[ salac @ 08.05.2002. 13:44 ] @
Na Mandrake-u 8.1 ova kombinacija je radila fenomenalno, bez ikakvih problema. Medjutim prelaskom na 8.2 javio mi se jako cudan problem : kada instaliram drajver za modem sve radi perfektno; medjutim posle prvog rebutovanja sistema modem odbija poslusnost. Sam drajver dodaje /dev/tts/LT0 samo kada je modem u upotrebi i na neki nacin (ako sam ja to dobro skapirao citajuci sturu dokumentaciju koja dolazi uz drajver) u letu izbrise /dev/modem link na /dev/tts/tts0 - ovo stoji posle bootovanja, i postavi link za /dev/modem na /dev/tts/LT0.
Najcudnije je sledece : dakle modem posle reboota ne radi, ali ukoliko izbrisem uredjaj sa 'rm /dev/modem' , ODMAH se automatski pojavi /dev/modem -> tts/LT0...i tada naravno sve radi.
U cemu je fora? Kako ovo resiti?
[ salac @ 08.05.2002. 21:15 ] @
Nasao sam solomonsko resenje -mozda ce nekome koristiti, zbog toga odgovaram sam sebi. Modem je pravilno proradio kada sam u rc.local ubacio 'rm /dev/modem' . Grozno resenje, ali radi :)
Poz.
[ cest @ 02.07.2002. 12:05 ] @
Koji modem si koristio, da li je izvor koda u tarball-u ili RPM-u?
Koji kernel koristis (za mdk8.2) (ovo je vazno za RPM)
Meni sve dobro radi u 8.1 (Lucent / kernel 2.4.8-26mdk) drajver mi je RPM.
Znas li za famozni patch u vezi devfs-a?
Zelis li da ti posaljem nesto od doc. sto sam skupio za moj slucaj? ili da objavim ovde?
[ salac @ 03.07.2002. 09:57 ] @
Skinuo sam cist sors kod, znaci tarball fajl i napravio kernel modul sa /build_module. Patch za devfs? Mislim da sam to propustio :) Ako ti nije tesko posalji mi doc-ove na mail [email protected]
unapred hvala
[ salac @ 03.07.2002. 09:57 ] @
Skinuo sam cist sors kod, znaci tarball fajl i napravio kernel modul sa /build_module. Patch za devfs? Mislim da sam to propustio :) Ako ti nije tesko posalji mi doc-ove na mail [email protected]
unapred hvala
[ HOKUM @ 13.08.2003. 12:47 ] @
Jel' zna neko ima li drivera za Lucent agere SV92P?Ako zna,neka mi da link,ja nigdje nisam nasao...slackware 9.0,ako ima kakve veze...pozdrav
[ Jbyn4e @ 13.08.2003. 13:52 ] @
Mislim da je to lucent (agere) sa famoznim novim venus chipsetom, tako da drajver za to cudo (valjda) ne postoji jos.
[ HOKUM @ 14.08.2003. 01:44 ] @
Srece moje...hoce li se ikada pojavljivati driveri,ili da qpim novi modem?
[ Jbyn4e @ 14.08.2003. 11:55 ] @
Jos uvek nisam primetio da sam vidovit, tako da odgovor na tvoje pitanje ne znam...
[ cest @ 14.08.2003. 13:03 ] @
Citat:
Jbyn4e:
Mislim da je to lucent (agere) sa famoznim novim venus chipsetom, ...


HOKUM:
Nisi napisao koji Mandrake koristish?
evo to ftp tip:
ftp://www.heby.de/ltmodem/

Lucent = Agere - fabrika je promenila ime ...

Pazi na arhitekturu i veziju kernela u rpm-u

Sretno.
[ freelancer @ 14.08.2003. 14:55 ] @
Citat:
Jbyn4e:
Mislim da je to lucent (agere) sa famoznim novim venus chipsetom, tako da drajver za to cudo (valjda) ne postoji jos.

Venus cipset se nalazi obicno u externim modemima, to su cisti hardverski modemi, sto znaci da za njih ne treba nikakav poseban drajver.

[Ovu poruku je menjao freelancer dana 15.08.2003. u 13:14 GMT]
[ Jbyn4e @ 14.08.2003. 15:12 ] @
Ma izgleda da sam se za**** :(
valjda nije venus nego mercury chipset, ali nemo' da me uzmete "zaozbiljno" jer me sad mrzi da trazim koji je chipset na sv92p....