[ Ivan Dimkovic @ 08.02.2005. 08:44 ] @
Drugovi su u nevolji: http://kde.com/ - pomozite :)

Citat:

KDE.com Websites Need Sponsors

Welcome to the KDE.com domain. Unfortunately, the KDE.com community websites (apps.kde.com, ftp.kde.com and www.kde.com) are currently offline. We apologize for any inconvenience this causes you.

You can help bring KDE.com back online! We are currently looking for sponsors who can cover the bandwidth and other operating costs of the KDE.com community websites. Sponsors will enable us to keep providing these valuable resources to the KDE Kommunity.

If you are able to help sponsor the sites, please write the KDE.com webmaster with the details. Please help us bring these sites back online! No contribution is too small.


I onda neko kaze kako se treba oslanjati na OSS resenja... treba ti support/update... kad ono, website down, nisu imali za racun... sic.
[ Gojko Vujovic @ 08.02.2005. 08:46 ] @
A šta da je bilo komercijalno rešenje i firma od koje si kupio bankrotira, šta bi bilo drugačije?

A ako je KDE bio vezan ugovorom da pruža support nekome, verovatno će i nastaviti.
[ Ivan Dimkovic @ 08.02.2005. 08:56 ] @
Tacno... samo uspesne firme ne bankrotiraju :-)

A uspesni OSS projekti vidimo - nemaju para za web site hosting :)
[ Gojko Vujovic @ 08.02.2005. 09:10 ] @
Ma nije to ništa strašno, jedan nestandardni interface i gomila nestandardnih biblioteka manje na ovom svetu. :)

Zar nisi i ti bio zagovornik toga (da treba da ostane jedno, kvalitetno, otvoreno GUI okruženje za sve nix platforme)?
[ Ivan Dimkovic @ 08.02.2005. 09:12 ] @
Doduse... www.kde.org radi :-) Dok jos imaju sice za hosting :)
[ VRider @ 08.02.2005. 09:12 ] @
Koliko znam, kde.org i jeste njihov sajt.
[ Gojko Vujovic @ 08.02.2005. 09:18 ] @
Eh onda je ovo prevara. Simpatično :)
[ VRider @ 08.02.2005. 09:24 ] @
Nije prevara. KDE projekat ima svoj sajt kde.org a ovo je sajt KDE komjunitija. Sve moj do mojega.
[ Dejan Lozanovic @ 08.02.2005. 10:21 ] @
Pa svuda imas grebatora

http://www.krohm.net/bernd2.htm
[ dr ZiDoo @ 08.02.2005. 11:34 ] @
Nije baš jefino hostovati nešto tako veliko kao KDE.ORG...

Oni su se svojom politikom sami diskvalifikovali. Sve profitabilne distribucije linux-a primarno koriste gnome. Ne znam jel neko koristi KDE, ali ako koristi vjerovatno će im oni biti sponzori, jel lakše je platiti njima hosting nego 20 ljudi da programiraju 8 sati dnevno.
[ axez @ 08.02.2005. 18:33 ] @
Citat:
dr ZiDoo: Nije baš jefino hostovati nešto tako veliko kao KDE.ORG...

Oni su se svojom politikom sami diskvalifikovali. Sve profitabilne distribucije linux-a primarno koriste gnome. Ne znam jel neko koristi KDE, ali ako koristi vjerovatno će im oni biti sponzori, jel lakše je platiti njima hosting nego 20 ljudi da programiraju 8 sati dnevno.


Otkud ti to da sve profitabilne distribucije koriste gnome???

A za ovo, kde.org je zvanican sajt KDE-a.
Mada znas, likovati nad necijim problemima dok taj neko odrzava jedan koristan sajt da bi drugi ljudi mogli da imaju pristup dobrom softveru i to free je kako da kazem...pa necu sad da vredjam..ali to najbolje govori o onome ko likuje.

Bitno je da Open Source propadne, sve je dozvoljeno, samo da bi svi mi bili ujedinjeni pod jednom nebeskom kapom polomljenih prozora.
[ dr ZiDoo @ 08.02.2005. 18:50 ] @
@axis,

RedHat, Suse oni koliko ja znam koriste gnome kao defaultno grafičko okruženje?
[ mulaz @ 08.02.2005. 19:05 ] @
kako se ja secam, na FC3 (naslednik RH) sam imao na pocetku KDE (+bluecurve theme) ...
FC3 nije profitabilna, al za one server distribucije ne znam.

gnome/kde.. sta ce nam jos jedan flamewar
[ dinke @ 08.02.2005. 19:39 ] @
Citat:
dr ZiDoo: @axis,

RedHat, Suse oni koliko ja znam koriste gnome kao defaultno grafičko okruženje?

E pa loše se sećaš. SuSE koristi KDE, a to je slučaj i sa Mandrake-om. Slack takođe KDE. Ko koristi GNOME od komercijalnih Linux distribucija ? Samo RedHat i to onaj BlueCurve interfejs za oba orkuženja.
[ Sundance @ 08.02.2005. 21:02 ] @
A i ja se slažem, KDE je puuno bolji i kvalitentiji produkt od GNOME-a. Jednostavno imam osjećaj da se da se brže razvija :>

Mada mislim da bi GNOME 3 sa mono-om kao platformom mogao pojesti KDE za doručak :>

[Ovu poruku je menjao dinke dana 11.02.2005. u 10:00 GMT+1]
[ dr ZiDoo @ 08.02.2005. 21:35 ] @
Citat:
dinke: E pa loše se sećaš. SuSE koristi KDE, a to je slučaj i sa Mandrake-om. Slack takođe KDE. Ko koristi GNOME od komercijalnih Linux distribucija ? Samo RedHat i to onaj BlueCurve interfejs za oba orkuženja.


Za SuSe nisam siguran, mislim da koristi KDE, ali ja sam mislio za ovaj novi Novel Desktop on koristi Ximian koji je prerada Gnome-a.
Slackware koliko ja znam inače ne preferira grafička okruženja (default start: 3), a u svakom slučaju nije komercijalan (profitabilan) kao ni brdo ostalih koje po defaultu koriste KDE (Knoppix, Conectivia...).

Što se tiče šta je bolje?
Haaa, teška tema. Ja koristim xfce, inače prerada gnometa. Gnome mi je nekako brži (znam da je ovo više mit ili istina, ali mi tako djeluje), stabilniji. Aplikacije koje najviše koristim (frefox, evolution, gphpedit, gimp, gaim, xmms) i mnoogooo mnoogooo njih koriste gtk biblioteke.
Protiv KDE neam ništa, koristio sam ga u verziji 2, i onako bio mi je bolji od Gnometa tada.

[Ovu poruku je menjao dinke dana 11.02.2005. u 10:00 GMT+1]
[ axez @ 08.02.2005. 21:54 ] @
Citat:
dr ZiDoo:
Slackware koliko ja znam inače ne preferira grafička okruženja (default start: 3), a u svakom slučaju nije komercijalan (profitabilan) kao ni brdo ostalih koje po defaultu koriste KDE (Knoppix, Conectivia...).


Ma sta pricas ti?
Otkud ti to da Slack ne preferira GUi samo zato sto mu je default init 3?????
I otkud ti to da nije komercijalan?
Sta ce onda Slackware store na www.slackware.com

I nemojte sada ici offtopic, fuck i kde i gnome.
Ovde je rec o tome da je nekom smessno i podsmeva se nekim ljudima koji su dobrovoljno drzali sajt gde su drugi ljudi mogli da nadju obilje free softvera, sajt koji je zapao u trenutne finansijske poteskoce, iako je nekomercijalan i dostupan svima bez ogranicenja.
Nekim ljudima je to smesno i uzivaju u tome samo zato sto je dostupan softver na tom sajtu open source karaktera.

[ axez @ 08.02.2005. 22:27 ] @
Citat:
dr ZiDoo:
E da a od kud tebi da preferira? Koristim slackware jako duga ali se ne mogu sjetiti koji GUI prvo ponudi kada se podesava na kraju instalacije.



Ponudi ti koji izaberes, a mozes birati.

KDe, Gnome, XFce, Windowmaker...itd
[ Sundance @ 10.02.2005. 16:23 ] @
Dakle od 300-tinjak linux distribucija, koliko ih je PROFITABILNO?
[ dr ZiDoo @ 10.02.2005. 16:49 ] @
Nisam siguran ali ne više od 5-6.

Znam za RedHat i Suse. Mandrake koliko ja znam bio par puta na bakrotu. Slack, Debian, Gentoo i slične mislim da čan nisu ni komercijalne.
[ Nedeljko @ 10.02.2005. 17:31 ] @
Slackware svakako jeste komercijalna distribucija. Druga je stvar što ima i besplatno i besplatno izdanje. Postoji komercijalan Slackware paket. Takođe, ako posao firmi ne donosi profit, valjda ta firma ne može da opstane.
[ Dragi Tata @ 10.02.2005. 17:36 ] @
Citat:
Nedeljko: Takođe, ako posao firmi ne donosi profit, valjda ta firma ne može da opstane.


Može izvesno vreme. Primer je Sun. A i RH je bio negativan u periodu 2000-2003, mada mislim da su sad u plusu.
[ axez @ 10.02.2005. 17:58 ] @
Citat:
Sundance: Dakle od 300-tinjak linux distribucija, koliko ih je PROFITABILNO?


Mozda je bolje pitanje "od 300-tinjak Linux distribucija, koliko njih postoji uopste zarad profita" ????

[ axez @ 10.02.2005. 19:33 ] @
Citat:
Sundance: Znači nema hleba od linuxa....

:>



Pa sad...naravno da ima........poenta je da vecina ljudi koji prave distroe to ne rade zbog para jer pare zaradjuju drugde.
Ono firmi sto ih komercijalno stancuje su prilicno profitabilne...;)
[ Dejan Lozanovic @ 10.02.2005. 20:04 ] @
Citat:
dr ZiDoo
@axis,

RedHat, Suse oni koliko ja znam koriste gnome kao defaultno grafičko okruženje?


A slackware planira da izbaci gnome :) kompletno iz svoje distribucije :)

http://ximpul.ath.cx/log.txt

@Sundance
Daj nemoj fjemovati toliko, ljudi pocinju da ignorisu tvoje postove na advocacy-ju, ko sto neko rece kada degojs brani linux od tebe onda jednostavno znas da si preterao :)

[ Sundance @ 10.02.2005. 21:04 ] @
Citat:
Daj nemoj fjemovati toliko, ljudi pocinju da ignorisu tvoje postove na advocacy-ju, ko sto neko rece kada degojs brani linux od tebe onda jednostavno znas da si preterao :)


A čuj, koliko vidim nitko me ne ignorira :>

Ti kao prvi.

Osim što tu i tamo netko stavi bravu.

Ili mi zabrani postanje na temu.

Ili kaže da linux valja.

:)
[ dinke @ 11.02.2005. 10:10 ] @
ok, na Nedeljkovu molbu ova tema je očišćena i ponovo otvorena. Izvinjavam se ako je prilikom čišćenja bilo i kolateralne štete ili pak ako je ostala neka od poruka koja nije u skladu sa temom. ES je gotovo down u ovom trenutku (ne znam šta je razlog ali sve radi užasno sporo) tako da to znatno otežava rad.

Nadalje, molim vas držite se teme, a tema nije GNOME VS. KDE. Citiraću axeza:

Citat:
I nemojte sada ici offtopic, fuck i kde i gnome. Ovde je rec o tome da je nekom smessno i podsmeva se nekim ljudima koji su dobrovoljno drzali sajt gde su drugi ljudi mogli da nadju obilje free softvera, sajt koji je zapao u trenutne finansijske poteskoce, iako je nekomercijalan i dostupan svima bez ogranicenja.