[ VRKY @ 04.02.2005. 18:00 ] @
Poz.
Zanima me ima li kaki "HTML Guide" zanči npr. nešto kao za VB API-Guide... Znači program u kojem ima brdo kodova za određena stavri npr. za boju pozadine, iframe itd. Po mogućnosti bez CSS
[ Ilija Studen @ 04.02.2005. 19:30 ] @
To što odmah iskuljučuješ CSS je loše.

Kada izrađuješ statičku stranicu (HTML + CSS) stvari stoje ovako:

(X)HTML je za:
- strukturu
- sadržaj

CSS je za prezenatacioni deo (dizajn)

Svu potrebnu dokumentaciju imaš na www.w3c.org , mada ti savetujem da pogledaš tutorijale na www.w3school.com

Pozdrav i nemoj zapostavljati CSS samo zato što ti se čini kao "još jedan prokleta skraćenica koju treba naučiti" ;)
[ VRKY @ 04.02.2005. 19:44 ] @
Ma lako je za tutore, nego ja mislim na neku aplikaciju, znam da se u mnogim HTML editorima može mnogo toga vidit/naučit, ali meni to neodgovara. Tražim neku aplikaciju u kojoj ima mnogo tih kodova. A znam da je CSS odlična stvar, ali mi za za to nije potreban...
[ Radovan__III @ 04.02.2005. 20:48 ] @
Evo ovako html kod je open sorce tako da jednostavno mozes videti na svakom sajtu html kod preko view sorce.

Css je preuzeo potpuno graficki dizaj tj da se sve lepo uradi preko css-a a u html-u imas samo teks i div tagove. Tako da ja preporucujem css kao primarnu stvar. Dace bog da polako svi briwseri pocnu potpuno da odrzavaju css i da sve bude ok.
[ VRKY @ 04.02.2005. 20:58 ] @
Ma sve to znam... Ali me zanima ima li aplikacija kaku ja tražim?
[ Ilija Studen @ 04.02.2005. 23:43 ] @
Ako tražiš snippete svaki ozbiljan program ih ima dosta. DW, CoffeeCup...
[ VRKY @ 05.02.2005. 15:41 ] @
Znam, ali sam ja mislio na samostalnu aplikaciju... Ipak Hvala.