je instalater javio da iako mi je postavljen adsl na liniju nece raditi tak o da je to ostavljeno za utorak tj. juce.

Citat:

Dalje, da ne pominjem Sezamovu politiku po pitanju SMTP servera, koji može da se koristi samo sa @sezampro.yu adresom. Nikad mi pre nijedan provajder nije zabranio da posedujem i preko njih šaljem e-mail sa @mojdomen adrese?!


Koje ovo veze sa ADSLom ima? Spamovanje je poseban sport.

Citat:

Ne bi mene to nerviralo toliko da Sezamova podrška nije katastrofa. Da se razumemo, svi ISP-ovi sa kojima sam imao posla u Srbiji imaju lošu podršku, ali Sezamova je, ponavljam, katastrofa. Na telefon ih je skoro nemoguće dobiti po vasceli Božji radni dan, a kada ih konačno dobijem "slušam muziku" 3 minuta, pa mi neko kaže da sačekam, pa muzika još minut, pa mi se neko javi, taman počnem, pa mi opet kažu da sačekam, pa još malo muzike, pa mi na kraju kažu da napišem e-mail podršci. Ja napišem e-mail i, otprilike, nikada ne dobijem odgovor (prošlo je 3 dana).


Evo sad sam ih zvao, zaboravio sam neke pasvorde, dobih iz treceg puta. Muzika svirala 20 sek.... Moguce da sam imao srece.

Citat:

Dakle, mogu da razumem da je svaki početak težak, ali ako nešto plaćam 50€/mesečno, a to je, verujte mi jedan od najskuplje plaćenih kućnih Internet pristupa u svetu (recimo, u Japanu, za te pare, možte da dovedete 100Mbs optiku do kuće), očekujem da bar mogu da, u dogledno vreme, dobijem neko objašnjenje telefonom ili e-mailom.


Odgovor na ovo je samo jedan: Idi u Japan.
[ Rodd @ 02.02.2005. 12:25 ] @
Citat:
Koje ovo veze sa ADSLom ima? Spamovanje je poseban sport.

Možda sam dužan da se izvinim što sam ovo pominjao u ovoj temi. Zaista nema veze sa ADSL-om ali ima veze sa Sezamovom uslugom.

Dakle, zamisli ovo: imaš domen koji hostuješ kod provajdera X, ADSL si zakupio kod provajdera Y. Ne znaš šta je to lokalni MTA. Provajder X ti ne da relaying sa provajdera Y, kao i svaki provajder, a provajder Y ti ne da da koristis e-mail adresu koja nije @Y. Ovo zaista smatram za nepotrebno komplikovanje i ako je to neka velika zaštita od spama, seci me gde sam najtanji.

Citat:
Evo sad sam ih zvao, zaboravio sam neke pasvorde, dobih iz treceg puta. Muzika svirala 20 sek.... Moguce da sam imao srece.

Ja sam ih zvao 68 puta (+-50) u poslednja 3 dana i svaki put sam "poljubio slušalicu" ili se "naslušao muzike". Možda ja nisam imao sreće?

Citat:
Odgovor na ovo je samo jedan: Idi u Japan.

Klasika. Ovakav odgovor će dobiti svaki Srbin koji kaže: "ja sam čuo da je tamo tako" i to je na mestu. Međutim, ja nisam ovo upotrebio u tom smislu. Ono što sam hteo da kažem je: Ako već plaćam 512K koliko i Japanac optiku, srpski ISP može bar da mi se javi na telefon nakon 10 pokušaja. Potpuno sam svestan da Sezam ne može da mi dovede optiku do kuće po toj ceni, ali sam siguran da može npr. da: otvori još dva telefona za podršku, zaposli još dvoje ljudi u podršku (po mogućstvu nekog ko zaista može da mi pomogne), itd.

[ pailhead @ 02.02.2005. 14:36 ] @
Stvarno ne znam sta ti ocekujes od tehnicke sluzbe? Placas im uslugu ko svetog petra kajganu i jos ocekujes da ti radi? Gde ti zivis...
[ anon315 @ 02.02.2005. 14:38 ] @
Evo ja sam morao da brojim do 100 da ne bih otisao pravo u Skadarsku i nekom se naj**** *****.

Kad sam dobio mail da je sve u redu i da treba da dodjem da platim, rekli su mi da ce za 5 dana biti sve gotovo. Proslo je 15 dana i jos nista. Okrenem ja lepo njih, dobijem iz prve, i javi se debil po imenu Nenad Sreckovic. Evo nase konverzacije:

Ja: Dobar dan, uplatio sam prvu ratu za adsl i proslo je 15 dana i jos ni***********
On: Prekide me sa muzikom (cekam 10 sekundi)
On: Da ?
Ja: Ponovim sve isto.
On: Ne znam.
Ja: Kako sad ne znate, a onda kad sam placao ste znali da ce biti za 5 dana ?
On: Cekamo Telekom, ja nista ne znam, svaki dan uvedemo adsl mrmlj, mljac, mljac (nesto jede ladno) korisnicima, mljac ...
Ja: Koliko korisnika dobije dnevno ste rekli ?
On: Ne znam.
Ja[vec besan]: Pa kako nista ne znas a radis u tehnickoj podrsci ?
On[drsko]: Mljac, mrmlj, grok (karikiram) ne znam !
Ja: A kako se ti zoves decko ?
On[vec prijatnije]: Nenad
Ja: prezime ?
On[maltene peva]: Sreckovic

hangup

Poslao sam im i mail pre 10 dana i tek juce sam dobio odgovor od istog ovog mentola koji radio u podrsci. Mail je bio extra skrt. Sa druge strane lik koji radi bas na adslu je bolje odgovorio na mail, detaljnije itd (Antic Sasa).

Btw, ako gleda neko ovo iz Sezama, daj bre izbacite ovakve idiote koji rade kod vas i koji zderu nesto dok pricaju sa vama.

Samo jedva cekam da dobijem adsl i da vidim kako radi, ako ima i najmanja stvar koja mi ne pasuje momentalno menjam provajdera. A ako se desi da dodje petak ove nedelje, a jos ne zavrse posao, onda opet menjam...
[ Mihailo @ 02.02.2005. 14:39 ] @
Razumljiv je vaš bes, ali .. Bilo je realno očekivati da će support biti preopterećen u prvom mesecu ADSL-a. Nije potrebno gledati u pasulj za to. Naravno, da bi pojačali support, treba da raspišu konkurs, obave razgovore, zaposle ljude - i posle mesec dana ih otpuste, kad navala prođe. Ko je lud da radi to?
[ idFilip @ 02.02.2005. 15:32 ] @
I ja sam pokusavao da pozovem Sezam vec neko vreme i stalno je zauzeto a na mejl vise ne odgovaraju, paket sam platio pre 10ak dana. :-(
[ anon315 @ 02.02.2005. 16:11 ] @
Citat:
Mihailo: Razumljiv je vaš bes, ali .. Bilo je realno očekivati da će support biti preopterećen u prvom mesecu ADSL-a. Nije potrebno gledati u pasulj za to. Naravno, da bi pojačali support, treba da raspišu konkurs, obave razgovore, zaposle ljude - i posle mesec dana ih otpuste, kad navala prođe. Ko je lud da radi to?


Haha, "ko je lud da radi to" ... Ali zato je normalno da radi ovo:

Code:

for(int i=0; i<hangup; i++)
  system("echo "Ne znam, grok, mljac" > /dev/speech ");

// http://www.speechio.org


[ Esko@ @ 02.02.2005. 16:25 ] @
Kad bi ovakvi kao nemanjas otisli u Japan, ovi kao Rodd se vratili iz "Japana" u ovoj drzavi bi bilo mnogo bolje(krajnje je vreme da dobijes ono sto placas)... :))
[ drgrozozo @ 02.02.2005. 17:19 ] @
Citat:
Vanja Petreski: ...debil po imenu Nenad Sreckovic...


e to je ono sto volim da cujem :)
debil taj i taj.
dosta mi je vise sleganja ramena u stilu "mi smo takav narod".
nismo mi takav narod, nego je taj sto izigrava prezivara na telefonu obican parazit i zove se tako i tako.
kao sto su paraziti oni sto te potkradaju u prodavnici i sto se biju po autobusima.
ima ih mnogo, ali oni nisu narod.

da smo vise istrenirani u ocekivanju dobre usluge, sefovima u sezamu bi stizalo po 10000 zalbi dnevno dok im ne pozelene usi, a posle bi nenad sreckovic sedeo kuci i cackao nos pitajuci se "sta to bi?".
[ nemanjas @ 02.02.2005. 17:55 ] @
Citat:
Esko@: Kad bi ovakvi kao nemanjas otisli u Japan, ovi kao Rodd se vratili iz "Japana" u ovoj drzavi bi bilo mnogo bolje(krajnje je vreme da dobijes ono sto placas)... :))


Ti si neki dispecer, jel? Mislim mene saljes tamo, rodda ovamo...

Ja sam dobio bas ono sto sam platio, u tome je trik.
Rodd nije i njegovo je da negoduje, meni je smetalo sto je kukao na pogresne stvari.
[ svilen @ 02.02.2005. 18:18 ] @
Ljudi samo bez uzbudjenja Trenutno je bracni par na godisnjem odmoru mislim da su na Kopaoniku na skijanju mislim na sefove u SEZAMU tamo su ukupno nekih 15 dana na odmoru.

Ovu vest sam dobio proverenu od jednog prijatelja koji je dobar sa nekim likom iz Sezama i on mu je reko da su Sefovi muz i zena na godisnjem odmoru.

Prema tome iskulirajte malo ovi jos par dana pa kad se vrate vi navalite na njih.
[ Esko@ @ 02.02.2005. 18:31 ] @
Pa ljudi otisli da se odmore malo.:)) Skijanje je zdravo...
Pokupis pare za ADSL(unapred) odes na skijanje, a korisnici ce da cekaju...Nemaju gde :)))

[ ATZIKA @ 03.02.2005. 15:43 ] @
Ja dobio danas.
Sezam, centrala konjarnik, 768 basic sa sezama dl krene 100+ a zadrzava se na 80+, za sada sam zadovoljan. Nemaju usb varijantu za ISDN korisnike pa privremeno daju ruter sa 4 porta. ( Meni je to bedak jer user name unosis u konfiguraciju rutera pa kad hocu da menjam lokal/internet uvek moram da menjam u konfiguraciji rutera).
To je to...
[ vuki68 @ 03.02.2005. 15:57 ] @
Citat:
ATZIKA:  ( Meni je to bedak jer user name unosis u konfiguraciju rutera pa kad hocu da menjam lokal/internet uvek moram da menjam u konfiguraciji rutera).
To je to...


Da, tebi Modem/ROUTER ustvari omogucava always-on, bez unosa user i pass svaki put kada pristupas NET-u.
Medjutim, ako tebi takva varijanta ne odgovara mislim da mozes da se diskonektujes sa ROUTERA i da sebi ostvarujes konekciju preko dial-in klijenta.Dakle, pokusaj da uradis disconect u setingu ROUTERA zatim napravi dial-in klijent u windowsu, tu unesi tvoj user i pass i probaj tako da se konektujesh...
[ svilen @ 03.02.2005. 17:07 ] @
Citat:
ATZIKA: Ja dobio danas.
Sezam, centrala konjarnik, 768 basic sa sezama dl krene 100+ a zadrzava se na 80+, za sada sam zadovoljan. Nemaju usb varijantu za ISDN korisnike pa privremeno daju ruter sa 4 porta. ( Meni je to bedak jer user name unosis u konfiguraciju rutera pa kad hocu da menjam lokal/internet uvek moram da menjam u konfiguraciji rutera).
To je to...


Cestitam picko jedna ni da se pohvalis

Ma zezam se sto bi se i hvalio ako me razumes.

Evo i ja cekam da mi uvedu ADSL preko sezama, bio sam i uplatio pare pa sada cekam.

Reci mi samo jesili isao preko veze ili si cekao redovnim putem ??????

I koliko je dana proslo od kada si potpisao ugovor dok su ti pustili ADSl ako moze hronoliogija dogadjaja ?????

Jos jednom ti cestitam i nadam se da cete sada zena manje gnjaviti za igranje na Netu

Pozdrav.
[ S_Kid @ 03.02.2005. 19:15 ] @
Evo ja sam danas pokupio modem iz Sezama, instalacija je lepo prosla ali - line is dead. TP sam dobio relativno brzo i rekose da Telekom ipak nije sve zavrsio do kraja i da se to ocekuje u narednih 24h.

Moram da kazem da je posle toga isti onaj Nenad zvao 2 puta da pita da li je kojim slucajem stvar proradila, kao sto nije, tako da je ostalo da se cujemo sutra u toku dana... Eto, nemam zamerku na TP ali imam jerbo bloody thing don't work *@$@$)
[ ATZIKA @ 03.02.2005. 19:40 ] @

Citat:
svilen: Reci mi samo jesili isao preko veze ili si cekao redovnim putem ??????

I koliko je dana proslo od kada si potpisao ugovor dok su ti pustili ADSl ako moze hronoliogija dogadjaja ?????


14.01.05 izabrao paket na sezamu
21.01.05. platio prvi mesec
03.02.05. dobio

nisam imao vezu
[ svilen @ 03.02.2005. 20:33 ] @
Citat:
ATZIKA: 14.01.05 izabrao paket na sezamu
21.01.05. platio prvi mesec
03.02.05. dobio

nisam imao vezu


24.01.05 izabrao paket na sezamu
01.02.05 platio prvi mesec
??.??.?? ne znam kada ce mi uvesti ADSL

nemam ni ja vezu

E i hvala ti na odgovoru sada me zanima za koliko ce meni da uvedu
[ covek_iz_senke @ 03.02.2005. 20:50 ] @
Samo jedna sugestija: STAVITE LOKACIJU VASE CENTRALE!!!
Ovako stvarno je to lepo sto ste dobili, ali............

Pozdrav
[ Sylvester @ 03.02.2005. 22:06 ] @
E ljudi ovo je necuveno... 14.1. sam potpisao Ugovor sa Beotelom, evo do dana danasnjeg od ADSL ni A nisam video. Stavise, nedavno sam saznao da je TEK 28.1. Telekom dobio moj nalog za prebacivanje na DSLAM, dok mi je fina teta prilikom potpisivanja rekla da ce istog dana uvece poslati nalog Telekomu. Ljudi sa iste centrale (Konjarnik, 347x.xxx) potpisali su sa Sezamom Ugovor krajem januara i vec uveliko pice na ADSL-u... A Beotel?
Znaci, NIJE sve do Telekoma...

Pozdrav
[ bokili @ 04.02.2005. 03:36 ] @
Citat:
EDIT: Stiglo. 150ms do yahoo, 180 do googleta. 25 do sezama :)


Odlican ping ..evo ja imam wireless, 7ms do provajdera ali zato 200 ms do yahoo-a,
120ms do google-a : ))

Ipak je po meni pristojno 25ms do provajdera, ali opet zavisi koliko si zicano udaljen od centrale...

Citat:
Veza je OK: više od 25 kila nisam uspeo da izvucem, ali mislim da više ne može ni da se ocekuje.


To opet neki problemi na relaciji sezam telekom ili?

Citat:
Dalje, da ne pominjem Sezamovu politiku po pitanju SMTP servera, koji može da se koristi samo sa @sezampro.yu adresom. Nikad mi pre nijedan provajder nije zabranio da posedujem i preko njih šaljem e-mail sa @mojdomen adrese?!


Nisam znao da ovo moze da se zabrani... kakvi seljaci... Pa ja koristim par domena.. Kad bi imao ADSL i zabranjen pristup mojim mailovima iz istih stopa bi promenio provajdera...

Citat:
Što se slanja emaila tice, digni lokalni MTA i zaboravi na probleme sa provajderima.


A sta je sa nama sto ne znamo sta je lokalni MTA : )

Citat:
Odgovor na ovo je samo jedan: Idi u Japan.


Nemanjas, ako covek plati, treba da dobije ono sto je platio a ne neki buckuris...
Sta recimo mene briga sto je korisnicki servis Sezama prebukiran, onda jednostavno nisu trebali ni da nude ADSL ako su nesposobni.. Da se meni ovo desilo ja bi otisao i raskinuo glupi ugovor.. I lepo sacekam PTT da krene sa ADSLom.. makar znam da imam zagarantovanih 768k...

Citat:
Ja: Dobar dan, uplatio sam prvu ratu za adsl i proslo je 15 dana i jos ni***********
On: Prekide me sa muzikom (cekam 10 sekundi)
On: Da ?
Ja: Ponovim sve isto.
On: Ne znam.
Ja: Kako sad ne znate, a onda kad sam placao ste znali da ce biti za 5 dana ?
On: Cekamo Telekom, ja nista ne znam, svaki dan uvedemo adsl mrmlj, mljac, mljac (nesto jede ladno) korisnicima, mljac ...
Ja: Koliko korisnika dobije dnevno ste rekli ?
On: Ne znam.
Ja[vec besan]: Pa kako nista ne znas a radis u tehnickoj podrsci ?
On[drsko]: Mljac, mrmlj, grok (karikiram) ne znam !
Ja: A kako se ti zoves decko ?
On[vec prijatnije]: Nenad
Ja: prezime ?
On[maltene peva]: Sreckovic


Hahhahaha... I meni se ovo desilo jednom ali sa drugim provajderom i u vezi dial upa i smina : )
[ manijac @ 04.02.2005. 12:16 ] @
Zanima me dali imate ogranicenje na download ?
[ bokili @ 04.02.2005. 14:33 ] @
nemaju ogranicenje
[ weB_KiLeR @ 04.02.2005. 14:37 ] @
Fakat je da tehnicka podrska kod nas nije ni za sta, oni imaju default recenice:

To je do vas!
Ne znamo mi nista!
Prekid kod telekoma!
To je do vas!

Svaki put kad zovete ocekujte ovakve vrste odgovora, da smo u nekoj ozbiljnoj zemlji on bi ako treba morao da razvuce optiku do Vas, jer Vi ste platili, a sta platite to trebate i da dobijete.
Samo kod nas provajderi ne garantuju to sto platite, verat nije nista bolji uopste, kad ih zoves niko nista ne zna a to sto si platio nema veze, ako ti se ne svidja nadji drugog.
Zato glavno da znaju da kritikuju druge.
[ Gojko Vujovic @ 04.02.2005. 17:04 ] @
Zar nije obično ograničeno na 256k, 512k, zavisno već od kupljenog paketa?
[ JogyII @ 04.02.2005. 17:15 ] @
Citat:
Gojko Vujovic: Zar nije obično ograničeno na 256k, 512k, zavisno već od kupljenog paketa?
oboje su ocigledno mislili na ogranicen broj GB mesecno, recimo imas 512kbit/s protok ali i ogranicenje od 10GB mesecno
[ GFC @ 04.02.2005. 17:52 ] @
Ne skrećite sa teme.

Da li je neko u BG dobio ADSL a da je prijavio šestocifreni tel. broj (sa stare centrale, pulsno biranje). Molim prvog takvog da nam javi!
[ Duke_Vladimir @ 06.02.2005. 16:34 ] @
Proradio mi je ADSL.
Brzina je 768/198.
Kod Beotela sam
Mogu da biram javnu dinamicku ili NAT privatnu adresu...
Javna dinamicka adresa se bira tako sto stavite 'username/ip@beotel' u polje za username.
Download je 80 KB Konstantnto, za sada...videcemo kada dodje vise korisnika na mojoj centrali.
Modem koji sam dobio ima samo USB.
Nalazim se na banovom brdu, centrala Cukarica, broj telefona 3546-xxx
Beotel mi je doneo opremu 4.2.
Telekom je pustio signal 5.2
Beotel sam zvao 5.2. ali tek danas sam poceo da koristim...znaci 6.2
Ugovor sam potpisao pre dve nedelje otprilike..mrzi me da trazim zbog datuma...
Sta jos da kazem...pitajte sta vas zanima...
[ manijac @ 06.02.2005. 17:46 ] @
Mene zanima koliko te to kostalo i koliko ce jos da te kosta ?
Pitam zato jer i ja hocu a na bilo koje moje pitanje kod mene u gradu slezu ramenima. (pojma nemaju - ko da ih pitam za svemirski brod)
[ tdjokic @ 06.02.2005. 18:00 ] @
Citat:
manijac: Mene zanima koliko te to kostalo i koliko ce jos da te kosta ?
Pitam zato jer i ja hocu a na bilo koje moje pitanje kod mene u gradu slezu ramenima. (pojma nemaju - ko da ih pitam za svemirski brod)
Za Beograd imas na sajtovima onih provajdera koji nude tu uslugu: Sezampro, Verat, Beotel, Bitsyu, Eunet i jos po neki, bilo je toga i ovde. A kod tebe u gradu mozda jos ne moze da se uvodi, to zavisi od tel.centrale.
[ Sylvester @ 07.02.2005. 14:42 ] @
ja dobio

kvalitet veze je ODLICAN, mnogo bolji nego sto sam ocekivao, ping nizak (avg 80 ms sa googletom), javna IP adresa, download sa beotelovog servera 25-30 KB/sec

Centrala Konjarnik 347x.xxx, Ugovor potpisan 14.1, ISP... pa naravno naravno Beotel

Pozdrav svima
[ bokili @ 07.02.2005. 19:11 ] @
Jel' uzeo neko pttov ADSL?
[ EllesDee @ 10.02.2005. 09:57 ] @
atzika: jel mozes da uslikas wan configuration screen i da mi posaljes na email? posto imamo isti paket, s tim sto meni nikad ne prelazi 50k. hvala unapred
[ yooyo @ 10.02.2005. 10:50 ] @
Da se prijavim u klub :)

Jutros proradilo... 20.1. potpisao ugovor sa Beotelom, 5.2. dobio ADSL, 10.2. Telekom ukljucio.

yooyo
[ Darko_BG @ 10.02.2005. 12:54 ] @
>

Koliko vidim skoro svima je ukljucen ADSL preko Beotela,
jel ima nekog sa ukljucenim ADSL preko Sezama?

--
-=Darko=-
[ bokili @ 10.02.2005. 14:15 ] @
A jel ima neko iz Nisa sa ADSLom?
[ Milan Ogrizovic @ 10.02.2005. 14:39 ] @
adsl se ne nudi van beograda

[ C B @ 10.02.2005. 16:38 ] @
Svima vama van beograda, drzava (jer telekom je drzava, cak i iznad drzave) je rekla, dobri ste samo za primarnu proizvodnju.

Do juce bre ni smin niste imali, surfovali ste najskuplje na zemaljskoj kugli.

Sta da vam kazem... blokirajte saobracaj... protestvujte, opkolite telekom, ili postu, nema vam druge. Ako moze u beogradu, moze i kod vas, prevashodno zao sto imate u velikoj meri digitalne centrale i provajdere sigurno voljne da zarade pare.
A ipak je mnogo lakse skupiti ljude u manjem mestu nego u BGD.
[ wanted @ 10.02.2005. 18:15 ] @
Ljudi koliko treba ovo da se ceka!!!
Juce sam se prijavio za adsl kod sezama.
izabrao sam paket basic 768kbps.
nalazim se na konjarniku.
[ filip78 @ 10.02.2005. 18:22 ] @
evo sad su bili momci iz beotela postavili modem....moram da sacekam da telekom pusti ozici svoj deo....valjda im nece trebati dugo, posto oni nisu znali nista o tome...


znaci da rezimiram:
centrala konjarnik
1. 289x-xxx
2. 01.02.05
3. 10.02.05 postavljen modem

[ bjov1498 @ 10.02.2005. 22:46 ] @
Da li neko ima iskustvo sa Verat-om?
Dodatno pitanje... Da li se zna kako ADSL funkcionise kod nas - tj da li je bandwidth koji se dobija zapravo bandwidth koji telekom obezbedjuje (a provider samo preprodaje), ili se zapravo radi neko komplikovano rutiranje izmedju telekoma i providera, tako da korisnik na kraju zavrsi na provajderovom bandwidth-u?

Inace ja sam uplatio 1. mesec kod Sezama jos 25. Jan, i do dana danasnjeg me nisu kontaktirali. Takodje na pitanje da li obezbedjuju drivere za USB modem za linux, oni su me belo pogledali.. Na pitanje da li bih EVENTUALNO mogao da dobijem ethernet modem, oni su rekli, pa "mozda bi mogli da izadju u susret", uz moju minimalnu nadoknadu od 2-3000 din. PAZNJA - to je modem koji NE prelazi u moje vlasnistvo. Hmm, mozda bi momci iz sezama trebali da provere cene adsl modema...
Pitanja tipa - staticka ili dinamicka adresa? (ponosan odgovor dinamicka - ucilo se)
IP adresa iz privatnog opsega, ili javna? (bsl - blank stare look)
Pa znate, da li je vidljiva spolja, ili je iza NAT-a? (bsl)
Aaa, da li znate da li postoje filteri za odlazeci saobracaj na nekim portovima? (bsl)
Zasto ne date ljudima ethernet modeme? "Da ne bi vezivali vise od jednog racunara ako nisu biznis korisnik"
A sta sprecava nekog da digne NAT na windows masini? "Pa nista, ali bismo mi to "videli""
Vrlo zanimljivo, a kako biste vi to videli? "Paaaa, po protoku"
Ali zar nije ovo flat rate pristup? ... ITD ITD...
Tuzno..
[ bokili @ 11.02.2005. 02:23 ] @
Citat:
Svima vama van beograda, drzava (jer telekom je drzava, cak i iznad drzave) je rekla, dobri ste samo za primarnu proizvodnju.

Do juce bre ni smin niste imali, surfovali ste najskuplje na zemaljskoj kugli.

Sta da vam kazem... blokirajte saobracaj... protestvujte, opkolite telekom, ili postu, nema vam druge. Ako moze u beogradu, moze i kod vas, prevashodno zao sto imate u velikoj meri digitalne centrale i provajdere sigurno voljne da zarade pare.
A ipak je mnogo lakse skupiti ljude u manjem mestu nego u BGD.


Ti si bre prso!
[ tdjokic @ 11.02.2005. 03:03 ] @
Citat:
bjov1498: Da li neko ima iskustvo sa Verat-om?

Koliko ja znam, jos niko nije dobio ADSL preko Verata, ali je receno da ce biti vrlo uskoro. Ja sam tamo prijavljen.

O ostalim stvarima koje pitas je pisano ranije, ili se vide iz ponude provajdera objavljene na njihovom sajtu.

Citat:
da li obezbedjuju drivere za USB modem za linux

Izvini na izrazu, ali ovo ti je bilo malo cudno pitanje. Ne obezbedjuje provajder drajvere za USB modeme za Linux. Nesto malo sam citao po netu oko toga - postoji nekoliko chipsetova i drajveri i "ono drugo" za njih postoji na netu i to je to. Istina je, da su neki proizvojdaci tu korektniji, pa su lepo na svojim download sajtovima izlistali uredno sve drajvere za MS a nakon toga dali i ono sto je potrebno za Linux, ali to mu dodje kao bozji blagoslov. Ako uz modem budes dobio i original CD, onda ces imati ono sto daje proizvodjac, a da bi Sezam nesto sam pripremao itd. to je vec malo tezi slucaj.

Citat:
Tuzno..

Da.
[ anon315 @ 11.02.2005. 09:09 ] @
Citat:
tdjokic: a da bi Sezam nesto sam pripremao itd. to je vec malo tezi slucaj.


A meni tehnicka podrska rekla da imaju drajvere za Linux i da ih "testiraju" :-)))
[ Qlex @ 11.02.2005. 19:48 ] @
Prijavio...bas davno...
2.2. potpisao
...strpljivo cekao...
11. dosli momci iz Beotela i instalirali modem...Par minuta kasnije pustili i signal!

Momci su ekstra likovi. Bar ovi koji su meni dosli da ugrade!
Funkcionise fenomenalno.
Cekanje se isplatilo.
I ni malo ne gnjave. Brzi su ko struja!

Evo jednog log fajla:

Start Test: 11/02/2005 20:29:21
Test Type: Download 100 kilobytes
Operating System: Windows XP
-------------Settings Used------------
Maximum Transfer Unit: Not specified
Tcp Receive Window: 64240
Time To Live: 64
Black Hole Detection: False
Auto-Detect Maximum Transfer Unit: True
Maximum number of simultaneous HTTP 1.0 Connections: 10
Maximum number of simultaneous HTTP 1.1 Connections: 8
Tcp Options: 1 - Window Scaling but no Timestamp Options
Fast Retransmission and Recovery support value: 3
Support for Selective Acknowledgements: True
---------------------------------------------
Data Transfer Start: 11/02/2005 20:29:23
Data Transfer Complete: 11/02/2005 20:29:29
--->Total Data Received: 102399 bytes
--->Time to Complete Transfer: 00:00:06:125
--->Average Speed: 16567 bytes per second (mada je islo mnogo brze u proseku)
--->Peak Speed: 28400 bytes per second


Pozdrav ;)
[ Duke_Vladimir @ 12.02.2005. 09:28 ] @
Citat:
kushke: Prijavio...bas davno...
2.2. potpisao
...strpljivo cekao...
11. dosli momci iz Beotela i instalirali modem...Par minuta kasnije pustili i signal!

Momci su ekstra likovi. Bar ovi koji su meni dosli da ugrade!
Funkcionise fenomenalno.
Cekanje se isplatilo.
I ni malo ne gnjave. Brzi su ko struja!


Koliko ja vidim svima kojima su instalirali ADSL su potpisali kod Beotela, mislim da je malo njih i preko Sezama... Eto sta znaci planiranje i rad na vreme... Sada beotel skuplja svu lovu i privlaci sve ostale korisnike koji zele tek da potpisu... Svaka im cast, btw ja sam isto preko beotela...

Citat:
kushke:

Evo jednog log fajla:

Start Test: 11/02/2005 20:29:21
Test Type: Download 100 kilobytes
Operating System: Windows XP


E sada jos da mi kazes sa cime si ti to testirao?
[ draganj111 @ 16.02.2005. 22:26 ] @
ADSL je poceo i van beograda
dobio sam poziv od sezama za mladenovac 823xxxx
MEDJUTIM RADZMISLJAM DAL DA PREDJEM SA WI-FI I SATELITA NA NA ADSL
[ bokili @ 18.02.2005. 14:45 ] @
Citat:
MEDJUTIM RADZMISLJAM DAL DA PREDJEM SA WI-FI I SATELITA NA NA ADSL


Tu nema sta da se razmislja!


Nego jel ima nekog a da koristi PTTov ADSL..
Ipak mislim da bolji provajder nema u Srbiji
[ djalf @ 18.02.2005. 18:33 ] @
Ima sta da se razmislja! Satelit je ubica, radi punih 32kb/s oko 98% vremena (Astrasat) pa ti vidi! Adsl isti paket ide do 28kb/s, bar vecina ADSL korisnika tako kaze, do sad.
[ tdjokic @ 19.02.2005. 04:53 ] @
Ako chitate ovu poruku, onda izgleda da mi radi ADSL :-)

- uplatio 01.feb.2005, kod Verata
- sacekao "10 do 15 dana" i negde 16-tog ili 17-tog dana mi je iznenada telefon bio prekinut nekoliko sati = ocigledno da je Telekom tada montirao ADSL
- sledeceg ili dan kasnije, ADSL je bio ukljucen
- tel.broj: 2-668.xxx - dedinjska centrala, fizicka lokacija zgrade na Banjici, kod tramvajske okretnice
- obicna linija (nije ISDN)
- modem D=Link DSL 300T Annex A, Ethernet izlaz, 60E, nemam spliter/filter
- OS - Linux, distribucija: SimplyMEPIS 2004.06
- brzina downloada: 24KB/sec (uplatio sam onaj najjeftiniji, valjda 256kb/s)

Setup: u modemu sam podesio kako su mi javili iz Verata. Posle sam nesto petljao, petljao i nista. Sustina je bila da user_name treba upisati kao [user_name]@provajder.net. Nije mi jos jasno sta se tu dogadja jer je takva linija postojala u fajlu etc/ppp/peers/dsl-provider na samom kraju fajla, valjda sam je ja tu dodao koristeci GUI pristup, medjutim, postoji ista takva linija na pocetku fajla, koja je komentirana i uopstena pa je treba od-komentirati i ubaciti svoje podatke. Mozda je to kljucno, mozda je neophodno da se korisnik identifikuje pre ostalih aktivnosti. Iskreno, nemam pojma.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.02.2005. 10:33 ] @
Citat:
bokili: Tu nema sta da se razmislja!


Nego jel ima nekog a da koristi PTTov ADSL..
Ipak mislim da bolji provajder nema u Srbiji


Zasto mislis da boljeg provider-a nema, sta fali eunet-u ili verat-u?

A sto se tice razmisljanja dal da predje na ADSL, pa treba razmisliti, netreba se zaleteti, i treba dobro odabrati provider-a. Ima ponuda gde ti ni ne daju public IP, necu [s]ad da imenujem provider-a :), a cujem da ni beotel ne radi sjajno, tako da kao ti wifi i sat rade dobro, pro meni bar ne moras da zuris, jer ce ti ADSL uvek ostati ko varijanta, a bolje se strpi da cujes iskustva drugih, i onda procenis koji ti provider najvise odgovara.
[ bokili @ 19.02.2005. 13:13 ] @
Citat:
Ima sta da se razmislja! Satelit je ubica, radi punih 32kb/s oko 98% vremena (Astrasat) pa ti vidi! Adsl isti paket ide do 28kb/s, bar vecina ADSL korisnika tako kaze, do sad.


Ma da.. Ako mislis na download, mada uporedi ti paket na satelitskom i ADSL paket za iste pare... Uostalom preko satelita ne mozes da koristis mnoge servise. O Voip-u da ne pricam...
[ bokili @ 19.02.2005. 13:27 ] @
Citat:
Zasto mislis da boljeg provider-a nema, sta fali eunet-u ili verat-u?


Pa ima tu fora sto sam to rekao... : ) Evo sad cu ti objasnim : )

Eunet necu da komentarisem jer je suvisno, nije ni priblizno dobar kao sto je nekad bio i ne moze da se meri sa Veratom i Pttom...

Verat ima privatni link 155MBit/sec preko Deutche Telekoma
Odlicna stvar samo da ih Telekom redovno ne zeza. Ja kad sam bio na veratu Telekom je redovno ometao njihov SMIN broj, cas radi, pa dva dana ne radi i tako..
Naravno oni nisu krivi, ali eto takva je realna situacija.


Ptt ima 155 MBit/sec preko Verata + 100 MBit/sec preko TELEKOMA
Plus je vecinski akcionar Telekoma... I koliko ja znam do sada se nije desilo da mu nesto bude ometano. Sve radi odlicno. Sto se tice SMIN-a najbolje radi od svih provajdera - provereno i testirano!
Pa eto ipak mislim da je najbolje uzeti ADSL kod PTT-a jer niti ce biti ometan a sevis im je fantastican. Sigurno im ADSL nece biti ogranicen 32 korisnika na 1 port od 1 Mbit/sec : )

Druga stvar - Ostaje da se vidi kroz neki mesec kako ce sve to da ide preko svakog pojedinacnog provajdera, kad se nakupe vise korisnika : ) Nisam skeptican ali znajuci dosadasnju politiku Telekoma - jeza me uhvati : )
[ tdjokic @ 19.02.2005. 13:49 ] @
Citat:
bokili:Ostaje da se vidi kroz neki mesec kako ce sve to da ide preko svakog pojedinacnog provajdera, kad se nakupe vise korisnika : ) Nisam skeptican ali znajuci dosadasnju politiku Telekoma - jeza me uhvati : )
Ja sam dobio ADSL kod Verata, a posto sam pre toga imao dial-up, sad mi je super. U vezi ovoga sto kazes da se saceka da se vidi sta ce biti kad se nakupi vise korisnika, smatram da su se mnoge stvari promenile i da je sada mesec dana mnogo veca vremenska jedinica nego sto je nekad bila petoljetka. Cak i kod nas su pocele munjevite promene. Tvoji argumenti mi izgledaju OK, ali sta ako sutra Kolina ili Ceca kupi Telekom, pa se sve promeni? "Nista vise nije kao sto je bilo."
[ Kek1 @ 23.02.2005. 06:41 ] @
Sezam reche da ADSL startuje u Novom Sadu u Martu 2005. :))
[ bokiss @ 23.02.2005. 13:58 ] @
Evo i ja na Beotelu, koristim 256/64, s'obzirom da sam ranije koristio dial-up ovo mi je naucna fantastika, veza je OK nikad se ne zakucavam tj. blokira a download nikad mi nije bio ispod 25 kilobajta za ovih 15 dana koliko vec koristim ADSL.
[ bokili @ 28.02.2005. 14:13 ] @
bokiss

da li ima sad (posle 5 dana)
razlike u brzini?
[ the.kum @ 28.02.2005. 15:47 ] @
-Beotel
-Centrala Centar
-Proslo nesto manje od mesec dana od momenta popunjavanja formulara za proveru teh. mogucnosti do uspostavljanja potpune fukcionalnosti
-Vrlo sam zadovoljan kako radi, download oko 25-27 KB/s. (paket 256/64)
[ asyarecrazy @ 02.03.2005. 18:50 ] @
ja sam verovatno neupucen ali ne razumem likovi kazu uplatili 768 a dl im ide na pocetku 100+ a zadrzi se na 80+.kako to? molim da mi neko objasni.
[ vindic8or @ 02.03.2005. 18:57 ] @
buffering...

editteoretski maximum za tvoju liniju je 96KBps...
[ tdjokic @ 02.03.2005. 19:24 ] @
Citat:
asyarecrazy: ja sam verovatno neupucen ali ne razumem likovi kazu uplatili 768 a dl im ide na pocetku 100+ a zadrzi se na 80+.kako to? molim da mi neko objasni.

Da se ovde ne radi o nesporazumu oko jedinica? 768kilobita/sec ~ 100kilobajta/sec, pa onda malo padne, retko se postize maksimum. Ja imam 256 uplaceno, imam neki monitor protoka i ide do 237kilobita/sec a ona druga mera, u drugom monitoru, kad probam neki veliki dl se krece do 27kilobajta/sec.
[ EllesDee @ 04.03.2005. 15:39 ] @
ne znam u cemu je problem, mi smo na sezamu, 768/192 paket, prosecna brzina sa servera koji garantovano moze da da 96kbytes/sec je oko 90kbytes/sec, upload je oko 24kbytes/sec, znaci maximum. a i te price da 32 user-a deli 1mbit, to baci u vodu. neko se slano nasalio ...

poz.
[ vindic8or @ 04.03.2005. 16:14 ] @
pa za sada je tako :)
videces kada malo vise ljudi dobije ADSL portove na tvom DSLAM uredjaju :) pa vas se mozda i 32 skupi iz kraja, i svi delite 1MB :)

onda ce download sasvim moguce da bude kao devedesetih - ali ne samo 49,333k nego svih 56k ovaj put:)

inace 96KB je maximum, niko (as in, niko od provajdera) ti ne garantuje tu, niti bilo koju brzinu, samo pristup, sa brzinom DO te... sto znaci da moze i 56k ceo mesec da bude :)
[ EllesDee @ 07.03.2005. 12:35 ] @
ne, pogresno si shvatio, ni u jednom trenutku nece 32 ljudi deliti 1mbit. pitaj sezam, pitaj telekom, pitaj verat, pitaj beotel ... svi ce ti reci isto. svaki korisnik dobija svoj bandwidth, bilo to 256, 512 ili 768k. sta nije zagarantovano je da linija nece imati svoje fluktuacije, ali jeste zagarantovano da ce bandwidth linije biti taj koji je i zakupljen. inace ne verujem da smo jedino mi na nasem dslam-u, a cak i da nas je samo dvoje, ne bi nikako mogao da dobijam 90 - 96k KONSTANTNO.

inace moram da pohvalim telekom ovog puta, imali smo zesce probleme sa vezom na pocetku ali su stvarno brzo reagovali.

poz.

[ Ivan Dimkovic @ 07.03.2005. 15:47 ] @
Citat:
ali jeste zagarantovano da ce bandwidth linije biti taj koji je i zakupljen


Tako je - od DSLAM-a do tvoje kuce ce sigurno biti garantovano 256/512/768 ili koliko god kilobita - tj. onoliko koliko kvalitet parice dozvoli. Ako bolje razmislis, nema ni razloga niti prepreka da to tako ne bude (paricu koristis samo ti)

Ono sto nije garantovano je da ces ti uvek imati 256 Kb/s od DSLAM-a do cvorista ISP-a, kao i da ces imati 256 kb/s od ISP-a ka svetu.

Citat:
. inace ne verujem da smo jedino mi na nasem dslam-u, a cak i da nas je samo dvoje, ne bi nikako mogao da dobijam 90 - 96k KONSTANTNO.


Mislim da nisi razumeo kako se vezuju stvari u sistem - kupi se 34/155 Mb/s do provajdera za, recimo, 1000-5000 korisnika - jasno je da neces imati problema dok se tih 34 Mb/s ne popuni korisnicima, sta ce biti kasnije - ostaje da se vidi. Normalni ISP ce naravno dokupiti jos kapaciteta.

Los ISP ce pilicariti.

Takodje, pitanje je i performansi ISP-a - ako ISP ima, recimo, 34 Mb/s izlaz ka svetu, i vec je rasprodao 155 Mb/s, novi DSL korisnici mozda budu doneli usporavanje.

[ vindic8or @ 07.03.2005. 15:49 ] @
jea
[ tdjokic @ 08.03.2005. 13:04 ] @
Pa, vidi se: vise za shalu nego ozbiljno, uzeo sam da skidam jedan ISO nekog Linuxa. Poceo sam u nedelju pre podne. Imam 256/64 kod Verata. Reko bi se, da narod nedeljom pre podne nema nekog preveliko interesa za Internet, jer je protok bio oko 20KBajta/sec i retko padao na nulu. Zatim sam malo ugasio sve zajedno i skidanje nastavio popodne. Vec se osetila razlika, protok je oscilovao oko dosta nize brojke. U ponedeljak pre podne, protok je oscilovao oko mnogo nize brojke i cesto je bio na nuli. Eto, to je nekakva slika o protoku.
[ Bojsane @ 08.03.2005. 15:59 ] @
Citat:
tdjokic: Pa, vidi se: vise za shalu nego ozbiljno, uzeo sam da skidam jedan ISO nekog Linuxa. Poceo sam u nedelju pre podne. Imam 256/64 kod Verata. Reko bi se, da narod nedeljom pre podne nema nekog preveliko interesa za Internet, jer je protok bio oko 20KBajta/sec i retko padao na nulu. Zatim sam malo ugasio sve zajedno i skidanje nastavio popodne. Vec se osetila razlika, protok je oscilovao oko dosta nize brojke. U ponedeljak pre podne, protok je oscilovao oko mnogo nize brojke i cesto je bio na nuli. Eto, to je nekakva slika o protoku.


Ja sa sezamom imam baš pozitivna iskustva, kada god sam nešto skidao imao sam maltene identićan protok...
[ bokili @ 09.03.2005. 16:46 ] @
Citat:
tdjokic: Pa, vidi se: vise za shalu nego ozbiljno, uzeo sam da skidam jedan ISO nekog Linuxa. Poceo sam u nedelju pre podne. Imam 256/64 kod Verata. Reko bi se, da narod nedeljom pre podne nema nekog preveliko interesa za Internet, jer je protok bio oko 20KBajta/sec i retko padao na nulu. Zatim sam malo ugasio sve zajedno i skidanje nastavio popodne. Vec se osetila razlika, protok je oscilovao oko dosta nize brojke. U ponedeljak pre podne, protok je oscilovao oko mnogo nize brojke i cesto je bio na nuli. Eto, to je nekakva slika o protoku.


Pa to onda znaci da je kvalitet ADSL-a skoro nula?
[ Dragan Varagic @ 13.03.2005. 08:57 ] @
Dobio sam pre nekoliko dana interesantne podatke o tome koliko do sada ima uopšte osoba koje koriste ADSL u BG. Ispostavilo se da to baš i nije još neka navala, obzirom da broj korisnika kod svih providera koji nude ovaj pristup nije iznad 500!

Najviše ima Sezam (ima i najjaču kampanju za sada), a iza njega ima više providera, od kojih su tu negde Eunet - http://www.eunet.yu/cms/view.php?id=5765 , Beocity - http://www.beocity.com/adsl/ (interesantan podatak), Beotel - http://www.beotel.net/licna_primena.php?tema=adsl ...

Inače, ima još dve interesantne stvari koje su vezane za početak korišćenja ADSL-a (ovo možda može dodatno da objasni neko ko se više razume u tehniku):

1. Veći je problem obezbediti kvalitetnu vezu za manji broj korisnika, nego kada broj korisnika ADSL-a bude bio veći.

2. Praktično svi koji trenutno nude ADSL idu na varijantu velikog broja korisnika kada počinje da se isplaćuje investicija i cena koja je trenutno aktuelna. Taj broj je preko 1.000 po ISP-u, što znači da podaci koji trenutno postoje jesu samo početak trke. Tek ćemo da vidimo kampanje za ADSL...
[ tdjokic @ 13.03.2005. 09:30 ] @
Citat:
bokili: Pa to onda znaci da je kvalitet ADSL-a skoro nula?

Daleko od toga. Medjutim, ponedeljak pre podne i petak po podne su najoptereceniji periodi i prosto se moze ocekivati zagusenje, nije to nista strasno. Osim toga, eto, videce se i kasnije u toku rada, kakav je koji provajder i slicno. Ovo je tek pocetak i uopste nije lose, sve zajedno.
Citat:
Ispostavilo se da to baš i nije još neka navala, obzirom da broj korisnika kod svih providera koji nude ovaj pristup nije iznad 500!

Pa dobro, mi smo jos uvek nepoverljiv narod, najvise verujemo komsiji, "strucnjaku za sve", nista zvanicna obavestenja, objasnjenja, specifikacije, trte, mrte. A to je sporiji put. Na pocetku je malo ljudi uopste znalo i sta je Internet, a sada samo pogledaj oko sebe - na mnogim sluzbenim automobilima ili kamionima mozes da vidis "www...... ". Veliki je to napredak, a cim krene, siri se ko kuga :-). Tako ce i ADSL. Meni licno je najveci kvalitet ADSL-a sto je telefon uvek slobodan a nije za zanemariti ni cinjenicu da sada mogu mirno on line da citam, pisem itd., nema vise straha od sve veceg i veceg borja tel.impulsa.
[ svilen @ 13.03.2005. 21:07 ] @
O cemu ti to pricas pa pogledaj samo koliko ljudi nema telefon, pa koliko ima dvojnika, pa koliko se mora cekati za ISDN.

Pa normalno da nema navale na ADSL kada samo 8 centrala u Beogradu ima ugradjenu opremu za ADSL.

Pa kako onda da se ocekuje navala ljudi kada su nam vrata zatvorena ????????

Kada nam budu omogucili da dobijem obican telefon u roku od 7 dana bez podmicivanja nekog sluzbenika e onda nesto vise mozemo da pricamo.
[ dralle @ 13.03.2005. 21:40 ] @
KUMODRAZ SELO,PLATIO 28.01,DOBIO 24.O2,ZBOG GRESKE TELEKOMA PRORADILO 01.03.2005.GODINE .
FERCERA ,PREKO SEZAMA.VISE NEGO ZADOVOLJAN.POZDRAV SVIMA. DRALLE.https://static.elitesecurity.org/coolsquare.gif
https://static.elitesecurity.org/coolsquare.gif

[ Doa @ 18.03.2005. 14:13 ] @
U Novi pazar ima mnogo INTERNET KORISNIKA ... ali ADSL ce jedno za godinu dana :( ...


Cela makedonija je prekrivena sa CABLE NET a srbija jedva i pola nije prekrivena .
[ Pali zari @ 19.03.2005. 00:31 ] @
Boli vas uvo u vecim gradovima vi cete u roku 2-3 meseca moci da birate koji cete net , kabal, adsl , isdn.. dok ja u vrbasu jos uvek gubim zivce sa 56k, trebali smo da dobijemo kablovski net jos pre godinu dana ali nista , adsl jos nije ni u planu za uvodjenje, tako da mi predsoji jos dosta dugog pacenja sa 56 fucking k
[ Doa @ 19.03.2005. 08:43 ] @
Imas na beotel.yu BEZICNI *IZNAJMLJEN NET* ali morash dosta para da ulozish ...


Ja taj net imam i SUPER je ali 20 000 mjesecno placam .. ;) za 256kb konekciju gde mi je download oko 50kb/s ...
[ Gojko Vujovic @ 19.03.2005. 09:38 ] @
A što plaćaš toliko, kad imaš upola jeftinije kod nekih provajdera?

Npr. http://www3.ptt.yu/usluge/index.php?id=profi_plus
[ Doa @ 19.03.2005. 15:18 ] @
Sta znam ja nisam bash toliko upucen ka poneki .....

Ne obrcimo temu . ;)