[ varelg @ 08.02.2005. 05:22 ] @
Zdravo,
Zhelim s vech instaliranog JDK 1.4 prechi na 1.5 i koristiti sve novine koje dolaze s 1.5. Dali se treba prvo deinstalirati 1.4 ili je neki jednostavan prelaz u stilu "upgrade" moguch bez (de)instalacionih zavrzlama...
[ antix @ 08.02.2005. 08:28 ] @
pa vidi ovako... mislim da nije moguće upgrade... deinstaliraj 1.4 i instaliraj
ispočetka 1.5!!! ali uradi to obavezno... moje iskustvo je da su promjene (na bolje)
u performansama primjetne... tako da nećeš se pokajati....

pozdrav....
[ filmil @ 08.02.2005. 11:42 ] @
Ja sam instalirao 1.5 i nisam primetio nikakvo poboljšanje performansi. Retko ko još uvek široko koristi novitete iz 1.5, tako da je dobitak prilično sumnjiv.

IMHO se ne isplati prebacivati se. Bar ne još. Osim naravno u obrazovne svrhe.

f
[ veljaradenkovic @ 08.02.2005. 23:32 ] @
Ne moras nista da deinstaliras instaliraj slobodno i 5 pored ove sto imas. Moderniji alati kao sto je eclipse nude ti da izaberes koji jre/sdk ces da koristis tako da ne moras da se zezas sa bilo kakvim podesavanjima. Java 5 je ok ... mislim vredi je instalirati ...
[ antix @ 09.02.2005. 09:44 ] @
pa moguće je da poboljšanje performansi nije uočljivo na prvi pogled... međutim ja sam uočio poboljšanje performansi prelaskom ja javu 1.5 i novu verziju Tomcat servlet containera.... naravno složiću se sa svima koji kažu da su performanse poboljšanje i zbog nove verzije Tomcata-a!!! Ali svakako bih preporučio svima da prijeđu na Javu 1.5 ...
ne znam zašto bi čekali....


pozdrav svima...
[ varelg @ 10.02.2005. 18:31 ] @
Jaoj meni, nakon ovog posta garant chu navuchi na sebe bes moderatora, sam odgovaram na sopstvena pitanja...
Novi JDK se mozhe koristiti i bez deinstalacije starog, sve shto se treba promeniti nakon instalacije novog JDK-a je vrednost PATH varijable (OS WinXP Home Edition) koja treba pokazivati adresu bin foldera od novog JDK-a...