[ Ivan Tanasic @ 13.05.2002. 17:16 ] @
Imam jedan 'mali' problem:

trenutno radim jedno programce, koje treba da pomocu funkcije time() dobije trenutno vreme i da ga posalje preko mreze 'serveru' koji takodje racuna trenutno vreme (time()) i pravi razliku, stim sto je po njemu ovek tarazlika 0 sekkunid :))))


Pokuso sam da 'razotkrijem' de je problem al mi ne polazi za rukom pa bi mozda neko od vas zeleo da mi pomogne ???

Evo okacio sam source pa nadam se da ce proraditi. (P.S. Kompajlirano je sa borland c++ 5.0 a inace source sam portovo, prvobitno sam ga piso za unix)
[ Ivan Tanasic @ 13.05.2002. 20:03 ] @
Njak, po ko zna koji put sebi dajem odgovor )

Ljudi kazu da se mnogo bolje misli posle nekog fizickog napora (sport il tako nesto) a ja im nikad nisam verovo!!!! Malo pre sam vozio bicikl i prilicno se umorio, doso kuci i reko da syebem vise ovo, par sekunid gledo kod i odma video de sam se preso.

Greska je u tome sto klijent odma serveru posalje string sa vremenom, a ov takodje odma izmeri drugi interval, sve se to odigra u znatno manjem vremenskom intervalu od sekunde stoga time() kod klijenta i time() kod servera vracaju isti proj. Ovo sam resio jedninm getchar() pre time() u server kodu, a to sam u stvari i teo na samom pocetku al ne znam de mi se to usput izgubilo :

Code:

      time_t vreme1,*tloc;
      vreme2=atol(buf);    /* pretvara CHAR buf u LONG INT vreme */
      getchar();
      vreme1=time(tloc);
      vreme=vreme1-vreme2;    /*Dobijamo proteklo vreme, konacno :-)*/
      printf("Vreme proteklo je %d sekundi \n",vreme);