[ gbaj @ 14.02.2005. 01:22 ] @
Problem je za večinu vjerovatno amaterski ali za mene predstavlja problem jer ne razumijem,kupio sam MB gigabyte 8ipe100proG koja podržava atx standard,i također sam kupio aopen kučište H600b s napajanjem 350w aopen FSP350-60PN(PF) koje isto podržava atx standard,međutim kada sam na završetku spajanja računala došao do kraja i ostalo mi još samo spojit napajanje na matičnu ploču vidim da na napajanju imam 24 pinski konektor a na ploči 20 pinski,pa šta sad da radim kako da spojim to napajanje za ploču kad na napajanju imam 4 pinova više nego na matičnoj
Oprostite ako je pitanje banalno ali zaista ne znam kako da to izvedem ili riješim
Hvala na odgovorima
[ tdjokic @ 14.02.2005. 01:54 ] @
Kako covece banalno pitanje a glavni konektor! Ima ovde negde jos jedna tema oko toga, ne mogu sad da trazim, nesto zurim. Medjutim, postoje u radnji da se kupe adapteri 24 na 20 prikljucaka, tako da bi potrazio i to, nije skupo. Neki ljudi su ukljucili i tako kako jeste, pa im 4 pina "vise" negde u zraku, ali bih ja licno potrazio adapter radije. Koliko je meni poznato, pojedini pinovi imaju razlicitu plastiku, ne moze se ukljuciti bilo gde, osim na silu - neki su malo zaokruzeni na dva ugla. Ako to pazljivo pogledas, mozda ces doci do nekog pravila gde sta ide, pa da ubodes i bez adaptera?

[ Miroslav Jeftić @ 14.02.2005. 08:46 ] @
Slazem se da je najbolje i najjednostavnije kupiti adapter (ja sam uradio tako kod mog napajanja). U Srbiji je oko 5 evra.
[ JOJO847 @ 14.02.2005. 10:24 ] @
tdjokic uvijek zuri, cura ga ceka
Ok, sad bez šale, ako se ne varam bila je ova tema :
http://www.elitesecurity.org/tema/87143