[ bojanmax @ 12.02.2005. 14:54 ] @
skoro sam kupio panasonic nv-gs22 mini-dv kameru koja je odlicna, ali kada hocu da gledam ono sto sam snimio na tv-u (preko s-video ili a/v kabla) slika je bez boje i zvuka. Da li neko zna u cemu je problem i kako da ga resim? Unapred hvala
[ zorg @ 13.02.2005. 13:10 ] @
Zasto je crno-bela, ne znam, ali znam da npr. samo preko S-video kabla nemozes dobiti sliku sa zvukom (moras koristiti I AV kabl-odnosno samo Audio komponentu). Probaj na nekom drugom TV-u, da eliminishesh jednu mogucnost.
Mozda ti je ukljucen digitaklni efekat na kameri Black&White ?
[ Urkelele @ 13.02.2005. 14:32 ] @
To sto je slika crno-bela najverovatnije je zato sto ti je na camcorderu izlaz postavljen kao NTSC, a sto se tice zvuka... takodje.... ;)
[ bojanmax @ 13.02.2005. 15:10 ] @
jel onda nema leka (ako mi je NTSC)?
[ Cyman @ 14.02.2005. 14:11 ] @
Ako ti je kamera NTSC onda izgleda da nema. Jedino da se preselis u Ameriku ;-). A opet, mozda ima neka "budzevina"...
[ cveve @ 15.02.2005. 06:14 ] @
Moze da se desi i da ti na TV-u nije dobar S-video ulaz (da ne radi hrominantni ulaz) kao sto je kod mene na samsungu (inace fabricka greska). Jednostavno ne mesa hrominantni i luminantni signal. Resenje je da ih ti spojis i da taj signal vodis na kompozitni ulaz. Ako ti je kamera NTSC prebaci na kompjuter pa gledaj sa njega.

Velja