[ tron @ 11.02.2005. 16:51 ] @
Prvo sam pokusao da nadjem temu za slicno pitanje ali nisam imao srece, pa sam resio da ovako za vecinu (verovatno) banalno pitanje postavim na forumu.
Dakle, bavim se grafickim dizajnom i u ponudjenom poslu jedna od stavki je izgled buducih kancelaraija/studia. Znaci moj zadatak je napraviti/osmisliti raspored odeljenja jednog studija i to staticno 3d predstaviti. Postoje elementi tipa recepcija, sekretarica, dizajn odeljenje, video odeljenje, audio odeljenje, i jos par deskova i slicnih stvari. Ne postoji potreba za detaljnim podesavanjima i detaljisanjima, npr da li 3 ili 4 fijoke u stolu, nego samo jednostavno treba prikazati buduci raspored odeljenja i kako se sve to uklapa u ostatak vizuelnog identiteta.
E sad, posto se ja u cad ne razumem nesto posebno, pitanje je da li postoji neki software koji moze da mi pomogne u ovom zadatku? Nesto slicno sam nasao za planiranje kuhinje ili baste, pa me zanima da li postoji nesto slicno?

hvala unapred.
[ MOHOK7 @ 11.02.2005. 18:15 ] @
Ar Con Moze i Elite CAD
Ako imas CD Cliparts job je brzo i kvalitetno gotov za manje od sata.
Pogledaj topic "vazno je biti umetnik"
tamo sam uz odgovore stavio nekoliko primera.
Usput ako te zanima javi se na oglas za 3d modelare imam konkretne naloge.

Pozdrav s ove strane alpa

MOHOK
[ tron @ 14.02.2005. 08:35 ] @
Da, probao sam oba, ali sam u medjuvremenu naleteo na SketchUp, super mali progragmcic koji je upravo ono sto mi je trebalo a koliko vidim namenjen je za mnoooogo siru upotrebu.

Sa SketchUp-om sam celu prichu zavrsio za dva sata iako sam totalni laik za cad/3d a rezultati su odlicni. Jednostavan i pregledan interface, brzina, opcije za rendering i biblioteke materijala i objekata su takodje lako dostupne i svaka promena je istovremeno vidljiva na modelu.

Proverite i sami: www.sketchup.com
[ pailhead @ 14.02.2005. 09:10 ] @
jel moze da se vidi to sto si uradio ?
[ tron @ 14.02.2005. 12:57 ] @
evo ga ovde>> http://pedjan.on.neobee.net/sketch
jedna slika je malo veca i teze se ucitava (140k)... eto