[ ultraKeen @ 06.02.2005. 07:08 ] @
Kolona u tabeli je COMPUTED BY (<racunski_izraz>), gde je <racunski_izraz> sacinjen od iskljucivo proizvoda kolona tipa DECIMAL(5,2) i DECIMAL(8,3).

Kada treba sracunati tu kolonu za (njen) rezultat <>0, javi se poruka "Integer overflow. The result of an integer operation caused the most significant bit of the result to carry.", ali SAMO ako je broj mnozilaca veci od 6, tj. ako ih ima 6 na broju onda se izraz korektno sracunava, a takodje nema problema ni kada je rezulatat =0 za bilo koji broj mnozilaca u izrazu.

Ocito se, po meni, radi o nekom limitu u jeziku u kome je pisan FireBird (koliko znam C++ je u pitanju), jer nema poruke o SQL broju greske; zna li neko u cemu je kvaka i kako da je resim...
[ ultraKeen @ 07.02.2005. 03:44 ] @
ogresih dusu na pravdi boga :)

nisu svi mnozioci bili tipa DECIMAL(5,2) i DECIMAL(8,3), kao bas zadnji ;) se umesao jedan DECIMAL(18,3) i on je pravio guzvu

naravoucenie: kada mnozis u pokretnom zarezu, izbegavaj da ti mnozioci budu max velicine... mozda samo mesto za rezultat neka je takav
[ Gojko Vujovic @ 07.02.2005. 08:33 ] @
Nažalost, firebird nema baš sjajne error poruke tako da su ovakve stvari moguće.
[ ultraKeen @ 08.02.2005. 05:15 ] @
proradilo je; resenje problema je da u proizvodu DECIMAL brojeva ne sme biti vise od 2 mnozioca, jer cim ih je 3 i vise, desava se gore opisano

ne znam da li je to uobicajena stvar i kod drugih, aliii... :(