[ vlada13 @ 11.05.2002. 22:18 ] @
Ljudi ovako:
Napokon sam skrpio kesh da qpim IrDA ili Data kabl za moju mashinu (dobro poznati S25) pa me interesuje sledecje:
1)SHta bi mi preporuchili bolji poznavaoci ovih stvarchica, shta da uzmem?
* S25 ne misli mislim da menjam u skorije vreme
* Chuo sam da sa IrDA (Mislim ovo je resiver i predajnik pa bi trebalo da moze)mogu recimo da kontrolishem WInamp preko daljinskog
* Mozda cju da qpim Sony-jevu 8-micu (digitalnu kameru) pa bi mi IrDA koristio za nju.
* + IrDA moze da koristi i za druge tel
** Znam da ne moze da se kodira tel sa IrDA ali to mi nije potrebno zato shto idem u ponedeljak da mi ovi u Procesoru ubace najnoviji soft (16!!!)
E sad na osnovu ove moje priche (davljenja ) shta mi savetujete?
Pozdrav i HVALA
[ Serbian Fighter @ 11.05.2002. 22:43 ] @
U tvom slucaju IrDa konektor je bolja solucija jer ga mislis korisitti za spajanje i drugih uredjaja , inace ako je u pitanju koriscenje samo za telefon , onda KABL definitivno.
[ vlada13 @ 12.05.2002. 15:04 ] @
E da, ako neko zna nekog ko prodaje IrDA neka mi poshalje na ICQ ili mail poruku koja je cena i kako mogu da kontaktiram dotichnog.
[ Serbian Fighter @ 12.05.2002. 15:08 ] @
www.Telekomunikacije.co.yu - 40dm - pogledaj
[ vlada13 @ 12.05.2002. 22:17 ] @
DA. ZNam za njih. Razmishljam da li da qpim preko oglasa za 35 DM ili da njima dajem 40?? Mislim 5DM nije neka para, a ne bih hteo da se ispalim. Jesu to isti IrDA?
[ Serbian Fighter @ 12.05.2002. 22:27 ] @
Pa ja bih se ipak njima obratio , oni su ipak zvanicni. Mozes naci i za 30 , ali sumljivo.
Ako nadjes negde da kupis IrDa sa komplet IR i GSM software-om za njega za slicne pare odradi to obavezno.
[ vlada13 @ 14.05.2002. 13:36 ] @
A da li ima IrDA koji se kachi na seriski port a ne na IR port ploche? Ili neki adapter sa IrDA na serijski (mozda sam loopio ali razumecjete shta hocju da pitam)?
tj. Imam 2 slobodna serijska, jedan normalni () i drugi od Ir port-a zato shto mi mish koristi PS2. Svi koje sam zvao za IrDA imaju IrDA koji se kachi na Ir port ploche. Nije mi frka, imam Ir port na plochi, ali ne znam ako sluchajno budem menjao plochu koliko su zastupljeni Ir portovi na ostalim plochama. Ili druga solucija, ako pazarim Lap-top (trebao bi do Avgusta) pa mi je malo frka ako on ne bude imao intergrisan IrDA.
[ Serbian Fighter @ 14.05.2002. 17:13 ] @
Veruj mi , zelis da uzmes ovo ne pitaj dalje ... retko da sam nasao da ima i GSM i IrDa software
Citat:
IrDA MASTER V 1.2

Interfejs koji Vam omogucava vezu Vaseg racunara sa bilo kojim IrDA kompatibilnim uredjajem (mobilni telefoni, notebook racunari, digitalne kamere, stampaci, PDA's, ...)
Isporuka u Beogradu, u prostorijama Vudu servisa.
Komletna prezentacija rada uredjaja na licu mesta

Mogucnost slanja proizvoda postom za kupce van Beograda

Novo pakovanje, moderan dizajn , stara cena.

Interfejs koji Vam omogucava vezu Vaseg racunara sa bilo kojim IrDA kompatibilnim uredjajem.

To su mobilni telefoni, notebook racunari, digitalne kamere, stampaci, Palm, PDA's ...

Idealno za:
Nokia 6210, 6250, 7110, 8210, 8250, 8310, 8850, 8890, 9000i, 9110, 9210
Siemens S10, S25, S35i, S40, SL45, SX45
Ericsson SH-888, R-320, R-380, R-520, T-39, T-65, T-68
Motorola V3688, V3690 , T280, V8088, V66, timeport WAP...
Palm Pilot - Palm M100, M105, M125, M500, M505
PDA's Compaq iPAQ series , HP Jornada , CASSIOPEA , VISOR , PSION
Remote control - Daljinski upravljac za PC

Interfejs se prikljucuje direktno na maticnu plocu putem kabla koji ide u kompletu.

Ne zauzima eksterne portove na racuinaru niti ima potrebu za eksternim napajanjem.

Nalazi se u maloj poluprovidnoj crvenoj kutiji dimenzija (7 x 3 x 2,5 cm)
Platforma - PC racunar (Pentium 133 MHz ili jaci)
Infrared Standard - IrDA ispunjava standards V1.2
Infrared Speed - SIR brzina: 115.2K, 57.6K, 38.4K, 19.2K, 9.6K

Infrared Effektivna udaljenost - 1 cm ~ 250 cm pod normalnim okolnostima.

Infrared Effektivan ugao - 30 stepeni prostorni ugao.

Neke od mogucnosti (zavise od modela telefona) :
-Azuriranje imenika, kalendara
-Backup imenika i prebacivanje sa jedne na drugu karticu
-Ubacivanje nove grafike na telefon (npr. Logotip vashe firme, caller group...)
-Ubacivanje novih melodija
-Data komunikacija (Slanje faxa, internet...)
-Slanje SMS-a direktno sa racunara
-Aktiviranje dodatnih menija
-Razna podesavanja i statistike
-Dekodiranje mobilnih telefona

Uredjaj je testiro Relja Jovic i rezultati testa se nalaze u oktobarskom broju casopisa MIKRO na 67. strani pod naslovom "Spasenje za vlasnike mobilnih telefona".

Infra red port ( transfer do 115 kbit/s )
+ CD IrDA i GSM Software za mobilne i povezivanje IrDA
+ detaljno uputstvo za povezivanje na racunar i instalaciju
+ garancija godinu dana.

Cena: 1200 dinara

---------------------------------
www.telekomunikacije.co.yu/irda


A oko portova se ne sekiraj, vrloooo su zastupljeni.
[ vlada13 @ 14.05.2002. 22:23 ] @
Trchim ujutru chim se probudim u Vudoo.
E a dekodiranje preko IrDA? TO mi nije jasno, rekli ste mi (ti i Bad habbit) da ne moze da se dekodira fon preko IrDA, a kod njih pishe da moze
[ Serbian Fighter @ 14.05.2002. 22:31 ] @
Pa koliko ja znam , a i on ne moze , ali mozda moze na ovim novim ...
Pazi ti uzmi , ako ne moze ok, to smo i ocekivali , ako mozes FANCY
[ Joker @ 15.05.2002. 07:25 ] @
Koliko znam nemože da se dekodira preko IrDA, ali ako oni kažu da može nek ti pokažu, to je servis za mobilne.
[ Bad Habbit @ 15.05.2002. 09:34 ] @
Ja isto koliko znam ne moze da se dekodira preko IRDA ali kao sto SF kaze moguce da je ovo neki novi IRDA koji to moze.U svakom slucaju pitaj i za to pa ako ti kazu da moze neka ti onda to lepo i demonstriraju posto su napisali da demonstriraju rad uredjaja.

BTW gde je taj servis vudu i da li je neko bio kod njih i kakva su mu iskustva kao i da li se neko setio da pita njih u vezi t9 srpskog posto ovi meni neodgovaraju, verovatno se jos sele.
[ vlada13 @ 15.05.2002. 10:18 ] @
Imash na http://shop.telekomunikacije.co.yu/vudu/
Ja cju najverovatnije danas da idem da pazarim IrDA. Javicju utiske
[ Serbian Fighter @ 15.05.2002. 10:54 ] @
Znaci 'vako :
Da te nauce da hakerises preko WAP-a i kako nekog da nukujes preko SMS :D
Vidis moguce da oni mogu svakave zanimljive stvari sa tim IrDA konektorom , ako te ubede i dokazu ti isto odma' javi da se ide i da se kupuje posto je meni IR port obavezan za telefon :)
I vidi kakav im je tad disk sto dobijas sa softom ... jel ima svega i jel isto dobro , trebalo bi da jeste , ali vec 100 puta kazem , mnogo sta bi trebalo.
[ vlada13 @ 15.05.2002. 13:45 ] @
VEOMA bed news!!!
Ishao sam kod njih i zamislite odogovr: "Nemamo sada, bicje sledecje nedelje"
J..m ti firmu! Ali nema veze, qpujem danas za 35 DM od jedne devojke preko oglasa sa mobilnog za 35 DM. Pitao sam ove likove u VUDU-u da mi prodaju disk sa softverom, rekli su da cjemo se dogovoriti. Tako da mi ostaje 5DM koje cje mi najverovatnije oticji na CD.
[ vlada13 @ 15.05.2002. 20:08 ] @
QPIO SAM IrDA!!!
Ali necje da mi radi u Me. Zvao sam ove shto su mi prodali i kazu da su i oni sa nekim mashinama imali problema u WIN Me ali da u 98-ici provereno radi. AKo neko zna kako da ga zaj...m da radi u Me neka mi javi, ili cju morati da instaliram 98-icu
[ Serbian Fighter @ 15.05.2002. 20:27 ] @
Pa napisi malo vise u cemu je problem konkretno ... I , sto ne saceka da uzmes sve od ovih lepo , nije ti tolika hica ...
Inace ja bi u svakom slucaju vratio 98 , radilo ili ne
[ vlada13 @ 15.05.2002. 22:44 ] @
TO je taj isti. Ovo iz vudu-a uzimaju od njih i naplacjuju 5 DM vishe. :)
[ Serbian Fighter @ 15.05.2002. 22:53 ] @
Ali nemas software ...
[ vlada13 @ 16.05.2002. 00:50 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
Ali nemas software ...

Imam sofver. Rekoh da od ovih shto sam qpio od njih uzimaju ovi iz Vudu-a (uf ala sam zamrsio)
Ej ljudi instalirao sam 98, pojavio mi se u sistem traju, ali necje da mi prepozna tel kad mu upalim IrDA. Kod njih je radilo. Moracju da ih nazovem ujutru da vidim u chemu je fora
[ Serbian Fighter @ 16.05.2002. 01:05 ] @
Uzmi LogoManager i probaj preko njega IrDa. To je najlakse , ako ne ... zovi sutra.
[ Joker @ 16.05.2002. 06:39 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
Uzmi LogoManager i probaj preko njega IrDa. To je najlakse , ako ne ... zovi sutra.

A radiće Siemens S25 i Logo Manager ??
[ vlada13 @ 16.05.2002. 11:10 ] @
Instalirao sam 98-icu, pojavila mi se ikonica u Tray-u,prepoznaje mi telefon (S25), ali kad pokrenem bilo koji program trazi mi COM port, a IrDA je na virtual port-u. Pretpostavljam da mi treba neki drajver za telefon. Na CD-u sam trazio ali ne postoji tako neshto. E da, video sam juche da oni imaju Motorolu u Modems, ali kad sam krenuo na prepoznavanje modema (u nadi da cje nacji MOB) nishta nisam uradio. Jel zna neko kako da odradim to?
[ Serbian Fighter @ 16.05.2002. 11:15 ] @
Mozak cika Joker izumro definitivno ... Znas kad kaze u Munjama ... Nakon 3 sata mi opasno popusti koncentracija Ja se presaltao na moj slucaj sa 2 IC Nokie
Naravno da nece.
[ Serbian Fighter @ 16.05.2002. 11:27 ] @
E , jesi siguran da tebi na fonu RADI Ic port , ti si rekao da su oni probali IRDA , ali nisi spomenuo sa kojim aparatom , cisto predostroznosti radi pitam ...
[ koni @ 16.05.2002. 11:29 ] @
Pozdrav svima imam simens sl45 i IrDA i iste probleme kao i vlada mada sam ja pokusao i sa nekim drugim solucijama na pr. sl45 explorer v1.301 radi odlicno preko IrDA ali simens logger nece.............


@vlada13 ako saznas nesto vise molimte objavi
[ Serbian Fighter @ 16.05.2002. 11:35 ] @
Logger bi trebao da radi?
A za exploer je ok , a sta ce tebi IRDA kad na sl45 imas nazovi kabl za povezivanje u kompletu?
[ koni @ 16.05.2002. 12:14 ] @
Neznam uopste o kakvom se kablu radi imam mobil i punjac za auto pozdrav......
[ koni @ 16.05.2002. 14:34 ] @
U program upisi com port gde si prikopcao IrDA tako radi kod mene sa explorerom.........
[ vlada13 @ 16.05.2002. 14:35 ] @
Da radi! Probali su sa mojim aparatom i dobili isto kao i ja (mislim na ikonicu u tray-u, promenila se, pishe S25 u Infra red,...etc). ALi ne znam kako da reshim problem zato shto IrDA koristi Virtuel port,a svaki program mi trazi COM port na kome je tel. To me muchi, tj. treba mi fazon da IrDA prebacim sa Virtuel na neki od COM port-ova, ili da mi neko poshalje ili kaze gde ima neki program za S25 koji koristi Virtuel port
[ vlada13 @ 16.05.2002. 15:53 ] @
Citat:
koni:
U program upisi com port gde si prikopcao IrDA tako radi kod mene sa explorerom.........

Ali fazon je shto nije na COM port-u nego na virtual Ir port-u tako da ga nema :(
[ koni @ 16.05.2002. 20:39 ] @
Ako si negde na komputer prikopcao IrDA onda taj port upisujes na.pr. ako si kablo od IrDA ukljucio na com 1 onda virtuela port su com 2 i com 3 a ti u program upisi com 1 pozdrav....................
[ vlada13 @ 16.05.2002. 23:43 ] @
IrDA je prikachen na Ir port ploche i Win ga je nashao kao Virtuel port. Instalirao sam S25 kao modem i on je na COM4. ALI COM 4 nemam u COm port-s u System-u. TO me VEOMA buni! Jel zna neko kako da instaliram samo COM4 port. Ishao sam na ubacivanje port-a, i ubacuje mi 5 i 6 a 4 necje (. Sad skidam Soft Data Link PRO pa cju da vidim s njim
[ vlada13 @ 17.05.2002. 22:53 ] @
Jel ima neko iskustva sa povezivanjem Simensa sa rachunarom, tachnije da li (mozda) treba da u softveru telefona neshto izmenim (ukljuchim, iskljuchim), ili treba da samo (kao kod nokije) ukljuchin IrDA?
[ Serbian Fighter @ 17.05.2002. 23:00 ] @
Ipask je to samo M$ WINDOZ
[ Bad Habbit @ 18.05.2002. 14:46 ] @
Citat:
vlada13:
Jel ima neko iskustva sa povezivanjem Simensa sa rachunarom, tachnije da li (mozda) treba da u softveru telefona neshto izmenim (ukljuchim, iskljuchim), ili treba da samo (kao kod nokije) ukljuchin IrDA?



Ja imam iskustva sa povezivanjem siemens-a sa racunarom ali preko data kabla, ne preko IRDA.Preko kabla je procedura maksimalno prosta.Sve sto je potrebno uraditi je utaknes kabl u telefon, utaknes u COM port pokrenes program i to je to.

Ja sam licno imao velikih problema sa kablom zbog manjka COM portova.Kod mene se posto imam pentium I 200 Mhz mis kaci na COM1, a modem koji sam imao se kacio na COM2 i onda iako sam imao fizicki slobodan COM port on to u stvari nije bio jer se na njega kacio modem.To se manifestovalo tako sto sam moga da koristim samo ili kabl ili mis sto je bilo MNOGOOOOOOOO komplikovano jer niste ni svesni koliko je to komplikovano upravljati nekim recim oexplorerom preko tastature.Onda sam kada sam shvatio u cemu je problem, do tada sam mislio da mi je crkao com port, shvatio da moram da menjam modem i da uzmem neki koji se nekaci direktno na com port vec neki koga windows detektuje i koji nezauzima COM port.Tako sam i uradio i od tada sve radi odlicno i mis i kabl i modem svi zive lepo i slozno.Pretpostavljam da ti imas neki racunar novije generacije pa da imas ps/2 misa pa da imas COM portova na bacanje ali nije na odmet i ovo da imas u vidu za slucaj da imas neki stariji racunar.

Nego ljudi ne znam BRE sta da radimo sa ovom torturom na FORUMU od strane MODERATORA?Pazi kada mi je moderator Dejan Krstic obrisao ladno celu temu TELEFON ZA VANZEMALJCE u kome sam pisao svoje utiske o telefonu i mislim da je tema bila maksimalno zanimljiva i za sve ostale koji zele da podele te utiske samnom.Stvarno strasno.
[ vlada13 @ 18.05.2002. 15:08 ] @
Imam ps/2 mish i Port-ova na bacanje, ali COM4 necje da mi instalira. Sutra mi dolazi jedan prijatelj od matorog koji drzi rachunare u malom prstu, pa (verujem) da moze da mi reshi moj problem. Strpecju se do sutra
ps: A shto se tiche Dejana Krsticj-a i njegovog brisanja poruka, nemoj da se sekirash i ja sam imao iskustava da mi obrishe temu (necju da greshim dushu, neke su mozda bile za off, ali...), ili (shto je po meni josh gore) da je zakljucha a da nisam dobio odogovor o nekom pitanju. Vidi malo mojezakljuchane teme
[ Joker @ 18.05.2002. 16:47 ] @
Ajd da pokušam da pomognem jednim kraćim uputstvom:
Prvo je potrebno aktivirati Infra port u BIOS-u.U različitim izvedbama Bios-a Infra adapter nosi razne nazive Obično se nalazi u Opciji. Potrebno je funkciju pronaći i aktivirati (ENABLE) zatim podesiti vrstu komunikacije (MPSIR) ili (IR-01) ili opciju logički sličnu pomenutima.
Kada smo izmene u Bios-u snimili i nastavili ulazak u Windows većina sistema Win 98 će nam prepoznati novi Hardwer i ponuditi aktiviranje istoga.Ukoliko sistem preskoči ovu funkciju aktiviramo ga sami >>
My Computer >> Control Panel >> Add New Hardware >>Next>>Next>>No,I want to select…..>>
Next>>Infrared>>Next>>Standard infrared devices -> Built-in Infrared port on laptop or desktop.
Kod upita na koji Port želimo instalirati naš IR adapter preporučujem COM 2 ustvari ponuđeni
Virtuelni COM 5 (i LPT 3 za IR Printer).
Ukoliko je uspešno postavljena konfiguracija u donjem desnom uglu komandne linije će vam se pojaviti simbol Infra konekcije
Da bi ste komunikaciju aktivirali potrebno je dva puta kliknuti na prikazani simbol i otvoriće vam se prozor za aktiviranje i podešavanje (Infrared Monitor).U grupi (Status) se vidi dali je Infra adapter aktiviran,ako nije birajte grupu (Options) i aktivirajte (Enable Infrared comunication on …),potvrdite sa Apply a zatim sa OK.
[ vlada13 @ 18.05.2002. 22:14 ] @
Sve to kod mene radi OK, prepoznaje tel, ali necje da mi poshalje nista na fon. Neka mi neko kaze ko ima onstaliram IrDA sve od opcija koko treba da stoji nasetovano (iR propretis,....etc)
[ Serbian Fighter @ 18.05.2002. 22:18 ] @
Pa sta ti kazu u servisu gde si kupio???
[ Joker @ 19.05.2002. 07:46 ] @
Trenutno nemam IrDA adapter prikacen, ali kad sam ga kacio nije bilo nikakvih problema. Jedino da pokušaš promenom u BIOS-u,kod mene stoji HPSIR i Full za IR duplex
[ vlada13 @ 19.05.2002. 09:53 ] @
Kod mene je u bios-u sve OK. Sad ne znam, mozdau tel neshto nije ispravno za prijem fajlova. WIN prepozna fon, ali necje da komunicira sa njim. Necje ni jedan program da mi radi, chak ni slanje slichica za logo :(
VIdecju danas shta uradim, a ako nishta ne uradim idem da mi vrnu kesh pa cju da qpim data kabl!
[ Serbian Fighter @ 19.05.2002. 13:21 ] @
Cekaj ....
Ovi iz servisa u kom si kupio ti nista ne znaju objasniti zasto ne radi???
[ vlada13 @ 19.05.2002. 22:30 ] @
NE VREDI!!!
BIo mi je chovek danas i kaze da je sve OK instalirano, pokazao mi je da taj Virtual ustvari koristi COM4. Tako da cju ovih dana da idem lepo do njih i da im vratim njihov IrDA a oni lepo da mi vrnu kesh. Qpujem data kabl definitovno!!!
[ Serbian Fighter @ 19.05.2002. 23:29 ] @
Ok , samo steta ...
Ja planiram uzeti IrDa pa cu vam javiti utiske , da ne bude da je do uredjaja ako nije ...
[ vlada13 @ 20.05.2002. 10:41 ] @
Uzmi pa vidi. Nadam se da necjesh procji kao ja
[ Serbian Fighter @ 20.05.2002. 17:25 ] @
Procicu dobro
Samo jos gledam jer menjam fon , pa nisam 101% siguran.
[ Sale81 @ 02.06.2002. 02:16 ] @
a da li ima neki iRDA koji se kaci na com/serijski ili koji vec... usb.... a ne samo na ploce? Ja imam soyo plocu, i ne znam da li ona ima taj konektor..
[ Serbian Fighter @ 02.06.2002. 02:39 ] @
Soyo ploca ima sigurno ...
IrDA koristi IC sa ploce , pa ako ploca nema , nema korsti kupovati ...
[ Joker @ 02.06.2002. 08:18 ] @
Postoje i IrDA adapteri koji se kače na com ili USB
http://www.pocketpcmag.com/May01/images/XTND-Access.jpg
[ Serbian Fighter @ 02.06.2002. 13:36 ] @
Postoje , ali ne vidim da imaju ovde da se kupe.
Ovde uglavnom ps/2 , a preko adaptera moze i na usb , ali to bas i nije nesto sigurno i dobro.
[ Sale81 @ 24.10.2002. 17:03 ] @
Koliko kostaju i gdje kod nas mogu da se nabave?
Vidim da ovaj IRDA master 2 kosta oko 1000 dinara... (kaci se na plocu)



[Ovu poruku je menjao Sale81 dana 25.10.2002. u 00:15 GMT]
[ vlada13 @ 24.10.2002. 17:41 ] @
Javi mi se na [email protected] ako zainteresovan da qpish, prodacju ti moj za 1000 zato shto moja plocha necje da ga podrzi
[ krca437 @ 17.01.2003. 20:02 ] @
Citat:
Serbian Fighter:
Postoje , ali ne vidim da imaju ovde da se kupe.


ima ih, mada retko. bila je reklama na studiju-b za titan electornicsove serijske IrDA adaptere. a nude ih i na oglasima.
[ Nemanja Dubravac @ 17.01.2003. 20:07 ] @
TITAN Vscom IrDA infrared adapter sa prikljuckom na maticnu plocu i TITAN Vscom IrDa infrared adapter sa prikljuckom na serijski port.
Tel: 011 344 0 998 [email protected]

samo prenosim oglas sa http://www.beocity.com/oglasi/pregled.phtml?kategorija=125

pitao sam za cene:

Cena serijskog adaptera je 2.000, a onog za maticnu plocu 1.500 dinara.
Garancija za svaki je 12 meseci.

Cene vaze do 20. januara, rec je o Bozicno-novogodisnjem pojeftinjenju.
[ Dejan Krstic @ 17.01.2003. 23:36 ] @
Ja sam pre neki dan kod njih kupio adapter koji se kaci na serijski port i odlicno radi. WinXP je sve prepoznao bez problema i cim sam primakao telefon odmah je instalirao i modem. Maksimalna brzina koju sam adapter moze da ostvari sa drugim uredjajima je 115200bps ali moj telefon moze da ostvari brzinu od "samo" 9600bps tako da je to jedino sto mi se ne svidja. Inace sve radi besprekorno.
[ S a l e @ 22.01.2003. 17:45 ] @
Mogli bi da objavite shemu za izradu ovih adaptera... Mislim da djelovi za "rucni rad" ne bi presli 300 dinkica
[ S a l e @ 02.06.2003. 04:34 ] @
Sada ovi infra red postaju interesantni u CG, jer je poceo GPRS i to besplatno 3 mjeseca

Opet pitam da li neko ima shemu za jedan primo/predajnik
[ Ivand @ 02.06.2003. 13:23 ] @
postoje seme samo gresis ste se konacne cene tice

potreban ti je ( za serijski adapter )

TFDU4x00 ir transrisiver koji kosta par dolara
potreban ti je MAX232 koji kosta isto tako
i jos MCP2021 ( mozda sam zabrljao oznaku iz glave )
koji je jos tu nekih 2-3

+ nesto pasivnih elemenata
+ sub-d
+ izrada stampane ploce
+ kutija
cena od 30-40 $ po gotovom uredjaju stvarno nije velika
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.06.2003. 16:49 ] @
Kako onda objasnjavas da se isti ovde prodaju >20€? Koja je razlika?

@ S a l e
Zar ne bi mogli koristiti GPRS i putem kabla?

Kad ce ovde malo severnije da proradi GPRS?
[ Ivand @ 04.06.2003. 18:05 ] @
necemo mesati IR koji omogucava jednosmernu komunikaciju i
IRda transiver
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.06.2003. 18:13 ] @
UPS :) Necemo mesati to dvoje :)
[ S a l e @ 04.06.2003. 18:27 ] @
Pa necemo da mijesamo, ali sam za drugara kupio irda master - kod Vlada13 irda - 1000 dinara (za mobilni i ostale spravice).

Kaci se na plocu, ali se unutra vidi da ima mozda par elemenata i kablic do ploce. Vidim ove sheme ni one nisu nista slozenije, samo trazim neku koja radi Gledam site ovog Igora iz ceske, slovacke, odakle vec... Ima i sheme za USB http://www.cesko.host.sk/

@-V-O-Y-A-G-E-R-
Lakse je preko iRDA jer onda telefon moze da je na punjacu
Ne znam kada GPRS ce ovamo sjevernije
[ Okram_marko @ 16.06.2004. 03:50 ] @
ha, ha! pa ljudi, i ja pokusavam da napravim takvo nesto. Naletih slucajno naovaj sajt prije par minuta ali nemam vremena da pregledam sta to dolje sve ima. http://www.geocities.com/bbs_yu/SCH.html
Imaju i adapteri ......i stosta drugog. Samo navalite!!!

A da mi se netko zahvali???