[ vukvucko @ 02.02.2005. 20:45 ] @
Umesto stare dobio sam digitalnu centralu.I taman mislim da sam se resio bede kad...Telekom je uveo na taj tek dobijeni broj PCM !!!Sada uopste ne mogu da se konektujem na internet.Modem ne reaguje!!Cuje se tu ,tu i nista.Promenio sam sa puls na tone dial ali nista.Da li su potrebna podesavanja da bi proradio modem?
[ Slobodan Milivojevic @ 02.02.2005. 22:35 ] @
Probaj sa nekim starijim modemom....


Neznam, zay**ali su te nacisto :( ne znam sta da ti kazem


mozda da probas u extra settings da upises: AT+MS=V34 (max brzina 33600bps) ili ako to nece AT+MS=V32B (max brzina 14400bps)....

Probaj, pa vidi....
[ Sylvester @ 04.02.2005. 22:33 ] @
Nije ti to zbog PCM-a, vec zbog nove centrale, ciji ton slobodnog biranja modem ne prepoznaje. Evo sta ces: idi u control panel, phone and modem properties, modems, markiraj modem, properties, tab 'modem' i onda odcekiraj box 'wait for dial tone before dialing' (ovaj put do opcije je ovakav u Windowsu Xp, ne znam kakav je kod drugih os...)

Pozdrav
[ kumkat @ 04.02.2005. 23:52 ] @
Ako ne radi ovo sto je Sylvester rekao u prethodnom postu probaj da u extra setings upises. Ili ako ne koristis windows stavi ovo kao init. string.

ATX3

Pozdrav
[ vukvucko @ 08.02.2005. 21:10 ] @
Da radi.Hvala puno.Ali na manjoj brzini.
[ MKM Communications @ 14.02.2005. 12:05 ] @
Brzina je manja zato što stariji modeli PCM uređaja dijele ukupni propusni opseg (tj. brzinu prenosa podataka) na više korisnika. Tipična brzina za starije modele PCM uređaja je do 33kbit/s. Ova brzina je bila nekada sasvim dovoljna jer se prvenstveno prenosila komunikacija glasom, a analogni modemi su bili sporiji nego današnji.

To je razlog zašto je sadašnja brzina Vašeg modema manja nego kada ste imali paricu (tj. telefonsku liniju koja nije bila priključena preko PCM uređaja).

Rješenja zavise od dobre volje i mogućnosti Telekoma:

1. Zamjena modela PCM uređaja za model koji omogućava da svaki korisnik PCM uređaja (pretplatnik) dobije "punu" brzinu od 56kbit/s

Novi modeli PCM uređaja koji koriste npr. xDSL tehnologiju omogućavaju brzine bliske maksimalnoj teorijskoj brzini od 56kbit/s za svakog od pretplatnika priključenog na PCM uređaj.

2. Prelaz na ISDN bazni pristup. Telekom bi morao dodijeliti Vama telefonsku paricu, a nekog drugog staviti na PCM (bez pitanja, kao što su to Vama uradili) ili će Vam reći da nema tehničkih mogućnosti (tj. slobodnih parica).

Čak i u slučaju da insistirate na ISDN baznom pristupu, a "nema tehničkih mogućnosti" (tj. slobodnih parica) Telekom to može riješiti na dva načina:
- postavljanjem infrastrukture (polaganje telefonskih kablova) što zavisi od dugoročnih planova Telekoma
- postavljanjem modela PCM ISDN uređaja koji koristi npr. xDSL tehnologiju i omogućava ISDN sa oba B kanala i naravno D kanalom što zavisi od toga da li Telekom trenutno ima ove modele ISDN BRI PSM uređaja

3. Prelaz na novu paricu koja nije na PCM uređaju nakon postavljanja nove infrastrukture (polaganje telefonskih kablova) što zavisi od dugoročnih planova Telekoma.

Nadam se da Vam ovo može pomoći.


Srdačan pozdrav!