[ Nihagen @ 01.02.2005. 14:04 ] @
Zdravo znalci sa Balkana,

Interesuje me da li neko zna kako da se ubaci tekst u jedan film koji je 4,3 Gb i ima ekstenziju .img na kraju. Znaci radi se o filmu u DVD kvalitetu. Ako neko zna zamolio bih da se objasni kako se to radi jer se nadam da nas ima dosta koji smo zainteresovani za ovo.

Pozdrav svim ljudima dobre volje ma gje god bili.
[ madamov @ 01.02.2005. 14:47 ] @
Da nije reč slučajno o disk imageu DVD-a? Po ekstenziji je vrlo verovatno da je možda napravljen na Macintoshu. Ako imaš pri ruci prijatelja sa Macintoshem probaj da otvoriš fajl kod njega i da vidiš da li će se mountovati kao disk.
[ Nihagen @ 02.02.2005. 12:45 ] @
Interesuje me dali postoji mogucnost da se ubaci tekst u film koji je u DVD formatu isprzen i kako se to radi.
[ Nihagen @ 03.02.2005. 07:45 ] @
Jeli moguce da niko nezna odgovor??????????????
[ Gjagji @ 03.02.2005. 08:52 ] @
Moguce je (da se ubaci tekst), a odgovor zavisi od:

1. Kakav tekst? Subtitl ili kairon, tekst preko slike, logo...?
2. U sta konvertujes DVD materijal? Novi DVD, SVCD, VCD ili Divx?
3. Hoces li da imas mogucnost iskljucivanja teksta ili ne?
4. Koje programe imas na raspolaganju?
5. Koliko vremena imas da naucis to sto te interesuje?
6. Koliko vremena imas da uradis to sto zelis?

Probaj da budes precizniji u postavljanju pitanja, pa ti mozda neko i postavi link na potrebne tekstove i thread-ove, pa kad to procitas i probas, javis se sa konkretnim problemom, pa ti onda opet neko odgovori itd.
[ Nihagen @ 03.02.2005. 09:29 ] @
1. Interesuje me ubacivanje subtitla
2. Dvd materijal zelim konvertirati u novi DVD
3. Mogucnost iskljucivanja teksta mi nije toliko bitna
4. Imam na raspolaganju VirtualDub, vobsub, tmpgenc, DVD lab pro,
5. Vrijeme nije problem vec prava uputstva.


Pozdrav svima
[ Gjagji @ 03.02.2005. 11:07 ] @
Najlakse (licno misljenje) za ubaciti subtitl u DVD je sa DVDlab-pro. Medjutim, kako mi se cini, on ne radi sa .vob fajlovima, pa je potrebno film iz .vob fajlova sa DVD-a demuxovati i spojiti dobijene streamove. Posle ih ubacis u DVDlab, kliknes na dugme 'Sub 1', u novodobijenom dijalogu 'import', pa 'generate subtitle stream', 'compile DVD' i posle 15-tak minuta eto ti DVD-a sa subtitlom. E malo je teze zadrzati originalnu strukturu DVD-a (menije, chapters-e itd), a ubaciti novi subtitl. Moguce je i to, ali tako sto se zameni postojeci subtitl (recimo italijanski) sa zeljenim (opet demux, pa mux sa tvojim titlom umesto zamenjenog), i sto ce se taj titl pojavljivati umesto, recimo italijanskog.
Nisam nikad radio tako nesto, pa ne uzimaj ovo kao sigurno, samo navodim ideje koje bih ja probao.
[ Nihagen @ 13.02.2005. 06:52 ] @
Pokusavao sam ne ide!! Moze li neko da objasni malo detaljnije kako da se ovo uradi. Neki guide ili tutorial nebi bio los, ko ima vremena i volje da pomogne svim zainteresovanim.

Pozdrav sa krajnjeg sjevera planete.
[ Nihagen @ 18.02.2005. 14:36 ] @
Narod se razljenio pravo !!!
[ Nabukodonosor @ 18.02.2005. 16:28 ] @
Prvo, to je Image ekstenzija. Ili je mauntuj ili ekstraktuj. Preporucujem ti Deamon tools za mautovanje. Za demuxovanje skini PVA Strumentno. A za ubacivanje titlova evo ti tutorial. I konacno, pre nego sto postavis neko pitanje idi na PRETRAGU. Sigurno ces naci nesto. Ovako se samo zatrpava forum.