[ 0OvErDoSe0 @ 04.02.2005. 12:56 ] @
Imam NEC-ND-3500AG i interesuje me kako mogu da umnozim Dvd cd koji je veci od 4.3 (npr. jedan je cak 7Gb, a narezan je na "obicnom" Dvd cd-u).
Kada mi Nero napravi Image on naravno bude negde oko 7 Gb, sto ne moze da stane na obican cd-DVD.
Da li mi je potreban neki poseban program ili ima neka fora...
Unapred HVALA
[ Java Beograd @ 04.02.2005. 13:08 ] @
A šta je to DVD-CD ? Neki hibrid ?
[ Marenović Slaviša @ 04.02.2005. 13:18 ] @
To je dual-disc

Nije dual layer, vec dual disc. Rec je o disku koji mozes pregledati na obicnom cd rom-u

Potrazite neki od proslih brojeva digitala, ima o tome...
Samo jesi li siguran da imas takav disk???
Cudi me da ima kod nas. Cak me vise cudi od mogucnosti da je rec o dual layer dvd-u koji je verovatno to sto ti imas. Imas neki film na dual layer disku.
Pa-nabavi takav disk pa narezi...Ili kompresuj film na velicinu jednog obicnog dvd diska.
[ jakov1 @ 04.02.2005. 13:55 ] @
Najverovatnije imas double layer od kapaciteta 9.4GB i mozes rezati takav disk na dvd romu ako podrzava rezanje takvih diskova, ali kod nas ih je tesko naci i cena im je veoma visoka.
Jedino resenje da taj disk pustis kroz program koji se zove "DVD shrink" , a taj program ne samo da smanjuje disk na velicinu obicnog dvd diska od 4,7GB vec dekriptuje zasticene dvd diskove!
PIRATERIJA JE KRIVICNO DELO
KAZNA ZATVORA DO 8 godina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[Ovu poruku je menjao jakov1 dana 04.02.2005. u 15:08 GMT+1]
[ Gojko Vujovic @ 04.02.2005. 14:02 ] @
Da, mnogo je verovatnije da je u pitanju dvd-9 (single side, double layer) nego neka multicd varijanta.

Imaš par mogućnosti:

1. da izbaciš šta ti ne treba od scena, zvukova, menija, reklama, itd. i vidiš da li tako staje na jedan običan dvd-5

2. ako ni to nije dovoljno, da radiš rekompresiju sa nero recode, pinnacle instant copy ili kojim god hoćeš softverom slične namene (ima ih na desetine, potraži malo po netu i po ovom sajtu) i da ga smestiš na tih 4.x giga koliko nudi dvd.5

3. još bolje, kupi dvd dual layer rezač (dvd-9) i prereži ga prosto 1 na 1, samo ćeš verovatno morati da skidaš zaštite ali sve se može uraditi
[ Nabukodonosor @ 04.02.2005. 14:33 ] @
Tebi treba program koji se zove DVD Shrink. Nadji, skini, instaliraj, povadi sta ti ne treba (mozda neki audio stream) i on ce da uradi blagu kompresiju i sve ce stati na 4,5GB. Nije to nikakav dual-disk kako ga neki nazivaju, vec obican dual-layer DVD disk.
[ findi @ 04.02.2005. 19:00 ] @
Hallo

NEC_ND 3500 podrzava DL DVD 9.5GB


Ako nemas DL DVD onada.

Citat od jakov 1

Jedino resenje da taj disk pustis kroz program koji se zove "DVD shrink" , a taj program ne samo da smanjuje disk na velicinu obicnog dvd diska od 4,7GB vec dekriptuje zasticene dvd diskove!
PIRATERIJA JE KRIVICNO DELO
KAZNA ZATVORA DO 8 godina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!