[ I0stream @ 09.02.2005. 07:43 ] @
Pozzz


Ako neko ima da mi da neki link gdje bih mogao da prochitam o Javi vishe toga (po mogucnosti na srpskom),tj. da vidim kakve su njne infrastrukture i sve opshte karakteristike tog jezika...


Takodje ako bi neko mogao da mi da detaljni razlog za ovo :

Postoji jedan program preko kojeg skidam sa satelita,medjutim on je napisan u Javi i dok se neshto skida pokrenem li bilo koju drugu aplikaciju download ce da pukne,zashto ovo nastaje i usljed chega???

poz
[ antix @ 09.02.2005. 08:10 ] @
pa o Javi možeš da nađeš gomilu materijala... vjerovatno najrelevantniji srpski sajt za Javu jeste http://www.javasvet.net. Tu možeš da se raspitaš.... Naravno ako barataš engleskim Google će da ti nađe mnogooooooo strana koje će da zadovolje tvoj apetit.... :)

što se tiče ovog downloada uz pomoć Jave mislim da bi bilo lakše kada bi naveo koji je program u pitanju i da li i koju grešku ti ispiše....

pozdrav.
[ I0stream @ 09.02.2005. 18:13 ] @
Ma nema greshke nego radi se o tome da ako se bilo koji proces pokrene i malo vishe memorije uzme nestane par blokova u downloadu i onda "incomplete" , to je toi,interesovalo me je kako java utiche na sve to itd.
[ free_hr @ 09.02.2005. 19:37 ] @
stvar s pucanjem je jednostavna - paketi idu zaredom, a ako ti pokreneš neki proces koji će usporiti proces koji prima pakete, stvorit će se red u primanju paketa i neki paketi će se izgubiti jer red nije beskonačan. ujedno, ako koristiš npr. opensky klijenta, on ti ima i enkripciju tj. svi paketi su kriptirani pa ih on dekriptira i zapisuje na disk. ako kod dekripcije fali neki blok tj. paket, velika je vjerojatnost da će on utjecati na svoje susjedne pakete tj. doći će do greške najvjerojatnije u prethodnom i sljedećem paketu. da se to ne bi desilo, postavi prioritet javaw.exe procesa (opensky klijent ili bilo koja java aplikacija) na veći od normalnog (npr. high ili kaj već) i onda će java proces imati prednost pri dodjeli procesora pa će ti svi ostali procesi čekati dok se on vrti, a kad on ima slobodnog vremena,tada će se izvoditi ostali procesi.
[ dacho @ 10.02.2005. 00:13 ] @
Citat:
stvar s pucanjem je jednostavna - paketi idu zaredom, a ako ti pokreneš neki proces koji će usporiti proces koji prima pakete, stvorit će se red u primanju paketa i neki paketi će se izgubiti jer red nije beskonačan.


FTP koristi TCP/IP za prijenos podataka a TCP je "reliable" protokol sto znaci da ce paketi doci u istom redu u kojem su poslani i da ce svi doci na destinaciju.

Citat:
Ma nema greshke nego radi se o tome da ako se bilo koji proces pokrene i malo vishe memorije uzme nestane par blokova u downloadu i onda "incomplete" , to je toi,interesovalo me je kako java utiche na sve to itd.


E sad, kako Java utice na to ne znam. Nesta tu ne zvuci kako treba. Mozda taj novi proces obrise RAM koji koristi tvoj program za transfer ili zauzme memoriju koja je predvidjena za rad tvog programa za transfer.
[ I0stream @ 10.02.2005. 08:08 ] @
@ Free

Hvala na odgovoru,radi se OS klijentu :D

Ali evo sad EON na 1W uskoro pa cemo vidjeti ...
[ p_sasko @ 10.02.2005. 08:13 ] @
Vidim da i ti radis sa OpenSky-em. Interesuje me, dali si pokusao nesto
vise, dali moze nesto bez onog cfg-fajl?
Pitam posto je Java u pitanju a i ja se majem oko toga u poslednje vreme.
Neznam samo dali je onaj cfg kljuc za dekripciju ili cisto da bi OsListener
radio????
Pozdrav!!!
[ I0stream @ 10.02.2005. 17:49 ] @
Nope....


cfg ti je fajl uz pomoc koje VgZnLoader "hackuje" OpenSky listener,nadam se da si shvatio?

E sad ta dekripcija se mijenja svakog dana pa i ti moras da skines novi :D

poz
[ free_hr @ 10.02.2005. 19:13 ] @
da odgovorim prvo
Citat:
dacho
je u krivu
Citat:
FTP koristi TCP/IP za prijenos podataka a TCP je "reliable" protokol sto znaci da ce paketi doci u istom redu u kojem su poslani i da ce svi doci na destinaciju.

sattorent nije ftp niti će bit, a koristi se udp. kod udp-a se šalju paketi zaredom bez ponavljanja slanja pa nema mogućnosti oporavka od grešaka pri gubitku paketa (sattorent ima fec koji služi za popravak grešaka unutar paketa kao je koji bit krivo prenesen).
sattorent tj. opensky koristi udp, a za oporavak od gubitka paketa se spajaš na server i iz njega dobiš pakete koji ti nedostaju (možda daju paritet ali nisam siguran dok sve ne proučim). [br]
da bi ti radio tcp moraš imati dvosmjernu vezu a ti je kod skidanja sa sattorentom nemaš, dakle ....
Citat:
E sad, kako Java utice na to ne znam. Nesta tu ne zvuci kako treba. Mozda taj novi proces obrise RAM koji koristi tvoj program za transfer ili zauzme memoriju koja je predvidjena za rad tvog programa za transfer..

novi proces ti uzme resurse koje java ima na raspolaganju te se java sad mora dogovarati za korištenje tih resursa. npr. imaš 256mb rama, opensky zauzme 100mb, pokreneš igru od 200-300mb rama i sada java i igra dijele i procesor i memoriju. neki dijelovi lete u swap tj. page file, dok se izvršavanje odvija isprekidano malo java malo igra i ti imaš dojam da sve radi neprekinuto, paralelno, a nije. i upravo tu ti je problem. opensky treba skinuti paket, dekodirati ga i zapisati a ti pokušavaš istovremeno projuriti kroz igru, pa se dolazi do gubitaka paketa jer paketi dolaze zaredom, kojeg propustiš, nema ga više nego se moraš spojiti na net i pustit da ti aplikacija povuče one koji nedostaju sa servera
[ free_hr @ 10.02.2005. 19:19 ] @
Citat:
I0stream: Nope....
cfg ti je fajl uz pomoc koje VgZnLoader "hackuje" OpenSky listener,nadam se da si shvatio?
E sad ta dekripcija se mijenja svakog dana pa i ti moras da skines novi :D
poz


cfg.loader je nešto slično ključu kojeg ima svaki korisnik opensky-a, mijenja se dnevno a služi za prijem ključeva za dekripciju stvari koje dolaze sa satelita na karticu (ne mislim na passworde za arhive ili .boc ili .crp nego file koji ti skineš ide kriptirano pa ga opensky dekriptira pomoću ključa kojeg mu dobavi ostoken a kojeg on dobije na osnovu ključa koji mu se postavi loaderom jer nema auto updatea tog ključa).
i ne mijenja se dekripcija nego ključ ;-)
[ I0stream @ 10.02.2005. 19:48 ] @
free hvala na infou :D

Ali naprimjer ne moram da igram igur,dovoljno je da pustim muziku ili da surfujem netom uz minmalan download odmah nastaje incomplete,u to vreme imam oko 180 mb slobodno zajedno sa OS listenerom...
[ dacho @ 10.02.2005. 21:02 ] @
Citat:
sattorent nije ftp niti će bit, a koristi se udp. kod udp-a se šalju paketi zaredom bez ponavljanja slanja pa nema mogućnosti oporavka od grešaka pri gubitku paketa (sattorent ima fec koji služi za popravak grešaka unutar paketa kao je koji bit krivo prenesen).
sattorent tj. opensky koristi udp, a za oporavak od gubitka paketa se spajaš na server i iz njega dobiš pakete koji ti nedostaju (možda daju paritet ali nisam siguran dok sve ne proučim). [br]
da bi ti radio tcp moraš imati dvosmjernu vezu a ti je kod skidanja sa sattorentom nemaš, dakle ....


Dali si siguran da se koristi UDP? "Acknowledgements" se mogu poslati preko konekcije sa ISP-om.
[ p_sasko @ 11.02.2005. 11:08 ] @
Jasno, jasno!!!
To sam hteo da znam.
Dali je kljuc za dekripciju ili je Autor OsListener-a napravio neku zastitu
za svoj program da ne moze svako da skida.
Hvala na odgovorima!!!
[ free_hr @ 11.02.2005. 19:39 ] @
Citat:
dacho: Dali si siguran da se koristi UDP? "Acknowledgements" se mogu poslati preko konekcije sa ISP-om.


naravno da sam siguran kad znamk i time se bavim uz sve ostalo ;-)
uostaom ako nevjeruješ, skini si ethereal sa www.etheral.com (možda je .net) i pogledaj kaj ide preko kartice, pa češ vidjeti da ti idu 4 udp streama za podatke + 1 udp stream za najave + 1 udp stream za elert + 1 udp stream za ključeve, s tim da se stream za podatke seli po portovima dok ostali imaju fiksni port