[ draganbg82 @ 03.02.2005. 02:27 ] @
Imam dva umrezena racunara. Kada koristim, remote desktop connection sa svog racunara, na drugom se normalno pojavi onaj Log IN Screen. E sada...

Da li je moguce podesiti da se to ne desava, vec jednostavno da istovremeno moze da se koristi i taj drugi racunar ????
[ Vic @ 03.02.2005. 07:00 ] @
Na windows 2003 serveru sigurno moze
[ draganbg82 @ 03.02.2005. 15:36 ] @
A za moj slucaj, ima li nekog resenja?

Ali bez nekih posebnih programa tipa Remote Administrator. Znaci samo Windows XP al inclusive.
[ SmilieBG @ 07.02.2005. 15:32 ] @
Ne znam da li tacno to moze u Win XP (trebalo bi?), ali ono sto ti treba jeste shared connection. Bash sam pre neki dan to pokusavao da namestim, medjutim nikako nije islo i na kraju sam instalitao VNC :S

Poz,
Sale
[ draganbg82 @ 07.02.2005. 18:06 ] @
Internet konekcija mi i jeste shared , ali ti nema apsolutne nikakve veze sa remote Desktop
[ someone_bl @ 08.02.2005. 07:46 ] @
Meni koliko je poznato nije moguce.. u najboljem slucaju postoji mogucnost da udjes u korisnikovu sesiju al kako mi se cini da tad preuzimas i misa i sve njegovo ... tako da ti i nije od neke pomoci....
XP je ipak workstation.....
[ AleksandarNS @ 08.02.2005. 12:33 ] @
Citat:
someone_bl: Meni koliko je poznato nije moguce..


upravo tako...ovo nije moguce uraditi na xp-u
[ kosac @ 09.02.2005. 15:02 ] @
Nije moguce!
Resenje za to je nesto tipa VNC ili tako nesto.
[ Shadowed @ 09.02.2005. 15:06 ] @
Ako hoces da imas zasebnu sesiju koristis Remote desktop ako hoces da radis u istoj sesiji u kojoj i korisnik na tom racunaru onda koristi Remote Assistance (s tim da ti taj korisnik tada mora dozvoliti pristup).
[ roger rabbit @ 10.02.2005. 19:47 ] @
Citat:
Shadowed: Ako hoces da imas zasebnu sesiju koristis Remote desktop ako hoces da radis u istoj sesiji u kojoj i korisnik na tom racunaru onda koristi Remote Assistance (s tim da ti taj korisnik tada mora dozvoliti pristup).


mala digresija XP dozvoljava u bilo kom remote desktop modu JEDNU I SAMO JEDNU konekciju svojevremeno se to moglo zaobici na win200 ali u XP-u ne tako da u slucaju ukljucivanja remote desktopa ne moze da se radi lokalno na racunaru, a u modu remote assistance se dobija kontrola nad tekucom secijom korisnika.
[ boki @ 12.02.2005. 18:16 ] @
Nazalost tako je...

To im je prilicno glupo sto ogranicenje nije 2 jer je cesto potrebno da se administrator loguje da nesto uradi a da time ne ometa trenutno logovanog korisnija... al jbg...