[ smeker @ 08.02.2005. 07:34 ] @
Dobar dan. Imam jedan veliki porodicni problem. Svi u porodici su korisnici 063 mreze. U toku dana dobijemo 3-4 preteca i ucenjivacka poziva sa skrivenog broja. Stvar je mnogo ozbiljna, obavesten je i MUP Srbije. Da li moze Mobtel da nam pomogne i kako? Cena za tu uslugu nije bitna jer su u pitanju zivoti cele porodice.

Ako neko ima bilo kakav savet koji moze biti od pomoci bicu mu mnogo zahvalan!
[ Korisnicki Servis @ 08.02.2005. 14:37 ] @
Preko foruma, slabo Vam možemo biti od pomoći. Preporuka je da se obratite direktno i "zvanično" MOBTEL-u, putem reklamacije.
Pa opet ... i tada ... MOBTEL je firma koja pruža usluge iz oblasti telekomunikacija, a ne bavi se potragama za počiniocima krivičnih dela i sl ...

U svakom slučaju, MOBTEL može pružiti tehničke usluge, ali malo (ili ništa) osim toga.

Inače, odgovor na nepostavljeno pitanje: "Da li mogu da saznam ko me poziva sa skrivenog broja?", odgovor je: "Ne, takva mogućnost ne postoji."
[ Joker @ 08.02.2005. 15:26 ] @
@Korisnicki Servis
Mislim da odgovor nije precizan, postoji usluga ali se ta usluga ne ukljucuje "obicnim" korisnicima.
[ UroS @ 11.02.2005. 18:42 ] @
Ako te zove sa skrivenog broja pretpostavka je da te zove sa 064 i da je sakrio broj sa #31#. U tom slučaju dovoljno je da te nazove dok ti je telefon ugašen i kada ga upališ sledeći put dobićeš poruku(koja doduše malo kasni) sa brojem od osobe koja te zove. Ukoliko te zove sa stare centrale onda zaboravi na ovo.
[ agasoft @ 11.02.2005. 20:43 ] @
ja sam to probao, i meni to sa propuštenim pozivima ne radi. Pozove me neko
i ja uključim fon i ništa.
[ UroS @ 11.02.2005. 22:58 ] @
Poruke im kasne puno tako da će ti možda stići. Meni je juče ovo radilo.
[ DoctorRossi @ 12.02.2005. 01:24 ] @
Probaj da preusmeris razgovore na neki drugi broj.
[ MAD-MAX @ 12.02.2005. 12:27 ] @
Meni zvuci neverovatno da se ne moze naci ko zove sa skrivenog broja! Ne znam da li bi recimo moglo da se kontaktira MTS pa da recimo oni "vide" sa kog broja je u neko tacno vreme pozvan odredjeni broj (ciji se vlasnik uznemirava). Valjda takvi ili slicni logovi postoje.

A nije mi jasno da li se to isto ili slicno moze primeniti i na fixnu telefoniju ali na starim centralama ili ne postoji nikakav nacin da se sazna koji broj (sa stare centrale) zove tamo neki broj.
Ja sam recimo na staroj centrali i interesuje me da li moze da se vidi koje sam brojeve ja zvao i kada ili ne?
[ eagle 3 @ 12.02.2005. 13:40 ] @
Citat:
MAD-MAX:Ja sam recimo na staroj centrali i interesuje me da li moze da se vidi koje sam brojeve ja zvao i kada ili ne?


Naravno. Kod takvih vrsta centrala to se zapisuje na mikrofilmu a ne u racunaru tako da je malo teze doci do tih podataka ali nije nemoguce.
[ agasoft @ 12.02.2005. 20:44 ] @
Ne znam da li to može, ali znam da su ljudi postavljali lovca pre dvadeset
godina, na analognoj centrali, jer verovatno digitalnih nije kod nas bilo. E
sad tu je neko reko da mu neko preti, na porodičnom nivou. Neka preusmeri
pozive kada je zeuzet, na 92, i čim vidi poziv sa skrivenim brojem neka ga
odbije.Tako odbijen poziv biće prosleđen na 92 akad se policiji dosadi,
lociraće ga sami, i još će ga ukloniti.
[ MAD-MAX @ 13.02.2005. 15:53 ] @
@eagle 3:
A da li mogu saznati koji su to brojevi mene zvali?

@agasoft:
Pa sad, da li ce ga ukloniti ... :)
[ eagle 3 @ 13.02.2005. 23:04 ] @
Pod pretpostavkom da se zna sa koje su centrale pozivi dosli, tehnicki je moguce pretraziti po celoj centrali sve mikrofilmove da bi se ustanovilo ko je u dato vreme pozvao Vas broj.

Ovo gore vazi ako je Vase pitanje bilo da li mozete znati ko Vas je zvao sa "stare" centrale.

A ako je Vas broj na staroj centrali onda nije moguce doci do listinga dolaznih poziva.
[ Pharos @ 27.02.2005. 21:43 ] @
Citat:
UroS: Ako te zove sa skrivenog broja pretpostavka je da te zove sa 064 i da je sakrio broj sa #31#. U tom slučaju dovoljno je da te nazove dok ti je telefon ugašen i kada ga upališ sledeći put dobićeš poruku(koja doduše malo kasni) sa brojem od osobe koja te zove. Ukoliko te zove sa stare centrale onda zaboravi na ovo.


I 063 postpaid korisnici mogu sakriti broj. Da li se može naći ko je zvao - MOŽE!
U 064 meni su rekli da morate znati tačno vreme poziva. 99.9% sam siguran da to može i MOBTEL da otkrije. Pre 3-4 godine, ako se ne varam, za 063 korisnike postojala je usluga "lovac", koja je služila baš zbog tog uznemiravanja. Nadam se da neko od nadležnih u 063 može biti od veće pomoći. Ali da se može saznati ko je zvao, to je sigurno.
[ pajaja @ 27.02.2005. 21:46 ] @
hahah... mozda je ovo offtopic ali:
Meni stigne poruka i ne pise sa kog je proja poslata...
Jedino ono sto sam mogo da izvucem je service center preko koga je poslata....
Zanimljivo... poruka je neki vic....
[ eagle 3 @ 27.02.2005. 23:00 ] @
Citat:
Pharos: I 063 postpaid korisnici mogu sakriti broj. Da li se može naći ko je zvao - MOŽE!


Tehnicki? Naravno da je moguce doci do takvog podatka. Nije nikakva tajna nacin na koji poziv ide kroz centrale i sta se tim prilikama prenosi i zapisuje.

Drugo pitanje je zasto Mobtel ne zeli da izadje u susret korisnicima. Da li ne zele da se malo pomuce pa im je jednostavnije da samo otkace korisnika pricom da "taj poziv moze biti sa 064 ili sa fiksnog ili cak inostranstvo" ili je nesto drugo u pitanju to vec ne znam.

Citat:
U 064 meni su rekli da morate znati tačno vreme poziva. 99.9% sam siguran da to može i MOBTEL da otkrije. Pre 3-4 godine, ako se ne varam, za 063 korisnike postojala je usluga "lovac", koja je služila baš zbog tog uznemiravanja. Nadam se da neko od nadležnih u 063 može biti od veće pomoći. Ali da se može saznati ko je zvao, to je sigurno.


Takva usluga u Mobtelu nije nikad postojala a sto se nadleznih tice oni mogu da kazu samo da "nije moguce otkriti poziv sa skrivenog broja".
[ mixi @ 21.10.2005. 22:05 ] @
Kako ide onaj mobtelov kod, koji prijavljuje da je korisnik nedostupan iako sam u mrezi i upaljen je telefon. Npr. ukucam *535# i nakon toga svima koji me zovu prijavljuje se da sam nedostupan, a ja mogu normalno da zovem i stizu mi poruke o propustenim pozivima, a sa npr. *534# vracam na staro odnosno gasim tu opciju. Hvala
[ Deda_Mraz @ 22.10.2005. 15:29 ] @
Da nebi otvarao novu temu, postovacu ovde ako nije problem!? Hvala

Već neko vreme neki kreten sa 062/524-669 uznemirava mene i moju devojku, stalno zove i šalje tako vulgarne poruke da ja vama to ne mogu da opišem. Znači zvao sam ga xxx puta da ga pitam ko je to i nije hteo da se predstavi, počelo je opasno da mi ide na živce, u stanju sam da ga ubijem golim rukama kada bih ga sreo i prepoznao na ulici.
Zato bih zamolio nekoga ko zna ili ko radi u Mobtelu da mi pomogne kako da izadjem na kraj sa ovim manijakom!? da li postoji mogućnost da mu se ukine sim kartica ili da mu se barem onemogući da zove mene i moju devojku (mi smo oboje 063 brojevi stim što sam ja post-paid a devojka je pre-paid, ali joj je isto šestocifren broj). ako neko zna molio bih ga u skorije vreme da mi napiše ovde šta da radim ili da me uputi putem PP kome da se obratim i šta mogu da očekujem!?

Hvala još jednom.
[ Dejan Krstic @ 22.10.2005. 16:06 ] @
Kopiras LK, napises ispod toga o cemu se radi, potpises i dostavis Mobtelu na:

email: [email protected]
fax: 063/311-311
addr: Bulevar Nikole Tesle 42a, 11070 Novi Beograd
ili licno u bilo koji korisnicki servis.

Korisnik ce biti opomenut prvi put a ako se uznemiravanje nastavi onda opet posaljes prijavu i bice mu iskljucen broj na minimum 15 dana a nakon tih 15 dana on mora da posalje pismeno izvinjenje Mobtelu i zahtev da mu se ponovo ukljuci broj (clan 17 stav x zakona o telekomunikacijama).
[ Deda_Mraz @ 22.10.2005. 16:17 ] @
Dejane mnogo ti hvala...
Samo još nešto.... jel na ovaj e-mail što si mi dao, jel mogu da skeniram ličnu kartu i da im pošaljem preko e-maila taj zahtev sa obrazloženjem problema?
[ cume @ 22.10.2005. 16:31 ] @
Da , kad se salje na e-mail obavezna je skenirana LK.
[ Deda_Mraz @ 22.10.2005. 16:50 ] @
Hvala Cume, to sam tražio da čujem. Lakše mi je preko mejla to da im dostavim nego da se cimam sada u Beograd da im nosim to.

Samo još jedno pitanjce, oće oni meni odgovoriti putem mejla ili će me zvati?
[ baki18 @ 11.08.2006. 11:11 ] @
I ja imam SMS poruke sa broja 064 485 ****. Ne znam ko je vlasnik a ne mogu da dobijem nikakve informacije od MTS. Da li neko može na osnovu ovog broja da mi kaze neke informacije na primer: d li je pripejd ili postpejd, kada je otprilike kupljen ili mozda jos nesto?
[ gojnik @ 11.08.2006. 20:32 ] @
Ne mora da znaci da je sigurno prepaid, ali jeste najverovatnije. Po numeraciji lici da je broj svez.
[ fanfon @ 15.01.2007. 12:07 ] @
Citat:
bilo bi lepo da se napise tako nesto za sakrivanje broja i sakrivanje broja prilikom slanja sms-a...


To zasad nije moguce. Moguce je da odes na neki sajt sa koga mozes poslati sms da laziras broj ili napises bilo sta umesto broja...
[ gox @ 16.01.2007. 01:19 ] @
Još jedno pitanje vezano za uznemiravanje korisnika...

Da li se u slučaju pretnje, zvanja, slanja poruka, cimanja... i "cimanje" takodje podrazumeva pod tim uznemiravanjem?

Konkretno.. pošalje se mail, sa obrazloženjem, LK itd.. i tada se tom korisniku pošalje opomena.. Da li je nakon toga dovoljno da on nastavi samo sa cimanjem, da bi se to smatralo kao ponovno uznemiravanje, posle čega će tom korisniku blokirati karticu na neko vreme itd...

Pitanje je možda malo glupo, al u mom okruženju postoji slučaj uznemiravanja, gde preovladjuje "cimanje"..

pozz
[ ipacid @ 01.03.2007. 15:38 ] @
A sve i da mu blokiraju karticu i trajno, covek moze da ode na kiosk i da za 200 dinara kupi nov broj.
Taj ko te uznemirava, cisto sumnjam da koristi svoj broj. Kad bi ja tako nesto radio, kupio bih nov broj na trafici za 200-300 i onda uznemiravas. A i ako ga ugase bas te briga, kupis drugi i tako mozes doveka.
[ Dejan Krstic @ 02.03.2007. 08:43 ] @
Nije doveka nego dok se drzava ne dozove pameti pa donese zakon po kom svaki pre paid mora da bude registrovan.
[ Deda_Mraz @ 02.03.2007. 16:47 ] @
To za registraciju nije uradjeno u mnogim većim i boljim država....kod nas će da se dozivaju pameti..pfff.
[ Dejan Krstic @ 02.03.2007. 23:02 ] @
Na koje konretno drzave mislis? Nadam se da ne pricas opet na pamet...
[ Deda_Mraz @ 03.03.2007. 17:41 ] @
Pošto su u pitanju velike države navešću ti tačno u gradovima u kojim sam bio i svuda koristio pre paid kartice njihovih lokalnih operatera.

Australija Kanbera, Melburn
Tajland Bangkok, Pattaya
Emirati, Dubai
Singapur
Turska
Grčka

To su zemlje za koje lično znam da ne primoravaju niti imaju pod MORANJEM registraciju pre paid broja mobilne telefonije. Zadovoljan?
[ 2nd to none @ 15.03.2007. 16:08 ] @
singapur, do pre godinu-dve su se prodavali prepaid bez registracije, ali sada je registracija obavezna prilikom kupovine, a svi brojevi koji u medjuvremenu nisu registrovani su iskljuceni..
[ Dejan Krstic @ 16.03.2007. 15:33 ] @
Svajcarska takodje.
[ Deda_Mraz @ 18.03.2007. 10:34 ] @
Nix...bio u švici pre mesec dana i koristio pre paid bez registracije...idemo dalje samo da se setim koje još države ništa se ti neboj
[ Dejan Krstic @ 18.03.2007. 11:09 ] @
Nema sanse da je taj broj koji si koristio neregistrovan. Svajcarska je taj zakon donela jos 2004 godine i svi brojevi koji nisu registrovani do odredjenog datuma su morali biti ugaseni.

Malo mi je problem da pronadjem na net-u to posto ne govorim ni francuski ni nemacki ni italijanski a na engleskom ne mogu da nadjem nista od toga... za sada :)
[ braker @ 18.03.2007. 11:55 ] @
http://www.cellular.co.za/news...rland_to_insist_on_prepaid.htm
[ Deda_Mraz @ 18.03.2007. 18:57 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Nema sanse da je taj broj koji si koristio neregistrovan. Svajcarska je taj zakon donela jos 2004 godine i svi brojevi koji nisu registrovani do odredjenog datuma su morali biti ugaseni.

Malo mi je problem da pronadjem na net-u to posto ne govorim ni francuski ni nemacki ni italijanski a na engleskom ne mogu da nadjem nista od toga... za sada


Dobrooo ako ti tako kažeš, mislim ipak si ti bio tamo ne ja
[ marko023 @ 28.06.2007. 20:25 ] @
Nema potrebe za zvanjem operatera, bilo telenora ili mts-a. Policija moze tacno da locira ko te je zvao. ne bitno da li je skriven broj ili ne.
[ andrija87 @ 28.06.2007. 21:04 ] @
pa koliko ja znam iz nekog iskustva,dovoljno je da se to prijavi u njihovom centru,podnese se zahtev,zatim trebas od tada da se javis 3x na taj poziv,zabelezis kada je to bilo i samim tim dobice opomenu od operatera,ako nastavi sa uznemiravanjem,kartica mu se gasi...Ime osobe koja te je uznemiravala sa tog broja,kao i bilo sta o tom korisniku nece ti saopstiti.Ako imas neku vezu u mupu,imaces sve sto ti treba o toj osobi.
[ Srki__ @ 09.07.2007. 10:08 ] @
nije bas ista situacija, ali valja cuti
mom drugaru su ukrali telefon, dao je imei, i za koji dan su ga zvali iz supa i pitali ga za nekoliko 063 i 064 brojeva, al su mu poznati (nisu bili) i rekli su mu da neko iz banovaca trenutno telefonira njegovim aparatom, koristi 064xxxxxx (dali tacan broj) prica sa 063xxxxxx (dali tacan broj) i da je patrola poslata.

jedan policajac mi je rekao, da mogu telefon da lociraju sa greskom u 2 kvadrata
i sve je ovo super i lepo i tehnicki ostvarljivo kod nas, ali treba imati vezu u policiji
[ NorthGate @ 28.07.2007. 03:35 ] @
Kad bi ovi naši "pametni"operateri uveli uslugu "zatvorena grupa korisnika",ne bi bilo tih problema,jer bi vas mogli zvati samo ljudi iz vašeg imenika,ali njima ne pada na pamet da to uvedu.Samo malo da uključe mozak,ako ga uopšte i imaju.
[ dark star @ 28.07.2007. 06:09 ] @
Citat:
magic21: Kad bi ovi naši "pametni"operateri uveli uslugu "zatvorena grupa korisnika",ne bi bilo tih problema,jer bi vas mogli zvati samo ljudi iz vašeg imenika,ali njima ne pada na pamet da to uvedu.Samo malo da uključe mozak,ako ga uopšte i imaju.



razgovarao sam sa tim skotovima o opštoj problematici uznemiravanja i rekao sam im da time što ne preduzimaju ništa po tom pitanju da su i ONI ODGOVORNI za posledice koje njihov korisnik trpi.

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=155969
[ NorthGate @ 28.07.2007. 15:35 ] @
Ovo što sam rekao da bi mogli da uvedu,a neće ili ne žele,nama bi bio pun pogodak,jer samo mogu da te zovu ljudi koji ti se nalaze u imeniku i stvar bi bila rešena.Ali kad imamo debile za operatere,pa ih baš briga,tako da zaslužuju i gore reči.
[ momsab @ 28.07.2007. 15:43 ] @
uzmes mob koji ima bele i crne liste, namsetis da prihvata pozive samo sa bele liste i to je to :)
kakvi operateri kakvi bakraci
samo nadji takav mob :D
[ NorthGate @ 28.07.2007. 16:06 ] @
Citat:
momsab: uzmes mob koji ima bele i crne liste, namsetis da prihvata pozive samo sa bele liste i to je to :)
kakvi operateri kakvi bakraci
samo nadji takav mob :D

Nijedan telefon nema tu opciju crne i bele liste,nego su to programi koji se instaliraju u iste,a telefoni imaju,bar je kod Nokie tako,"zatvorenu grupu korisnika",a to je usluga operatera.
[ calexx @ 28.07.2007. 19:03 ] @
I šta onda, nekome iz zatvorene grupe se isprazni baterija/otkaže telefon/ostane bez kredita i onda ne može da se javi sa nekog drugog telefona. A može da bude važno. Ako je neko paranoičan, jednostavno pogleda broj koji ga zove pa ako hoće javi se a ako neće samo prihvati poziv i vrati telefon u džep. Taj neko mora da ima baš previše para ako nastavi.
[ NorthGate @ 28.07.2007. 23:04 ] @
Citat:
calexx: I šta onda, nekome iz zatvorene grupe se isprazni baterija/otkaže telefon/ostane bez kredita i onda ne može da se javi sa nekog drugog telefona. A može da bude važno. Ako je neko paranoičan, jednostavno pogleda broj koji ga zove pa ako hoće javi se a ako neće samo prihvati poziv i vrati telefon u džep. Taj neko mora da ima baš previše para ako nastavi.

Genije,šta ako je broj sakriven i zašto neko mora biti paranoičan da bi to koristio.
To upravo služi protiv smarača i dosadnih osoba,a ako nekom pukne fon ili baterija,to je njegov problem,a i taj može privremeno da deaktivira uslugu dok ne završi taj tvoj bitan razgovor.A ti nemoj da koristiš tu uslugu ako ne želiš,ima ljudi kojima ta usluga treba i veoma je korisna.
[ Catch 22 @ 29.07.2007. 02:03 ] @
Na Siemens telefonima postoji opcija "Call screening", kada se ista ukljuci telefon zvoni samo ako Vas zove neko koga vec imate u adresaru telefona. U protivnom telefon Vas ne obavestava o prispelom pozivu...

PS
Pomenuta "zatvorena grupa korisnika" je nesto drugo, odnosi se na specijalne postpaid pakete (biz-net ili kako se vec zvase) u kojima se korisnici grupe medjusobno pozivaju kucanjem samo poslednje 4 cifre, a svi ovakvi razgovori takodje idu i po posebnoj ultra niskoj tarifi... ovo ne moze bez operatera, koji tu opciju u telefonu zakljucava sifrom.
[ NorthGate @ 29.07.2007. 12:31 ] @
Citat:
Catch 22: Na Siemens telefonima postoji opcija "Call screening", kada se ista ukljuci telefon zvoni samo ako Vas zove neko koga vec imate u adresaru telefona. U protivnom telefon Vas ne obavestava o prispelom pozivu...
:)

Greška,sad sam to probao na nokii, i telefon je normalno zvonio i ako taj broj nije u imeniku.Čak i broj koji je u imeniku kad ga tamo ubacim zvoni.
Ali je poenta da taj ko te zove,da mu daje stalno zauzeće ili da je broj ne postojeći ili šta već,a ne da zvoni a da ga ne čuješ,jer kad on vidi da zvoni zvaće i slaće poruke,tako da ni ta opcija ne pomaže.
[ Catch 22 @ 29.07.2007. 17:16 ] @
Ne znam za Nokiu (nisam je nikad koristio), ali na Siemens telefonima je ovako kako sam ti napisao.
Na nekim drugim telefonima se ta opcija zove "Filter calls"... zavisi od marke, modela...
[ NorthGate @ 29.07.2007. 22:57 ] @
Bilo kako bilo,smarači će i pored toga zvati,bez obzira što mi nećemo čuti,ali posle ćemo videti,tako da za mene to nije rešenje."Zatvorena grupa korisnika" je po meni prava stvar.
[ pajaja @ 30.07.2007. 23:30 ] @
dark star, ja mislim da ti trebas da se okanes mobilne telefonije. Kupi halo karticu pa pricaj sa govornica. Tamo nema kamera da te snimaju, a ni blututa sa brda da te prate...
[ calexx @ 30.07.2007. 23:42 ] @
Nisi pažljivo pratio, ne vredi ni to, znaš da ga prate i da mu prilaze nepoznate osobe a i morao bi da stalno menja govornice pošto bi mogli da prisluškuju ako dvaput koristi istu. :(
[ agasoft @ 31.07.2007. 00:01 ] @
Ma čim ubaci halo karticu, odmah se na govornici očitava njegov otisak
prsta, i preko specijalnog sistema za njegovo praćenje, koji je ugrađen na
svim govornicama telekoma Srbije, podaci se šalju prvoj nepoznatoj osobi,
koja će potrošiti sav kredit sa njegove halokartice, pre nego što pozove
bilo kog pretplatnika.
Ne sme da ide ni u poštu, jer su sve službenice strogo od JPPTT Srbija,
obavešteni o njegovom liku, i čim izađe iz kabine da plati razgovor, njegov
račun biće ustostručen.
Fiksni telefon ne sme da uvede, ako je uopšte i punoletan, jer će mu telekom
krasti pare čak i kad on bude mirno spavao, ako uopšte može mirno da spava.
Najbolje za njega, da se okane telefonije u pravom smislu te reči, i da ode
na neku planinu, da ne kaže nama na koju, možda ga i mi sa foruma pomno
pratimo, i neka podigne jedan šatorčić, i uživancija.
[ Bugg Gejts @ 23.08.2007. 01:48 ] @
Nesto o tome pogledaj pod "Nesvesni Energetski Vampiri - Saveti" na >>> http://isceljenjetrauma.googlepages.com/energetskivampirizam
[ stemark @ 28.08.2007. 20:56 ] @
Ja posedujem Samsung D 900 i on može da odbija kako pozive tako i SMS-ove, naravno one koje postavite na listu.
[ ivanv100 @ 29.08.2007. 22:41 ] @
Moze da se otkrije.Neka me kontaktiraju iskljucivo osobe koje zaista imaju ozbiljne probleme!
Usluga se naplacuje
[ markos1986ns @ 25.08.2008. 12:58 ] @
Imam veliki problem....

Moja mladja sestra(12 godina),pre nekih mesec dana je pocela da dobija uznemiravajuce poruke koje ni malo ne odgovaraju njenom uzrastu....Sa 062 broja i sa jos jednog 064....ubedjen sam da je ista osoba(dosta starija i od mene),cak sumnjam da je u pitanju covek koji ima svoju trafiku i koji ima pre paid kartica na kile...Da li se nekako moze uci u trag tim brojevima,da li se mozda mogu locirati,ili da se sazna gde je kupljena kartica...Molim vas za pomoc

[ m257 @ 25.08.2008. 17:05 ] @
Najbolje pozovi korisnicki centar i kazi da te (je) uznemiravaju sa tih brojeva.
[ markos1986ns @ 25.08.2008. 17:12 ] @
Ali time nisam nista resio...Na trafici moze da uzme za 200 din karticu i da nastavi...Ko zna koga jos uznemirava....
[ NorthGate @ 25.08.2008. 17:20 ] @
Citat:
markos1986ns: Imam veliki problem....

Moja mladja sestra(12 godina),pre nekih mesec dana je pocela da dobija uznemiravajuce poruke koje ni malo ne odgovaraju njenom uzrastu....Sa 062 broja i sa jos jednog 064....ubedjen sam da je ista osoba(dosta starija i od mene),cak sumnjam da je u pitanju covek koji ima svoju trafiku i koji ima pre paid kartica na kile...Da li se nekako moze uci u trag tim brojevima,da li se mozda mogu locirati,ili da se sazna gde je kupljena kartica...Molim vas za pomoc

Ti onda uzmi dva telefona i sakri svoj broj,pa stani kod te trafike i pozovi da vidiš da li će mu zvoniti telefon,pa ako zvoni,dodji sa ćaletom ili sa nekim starijim pa ga preslišajte...Ako se o tom liku iz trafike radi...
[ m257 @ 26.08.2008. 16:06 ] @
Pa kad zoves korisnicki centar oni mogu da ti daju sve te podatke koje si trazio, kao i da te upute na sve ostale pravne mehanizme kojim mozes da juris tog manijaka! Ako hoces jos legalnije mozes i da ga prijavis policiji (ili jos bolje da to urade tvoj otac ili majka), oni su takodje nadlezni za resavanje svih tih stvari ali se onda spremi na dugu i dosadnu proceduru. Znam za slucaj jedne moje koleginice koja je tako prijavila uznemiravanje svoje male cerke (na kraju je ispalo da ju je uznemiravao drug iz razreda) ali ona je imala vezu u policiji pa su to brzo i resili ali ti mozes da ih "motivises" tako sto ces reci da sumnjas da na toj trafici diluje drogu ili sl. (veruj, ti blefovi pale kod pubova). A mozes i najelegantnije resenje da kupis sestri potpuno nov broj (npr. u posti, daleko od te trafike) i da ubuduce pazi gde i kome ga daje. Predpostavljam da je ta osoba koja je uznemirava dosla do njenog broja tako sto je na toj trafici uplacivala kredit.

Naravno ako te sve gornje smara, i ako si covek od akcije, mozes lepo da uradis i kako ti magic21 kaze; ja bih tako uradio da je moja cerka u pitanju. :)
[ stil @ 26.08.2008. 17:43 ] @
Telefon koji ima opciju blokiranja pojedinih dolaznih poziva je jedna od opcija.
[ ilicbab @ 23.11.2008. 10:44 ] @
vidim skrivene brojeve!!!!!
nije nikakav problem imam 064 .... broj i niko ne moze da me uznemirava sa skrivenog broja jedino ako nije neka stara centrala gde nikako ne moze da se vidi broj
dovoljno je samo da preusmerite pozive i to je to
e-mail:[email protected]