[ NeznamTkoSam @ 04.02.2005. 21:14 ] @
Imam samo .aspx fajl i .dll fajl i hocu da koristim klase iz .dll fajla u .aspx fajlu.
.aspx fajl nema pozadinski kod.
POMOZITE!
[ Mrav @ 05.02.2005. 00:49 ] @
stavi tvoj dll u bin dir direktorijuma aplikacije (pazi da ti dir aplikacije bude podešen kao aplikacija u iis ako ne koristiš vs koji to radi automatski po startovanju projekta)

u aspx stranici koristi import direktive <%@ Import Namespace="tvoj namespace" %>

kasnije u stranici u tagu <script language=C# (ili vb šta koristiš) runat=server>

Mirno pišeš c# kod u kome pozivaš klasu iz dll-a koja se nalazi u datom namespace-u

</script> i to bi trebalo da radi.
Ako treba da uvodiš više različitih namespace-ova (recimo System.Data) moraš pisati više import direktiva.
[ NeznamTkoSam @ 05.02.2005. 08:55 ] @
Hvala, Mrave.
Imam sad drugi problem.
U IIS je ok, ali na kad uploadam na www.somee.com onda mi ne moze naci namespace.
Tamo stvorim direktorij bin i u njega stavim .dll fajl.
IIS moze naci .dll fajl, ali somee ne!
[ Mrav @ 05.02.2005. 17:40 ] @
Po defaultu u machine.config sve assembly datoteke u bin se linkuju, ali su oni to izgleda isključili (ovo ne možeš promeniti kod njih), jedna od varijanti ti je da staviš dll u dir gde se nalazi aspx strana i primeniš Assembly direktivu (mislim da je potrebna i ona i Include u tom slučaju).

<%@ Assembly Name="MyAssembly" %>

Znači ova direktiva ne podržava putanje, tj. ne možeš staviti assembly u bin i napisati Name="bin\MyAssembly", drugo, ne navodi se ekstenzija (.dll).


Drugo rešenje je preko Web.Config u sekciji
<System.Web>
<assemblies>
<add assembly="assembly"/> // kao i u prethodnoj varijanti bez dll nastavka ili putanje, ili još bolje * da bi linkovao sve assembly-je u bin.

Ako sve to ne radi, onda su oni mnogo gadno prepravljali machine.config i moraćeš njima da se obratiš za dodatna uputstva.
[ NeznamTkoSam @ 05.02.2005. 20:05 ] @
Jako sam ti zahvalan, Mrave!
[ Mrav @ 06.02.2005. 19:03 ] @
Znači radi

Nema frke, što više pomažeš drugima, to više i sam naučiš!