[ silvus @ 02.02.2005. 19:38 ] @
cao ljudi pomagajte pocetnik sam u radu s maxom i htjela bih znati da li od povrsine mogu da napravim mrezu, da li trebam naci neki bump i ako ga ko ima moze li da mi ga posalje? eto,toliko od mene
[ [nq] @ 02.02.2005. 23:18 ] @
ja te nista nisam razumeo.............
[ silvus @ 03.02.2005. 01:17 ] @
cao!a ja inace sve radim u rhino cerosu pa prebacim u max renderirat, tako mi lakse jer mi je mi je rhino jednostavan...a trebam napraviti mrezu, tj ogradu zicanu i pitam se postoji li neki najjednostavniji nacin u maxu da se neka ravna povrsina kao npr pravougaonik nekom komandom pretvori u mrezu!hvala unapred
[ abishai @ 03.02.2005. 01:20 ] @
Da (ako sam te dobro razumeo

Jednostavno u material editoru cekiraj "wire". Znaci napravis npr. quad patch i stavis mu material u kome si cekirala opciju "wire".

poz
[ silvus @ 03.02.2005. 01:51 ] @
hvala puno!imam još jedno pitanje!sacuvala sam file iz rhina kao 3ds i nikoka ga importat u maxu!nikako!a prije sam tako radila-jel mi mozda file prevelik?tj. nemam dovoljno ram-a?
p.s.kad stavim wire oce li se objekti iza te mreze vidjeti?
[ abishai @ 03.02.2005. 02:02 ] @
Citat:
silvus: hvala puno!imam još jedno pitanje!sacuvala sam file iz rhina kao 3ds i nikoka ga importat u maxu!nikako!a prije sam tako radila-jel mi mozda file prevelik?tj. nemam dovoljno ram-a?


Ne znam, nikada nisam to radio (ne radim u rhinu)

Citat:
silvus:
p.s.kad stavim wire oce li se objekti iza te mreze vidjeti?


Hoce ;)
[ tforgo @ 03.02.2005. 05:53 ] @
Pokusaj da exportujes u IGES formatu. Meni je prebacivanje izmedju ta dva programa radilo bez vecih problema.

Da li mozda pokusavas da koristis opciju merge umesto import, to moze da ti stvara problem sa 3DS formatom?
[ pailhead @ 03.02.2005. 14:27 ] @
Ja ne koristim rhino ali sam citao da ljudi imaju problema prilikom importa u max, i da postoje ljudi koji se samo time bave (pravilno importovanje iz rhina u max).