[ 5h0ck @ 10.02.2005. 20:35 ] @
Skinu sam skriptu nekog foruma sa neta i krenu sa koracima instalacije sve dok nisam dosao do dela gde me trazi sledece

Database - Server Name:
Database - Name:
Database - User Name:
Database - Password:

Instalirao sam MySQL i podesio sam ga po knjizi PHP4 i cini mi s da radi ok sto mi dokazuje provera iz knjige i zeleno svetno na njegovom "semaforu".

Sta bi onda ja treba da unesem pod one gore navede zahteve da bi mi taj forum radio bez konekcije sa internetom?
Hvala!
[ sale83 @ 13.02.2005. 01:18 ] @
AKo je na kucnom Kompjuteru :


Database host - localhost:
Database name - Ime_baze_koju_si_kreirao_://
Database user - root: // korisnik
Database password - za_localhost_netreba_sifra_:// za javni server TREBA !!
[ 5h0ck @ 13.02.2005. 02:05 ] @
Ili sam ja lud ili ...

Mislim da nesto nije u redu sa mojim MySQL-om. Dobro se secam da sam pri prvom podizanju, kada me je zatrazio username i password ukucao nenad i sifra. Sto se tice ovog foruma, ja mu nisam pravio nikakvu databasu niti mi u uputstvu tako pise, a sudeci po tome da sam taj forum postavio na internet i da mi je radio, govori da sve radim kao i sada... doduse, Database Name sam dobio od Verata

Ali opet... ovaj kod koji sam ukucao iz knjige, takodje nece da mi radi:

Code:
$dbcnx = @mysql_connect("localhost", "nenad", "");

naravno, probao sam i da stavim sifru i to ostalo, ali nista ne pomaze...

U cemu bi mozda mogao da bude problem?
Da li moze da ima neke veze sa php.ini koji se nalazi WINDOWS direktorijumu?

Pomozite, ODLEPICU !!!
[ TomaParComp @ 13.02.2005. 09:07 ] @
Ista priča. U lokalu. Web server je windowsov, IIS, MySql, PhpBB, samo trepne i tolko....
[ 5h0ck @ 13.02.2005. 11:59 ] @
Citat:
5h0ck: Ili sam ja lud ili ...


Ja sam lud... sve radi
[ TomaParComp @ 13.02.2005. 22:54 ] @
He he, i meni, čisto da se dokumentuje ako neko bude čitao ovu temu. Ja sam lepo deinstalirao PHP i IIS, onda naravno to ponovo instalirao i tolko!

Sve je proradilo za 5min.