[ tom rider @ 08.05.2002. 08:54 ] @
Zanima me, dal je moguče sa PHP-om doči do username-a web koristnika, gdje se upotrebljava IIS server sa NT authentikacijom. Sa ASP to nije problem,a sa PHP??
Da razjasnim, radim u velikoj firmi, koja bazira na NT security sistemu, a sad bi ja voleo napraviti jednu web aplikaciju, za koju bi se moralo logirati, a da koristniki ne bi jos jednom kucali user i password, trebao bi znati njihov username.
[ Zoran Rašković @ 08.05.2002. 09:09 ] @
Pa koristi cookies kako bi browser zapamtio da je user ulogovan. To je jedno od mogucih reshenja.
[ tom rider @ 08.05.2002. 09:19 ] @
Hvala za brz odgovor, ali cookie nije rešenje. Ja još uvjek ne znam usernamea. Moram i filtrirati usere, tako da isti user ne može kliknuti dvaput (npr. anketa) isto, a sa cookiem može - preko drugog kompjutera.
[ dwarf @ 08.05.2002. 09:49 ] @
Pa na koji nacin ti tacno autentifikujes korisnike?? Da li pravis svoj sistem, gde korisnike drzis u nekom skladistu, bilo da su to tekstualni fajlovi ili baza podataka, ili ides preko IIS, odnosno NT- security-a?? Ako ides preko prvog, mozes da koristis ili session-e ili cookie. Ako ides preko drugog, mislim da ne postoji nijedan pametan nacin, osim preko neke COM komponente. U svakom slucaju, browser pamti za jednu sesiju podatke kada se korisnik uloguje i stalno ih salje opet.

Ti lepo malo jasnije postavi sta tacno zelis da uradis (drugu poruku ti uopste nisam razumeo) pa cemo da vidimo sta moze da se uradi.
[ tom rider @ 08.05.2002. 10:23 ] @
@dwarf
2 način - NT security
Šta želim da napravim - želim samo znati KO je došao na stranicu (windows NT security username).
Naprimer moram postaviti anketu, na koju mora odgovorti tačno 515 usera. Kako da ja spriječim, da neko ne glasa dvaput. Da kažem, svaki user ima samo jedan username i samo jedan password, a ima jedan, dva il više komputera. Znači cookie ne dolazi u obzir, jer kao prvo može ga zdeletirat, drugo- glasuje sa drugog komputera. Pošto je anketa anonimna, ja nesmijem upotrebiti nešto za logiranje, jer bi tada svi mislili, da če se podaci upotrebiti protiv njega. Znači trebam znati samo username, da ga stavim u bazu onih koji su več glasali i ništa više.
[ FlatLine @ 08.05.2002. 10:53 ] @
http://www.php.net/manual/en/ref.com.php