[ sunnnny @ 07.02.2005. 10:24 ] @
Dobila sam JVC GR-D43E video kameru sa USB DRIVERom i zanima me kakav je postupak (tj. sta mi je sve potrebno, neke kartice, programi, specialni aparat..)
da bi prebacivala i montirala snimke na DVD...
Imam dve opcije za snimanja, jedna je memory card i druga de miniDV.
Jasno mi je sta treba da radim sa memory cardom ali zato nemam pojama kako sa DV...
Hvala unapred za bilo koji savet...
[ sunnnny @ 09.02.2005. 14:21 ] @
Hvala puno Simche..
Pogledacu malo bolje, pa cu se javiti!
[ findi @ 09.02.2005. 19:58 ] @


@simche

Sada ti objasni dalje camera imade IEEE 1394 i USB Link !!!!!!

• USB PC Link
• Overspilning til Video CD
• Videoklip til e-mail
• Web-kamera funktion
• Digital still-billed fangst
• Digital Colour NightScope
• Billed-stabilisering
• Farvesøger
• DV udgang (i.Link, IEEE
1394 kompatibel)
[ findi @ 09.02.2005. 20:25 ] @
@sunnnny

Za prenos sa DV na PC> HD Preporucio bi ovaj Prog.vidi Link ispod

http://www.scenalyzer.com/main.html

AVI Encoder Hmmm???? za pocetnika: MainConcept Encoder ili Canopus ProCoder ......

Final Authoring : DVD_lab pro


Mozda jednostavnija opcija: Vegas 4(5) mozes snimiti sa DV Camere ,seci ako treba Encodirati u MPEG sa istim Programom
Authoring sa DVD-lab pro ili neki drugi .
[ perakojot @ 01.04.2005. 01:19 ] @
memorijska kartica ti sluzi samo za fotografije, od nje vishe leba nema.
za prenos na racunar ti treba firewire kabel i kartica zasebna ako ulaz nemas na kompu (noviji ga mahom svi imaju), usb kao nacin prenosa zaboravi to nista nije dobro ja sam se dugo patio dok i sam nisam usao u svet firewire gde je sve lakse.
trebalo bi da imas i dvd rezac ako hoces vrhunski kvalitet a ako nemas mozes praviti i vcd ili svcd (to mozes i sa onim pixela image mixer-om koji si dobio uz kameru mada ti ne preporucujem, bolja ti je varijanta da capture radis sa minidv programom koji je svega 80ak kb a dobijeni .avi obradjujes u tmpencoder plus-u). naravno tu je i tona drugih korisnih programa.
javi se na mail ako ti jos nesto treba ja imam slicnu kameru i cak uputstvo na engleskom sa nasao ZAMISLITI NISAM DOBIO UPUTSTVO NA ENGLESKOM SA KAMEROM... PAKAO