[ NLO @ 11.05.2002. 09:13 ] @
kupih i ja kabl za siemens...
e sad me interesuje shta sve moze da se radi sem onoga shto moze preko onih explorerera?
tj:
kako da ubacim srpski?
dali se isplati update (ili flashovanje - ne znam koja je razlika izmedju te 2 stvari) softwarea? shta dobijam kad updatujem software sa verzije 17 na najnoviju? el samo neke ispravke bugova ili i dodaju neke nove stvari?
imam dekodiran telefon...

koji su user/pass za skidanje softwarea sa http://eh.student.utwente.nl/~landy/
[ Joker @ 11.05.2002. 13:37 ] @
User: mobile
pass: elibom
[ NLO @ 11.05.2002. 15:15 ] @
hvala
ali odgovorite mi dal to sve smem da radim sa dekodiranim telefonom pre nego shto napravim neko sr....
i kaki su ovo brojevi softwarea?
C/M 35 (*.xbi files)
0501 - 0503 - 0504 - 1001 - 1003 - 1004 - 1201 - 1203 - 1204 - 1604 - 1801 - 1804 - 2001 - 2101 - 2103 Win
ja imam verziju 17 na telefonu koja je ovde visha od te?
[ Woykhan @ 11.05.2002. 16:11 ] @
Citat:
NLO`:
kako da ubacim srpski?

Nikako, ne postoji.

Citat:
dali se isplati update (ili flashovanje - ne znam koja je razlika izmedju te 2 stvari) softwarea?

Nema razlike, isto znači.

Citat:
shta dobijam kad updatujem software sa verzije 17 na najnoviju? el samo neke ispravke bugova ili i dodaju neke nove stvari?

Ne dobiješ ništa. Ako si imao v05 (a nisi) dobićeš u opcijama podešavanje kontrasta.

Citat:
imam dekodiran telefon...

I ja :-)
[ Woykhan @ 11.05.2002. 16:14 ] @
Citat:
NLO`:
ali odgovorite mi dal to sve smem da radim sa dekodiranim telefonom pre nego shto napravim neko sr....

Isto što i sa nedekodiranim telefonom.

Citat:
i kaki su ovo brojevi softwarea?
C/M 35 (*.xbi files)
0501 - 0503 - 0504 - 1001 - 1003 - 1004 - 1201 - 1203 - 1204 - 1604 - 1801 - 1804 - 2001 - 2101 - 2103 Win

Prva 2 broja su verzija softvera, druga 2 su language pack koji dobijaš uz nju.

Citat:
ja imam verziju 17 na telefonu koja je ovde visha od te?

E sad provali sam :-)
[ NLO @ 11.05.2002. 16:43 ] @
hvala :)
uspeo sam da dekodiram telefon :)
tj sad mi radi phonecode!!!
ali nisam uspeo da ubacim hrvatski (kad sam reako srpski mislio sam na hrvatski :) )
kad radim po uputstvu sa http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~peugeot/objasnjenje.htm
sve dobro ide i odjednom na oko 40% onaj martek kaze error i stane...
joj koliko sam se puta odsekao kad nisam mogao odma da upalim telefon :)
[ Serbian Fighter @ 11.05.2002. 17:00 ] @
Hrvatski jezik ima sigurno , pa Bad Habbit ga je trazio bas.
Evo i uputstva sa njegovog sajta za ostale korisnike
Sajt sa kog je preuzeto je : www.simens.cjb.net - Site by Milan Dr.agisic aka Bad Habbit!

1. "Flash-ovanje" moblnog telefona
Svaki mobilni mora u sebi imati upravljački program kojim dobija funkcionalnost i sposobnost daizvrši funkcije za koje je namenjen. Kao i svaki drugi program, tako i program u mobilnom prolazi kroz više razvojnih faza. To konkretno znači da će prvi primerci novog modela imati neku početnu verziju software-a, a sa kasnijim modelima dolaze i više verzije iz razloga što u konkretnom okruženju u kojem mobilni radi dolazi do ispoljavanja svih nedostataka ili prednosti programa, pa se uočeni nedostaci ispravljaju ili menjaju, a ukoliko to dozvoljava hardverski deo mogu se dodati i nove funkcije. Time software dolazi na višu verziju. Flash mobilnog telefona će biti objašnjen na primeru C/M/S 35 a za ostale modele je skoro identično.

2. Šta je potrebno za flash mobilnog telefona?

Od software-a je potrebno imati file SWUPINST.EXE (veličina 85 kB i možete ga skinuti ovde) zatim flash file u EXE formatu npr. v1604.exe (veličina oko 3.5 MB zavisno od verzije). Ova dva filea stavite u isti direktorijum na računaru. Hardverska podrška se sastoji od DATA kabla, koji možete vrlo jednostavno nabaviti preko mog site-a, i PC računara sa jednim slobodnim COM portom. Jačina računara nije toliko kritična, ali bi bilo dobro da je barem klase Pentiuma iako mislim da ne bi smelo biti problema ni sa nekakvom 486-icom.

3. Postupak flash-ovanja.

Flash-ovanje će biti opisano na primeru ispravnog mobilnog telefona, a za ostalo pogledajte sekciju Martech. Na početku flasha mobilni mora biti upaljen i spojen sa DATA kablom na računar. Pokrenite program SWUPINST.EXE i pratite uputstva na ekranu: izaberite jezik, izaberite opciju za detekciju mobilnog telefona(najbolje opciju M), nakon toga OK (O) , kad pronađe mobilni pritisnite taster R (Ready) tako da program napravi file SWUP.INI bez kog ne možete pokrenuti program za flash-ovanje.Napomena: Nije bitno da li je file napravljen sa tim mobilnim koji se flash-uje, već se može iskoristiti i od nekog drugog, za flash program je jedino bitno da postoji.Nakon toga treba pokrenuti file za flash-ovanje. Obično ima ime tipa cm35_v16.exe ili slično.Napomena: Vodite računa o tome da Vam je baterija donekle puna, jer flash traje oko 15 min., a za to vreme se pali i gasi osvetljenje tastature, pa da ne bi bilo nismo znali...(ovo nije bitno-ako se mobilni ugasi za vreme flasha jednostavno ponovno pokrenite flash file-jedino ćete morati pritisnuti Y na početku). Naročito je bitno spomenuti da verzije v18 i v20 (C/M/S 35) NE SMETE flash-ovati na niže jer ćete uništiti mobilni. Ako flash-ujete dekodirani mobilni, nakon flasha će opet biti kodiran pa vodite računa i o tome. Za verziju v20 trenutno ne postoji jeftin i jednostavan unlock pa pazite i na to! Nije bitno da li je kartica u mobilnom.Dakle, pokrenite flash. Program će prvo proveriti komunikaciju sa mobilnim. Kad ustanovi da je komunikacija u redu ugasiće mobilni. Nakon toga će ispisati poruku "Trying to connect to mobile with ...bla,bla,bla.. " Tu treba kratko pritisnuti crvenu dirku na mobilnom, nekad i više puta, dok ne počne flash. Pazite da ne držite predugo jer ćete upaliti mobilni! U slučaju da vam se pokaže poruka da se program nije spojio na mobilni nemojte paničiti, jednostavno upalite mobilni i ponovno pokrenite flash. Kad se uspešno spoji prvo će obrisati stari flash, a nakon toga će početi upis novog i pri tom postupku se pali i gasi osvetljenje tastature. Kad đođe do 100 % ispisaće statistiku i pokušati da upali mobilni. Ako ne uspe da ga upali napisaće poruku da je update prošao u redu ali da se mobilni ne može upaliti. Ništa strašno, upalite mobilni ručno (više je slučajeva da ga ne upali nego da uspe).

4. Upload HR menija u C/M 35

Za ovaj postupak vam je potreban bin file sa HR menijem i program "Siemens x35 service Tools 1.7 by Martech". Verzija software-a na mobilnom treba biti najmanje v12. Na početku mobilni treba biti ugašen. Pokrenite Martech-a, izaberite verziju software-a, izaberite opciju "Write Language", kad vam se otvori prozor selektujte Hrvatski.bin. Nakon toga će program tražiti da kratko pritisnete crveni taster na mobilnom kako bi program počeoda komunicira sa mobilnim. Prvo će obrisati flash, a zatim će početi upis. Pri tome mobilni svetluca. Kad završi upis program ispiše poruku OK. Skinite mobilni sa kabla i upalite ga.

5. Otvaranje C/M/S 35

Ovde će biti opisan priručni postupak jer vam inače treba original alat za otvaranje. Za ovakvu operaciju će vam biti potrebne dve telefonske kartice (ako ih nemate mogu poslužiti i EurocardMastercard, Visa, Diners ili slično :) ,zatim jedan do dva pljosnata šrafcigera-manja. Izvadite bateriju pre početka. U ležistu baterije sa strane se vide po tri žabice. Sa spoljašnje strane treba pažljivo gurnuti kartice da se te žabice odvoje od ležišta,zatim se malo odvoji gornji od donjeg poklopca. To još nije dovoljno, nego treba šrafcigerom odvojiti i dve žabice koje se nalaze sa leve i desne strane konektora za punjenje mobilnog. Te dve su kontra od ovih koje ste otvorili karticama. Sad bi se već trebao donji deo odvojiti, pa još imate za odvajanje dve žabice sa strane negde na sredini ekrana. One se ipak nalaze na plastici na kojoj su ove koje ste odvojili karticama. Nijh možete odvojiti karticama ili šrafcigerom. Prvo probajte karticom. I to bi trebalo da je to. Iako je ovaj postupak jednostavan za opis, ne preporučuje se osobama slabijih živaca. Takođe Vam se može dogoditi da pukne neka od žabica ukoliko niste dovoljno pažljivi ili ste previše nervozni, tako da sve ovo radite na sopstvenu odgovornost.

Firmware i software takodje mozete naci na tom sajti i to na ovoj adresi.



dljive sile(andjeli) koje nas c
[ NLO @ 11.05.2002. 18:44 ] @
Citat:

Od software-a je potrebno imati file SWUPINST.EXE (veličina 85 kB i možete ga skinuti ovde) zatim flash file u EXE formatu npr. v1604.exe (veličina oko 3.5 MB zavisno od verzije).

da, samo ja nigde nisam nashao flash file u .exe formatu, samo sam nalazio u .xbi formatu... a ne znam kako tj kojim programom da ga bacim na telefon
[ Woykhan @ 11.05.2002. 22:15 ] @
Citat:
NLO`:
ali nisam uspeo da ubacim hrvatski (kad sam reako srpski mislio sam na hrvatski :) )
kad radim po uputstvu sa http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~peugeot/objasnjenje.htm
sve dobro ide i odjednom na oko 40% onaj martek kaze error i stane...
joj koliko sam se puta odsekao kad nisam mogao odma da upalim telefon :)

Ma batali to, šta će ti.
Prevod je loš, a usput ti sjebe engleski meni.
[ Woykhan @ 11.05.2002. 22:17 ] @
Citat:
NLO`:
da, samo ja nigde nisam nashao flash file u .exe formatu, samo sam nalazio u .xbi formatu... a ne znam kako tj kojim programom da ga bacim na telefon

Pogledaj na http://www.terra.es/personal4/nkmont/foro.htm
[ NLO @ 11.05.2002. 22:47 ] @
ma hrvatski mi treba zbog caleta.. ali nema veze vec se navikao na engleski...
pa sa http://www.terra.es/personal4/nkmont/foro.htm sam i skinuo flash u .xbi formatu ali ne znam kojim programom da ga "ubacim" u telefon?
procitao sam ono objashnjenje za flash u .exe formatu ali njega nigde nemogu da skinem..
glup sam, pomagajte :)

[ Serbian Fighter @ 11.05.2002. 22:52 ] @
Najnoviji FIRMWARE koji nema na Bad Habbitovom sajtu OVDE
[ NLO @ 12.05.2002. 07:42 ] @
na kraju sam ga upgradeovao na v21 i sve lepo radi :)
imao sam problem u tome shto onaj siemensov program u dosu neradi na nt-u
ali sve je lepo proshlo sa onim za win...
sad cu da bacim i ovaj v24 :)
nego dal je isti software za a36 i a40? mislim isti je na prvi pogled.. ali...
i koji unlocker da koristim za phonecode na a40?
[ NLO @ 12.05.2002. 09:33 ] @
sad mi je na c35 v24
a na a40 v25
ako neko zna da ima noviji nek javi :)
za a3x i za a40 je isti software
nego nikako nemogu da nadjem cime da sredim phonecode na a40???
[ SPAVAC @ 12.05.2002. 12:56 ] @
kakva je razlika u softveru za a40?
ima li ikakva pametna poboljsanja taj novi softver ili smao imas vecu cifru u broju verzije?
[ Serbian Fighter @ 12.05.2002. 15:10 ] @
Za sve Siemense pogledaj ovo:
http://www.siemens-club.com/download/
[ Sale81 @ 02.07.2002. 17:16 ] @
Gdje jeftino moze da se nabave kvalitetni data kablici za SIEMENS telefone?

[ zombie @ 15.07.2002. 16:46 ] @
ako ne mozete da nadjete flash fajove u *.exe formatu, a imate ih u *.xbi uradite sledece:
1. Napravite *.bat file u koji upisujete
swup191.exe <ime fajla> -nocheck
2. uzivajte