[ forgotten @ 02.02.2005. 21:00 ] @
Imam umrezena dva kompa preko UTP kabla. Oba su imali Windows XP sa SP1, a sad jedan ima sa SP1 a drugi SP2. Medjutim sad mi pise u donjem desnom uglu na winu sa SP1 status: "network cable unpluged", a na drugom(SP2) "limited or no connectivity". U cemu je fora?
[ AleksandarNS @ 02.02.2005. 23:04 ] @
pa ako nisi chupao kablove ili neshto slichno (iskljuchio switch, ako nisi vezan crossover kablovima i sl) onda mi pada na pamet samo da je ukljuchen windows firewall u sp2. pogledaj na tom kompjuteru sa sp2 u control panelu...imash windows firewall...iskljuchi ga i probaj da li je tada ok....
[ ruff_ryder @ 16.02.2005. 13:19 ] @
Nisam bas siguran da zbog firewall-a moze da prikazuje samo network cable unplugged. Ja bih vise rekao da je problem vise fizicke prirode, tj. los konektor ili sta ja znam. Nadji neki tester za kabl pa vidi sta ce to da kaze.
[ Jbyn4e @ 16.02.2005. 14:09 ] @
Ako ti kompjuteri nisu preko staticke IP adrese, vec preko DHCP-a (ostavio si po defaultu), posle SP2 ume to da zeza (MS ima cak i patch za to koji kod mene ne radi...), znaci, postavi fiksne ip adrese (npr. 192.168.0.1 i 2) i vidi da li ti to resava problem.