[ Justin_Time @ 11.02.2005. 13:41 ] @
Ima li ko pametniji da mi pomogne u vezi sa sljedećom situacijom:

Imam LAN iza gatewaya s čije druge strane je internet. Želim da otvorim određeni well-known port da na koji želim da omogućim konekciju iz vana. Tačnije, želim da omogućim konekciju iz vana sa određenom mašinom u LANu, ali o redirekciji paketa o tom po tom. Iz ISP-a mi jave da su otvorili port, međutim, ja ne uspijevam da se konektujem na njega. Skeniram port, i vidim da je u stanju "filtered". Pogledam šta to tačno znači i vidim da filtrirani port ignoriše zahtjeve za konekcijom (SYN), t.j, niti odgovara na njih, kao otvoreni port, niti ih resetuje kao zatvoreni, te da to najvjerovatnije znači da neki firewal ili filter filtrira nešto. Port je definitivno otvoren (jer odgovara na pakete sa FIN flegom), ali mi od toga slaba korist kada ne odgovara na zahtjeve za konekcijom. Nazovem ISP, oni mi kažu da na uređaju nema nikakvog filtera niti firewalla.

Ima li neko ideju?
[ nenadgro @ 11.02.2005. 14:52 ] @
Ako nisi podesio preusmeravanje porta na neki servis unutra LAN-a, i ako na gateway-u nema servisa koji slusa na tom portu, ko ocekujes da odgovori na tvoju konekciju?
[ Marcony @ 11.02.2005. 18:27 ] @
Imas li na gateway-u opciju DMZ? Ako imas podesi je na neku IP u LAN-u, postavi kompjuter koji zelis da bude dostupan sa Interneta na tu IP adresu, i to je to.
[ Justin_Time @ 14.02.2005. 08:57 ] @
Radi se o portu 1433. Gateway je podešen tako da se dolazeći paketi preusmjeravaju na računar u LAN-u. Na na čijem 1433 portu sluša mssql servis.
[ masivko @ 14.02.2005. 14:36 ] @
Slican problem,
masina koja ce da bude server za nase potrebe (cs1.6) se nalazi na win2k masini
u lanu je jos i Winxp koja preko ppoe spojena sa ap-om provajdera.

E sad, ja bih da pustim svima, koji zele, pristup tom serveru, znaci svima.

Da li je to izvodljivo ?

Ili da ganjam STEAM ???
[ Justin_Time @ 14.02.2005. 15:51 ] @
...a šta je STEAM? Jer ja lagano gubim nadu u pozitivan ishod...?
[ masivko @ 14.02.2005. 21:23 ] @
STEAM je novi nacin autorizacije igracha za igre iz Valve-a.

Ima li iko ideju?
dakle, zelio bih da moj server bude dostupan svima .