[ zWer! @ 31.01.2005. 16:57 ] @
Pozdrav,

treba mi pomoc oko konfigurisanja jndi imena u Tomcat-u. Ideja je da konfigurisem path gde mi se nalazi config file preko jndi. Pitanje je mmozda vise za admin-e tomcat-a.

U pocetku sam to za tomcat uradio tako sto sam u server.xml-u definisao ime i vrednost u enviroment-u od context-a aplikacije i u javi uradio lookup preko java:comp/env/com/firma/product/config/path. Problem je nastao kad sam trebao i u websphere-i to da procitam. Nisam uspeo da u njoj definisem enviroment jndi name. Ono sto sam uradio je da sam definisao String Namespace Binding u admin consoli i iz jave uradio lookup na to ime (com/firma/product/config/path bez java:comp/env). I to sada radi u websphere-i. Inace u websphere-i ne prihvata jndi imena koja sadrze tacku u sebi(ne prijavi nikakvu gresku, samo ga ignorise) dok tomcat to prihvata - cisto mali tip.

Na tomcat-u sam programabilno(u servletu) bindovao ime bez problema i setovao vrednost. Ali ne znam kako da ga "administrativno" definisem u server.xml-u. Jer admin ce biti taj koji ce path od configa da upisuje.

Code:

      InitialContext context   = new InitialContext();
      String         filePath  = (String) context.lookup("com/firma/product/config/path");
      File            file      = new File(filePath);