[ ic2000 @ 14.02.2005. 14:58 ] @
Pozdrav,

nadam se da cu dobiti odgovor na moja dva pitanja oko UPS.

1. Prvo. Posto sam cesto odsutan interesuje me kako da sacuvam moju bateriju od UPS-a.
Ponekad ga i ne koristim po par mjeseci. Znam da to nije bas najbolje za bateriju ali
sto da se radi :). Neko me savjetovao da raskacim bateriju, jer cu poslije morati da je
rifresujem? Nijesam dobio kompletan odgovor na ovo pitanje pa me interesuje da mi neko
detaljnije objasni.

2. I drugo je: Negdje sam procitao da su Back Ups-ovi tzv. glupi Ups-ovi sa kojima
se ne moze dobiti informacija o stanju baterije, kvalitetu struje, upravljanjem
napona od minimalne do neke maximalne vrijednosti. Sve ja ovo imam na mom UPS-u konkretno
moj model je APC Back UPS CS 500VA/350W. Ove informacije dobijam kada sam instalirao softver
sa prateceg CD koji sam dobio, i to samo kada mi je baterija spojena sa racunarom
preku usb kabla. Takodje me i ovo interesuje i koja je stvarna razlika izmedju
Back i Smart UPS-ova.

Hvala
[ Burgos @ 14.02.2005. 15:07 ] @
1) ne znam odgovor na ovo pitanje
2) razlika je u tome što ti back UPS neće prikazivati napon mreže, frekvenciju itd. Smart UPSovi obično shutdownuju windows pre nego što se UPS ugasi i prikazuju obaveštenja tipa: Ugasite računar. Ja obično ne instaliram software za moj UPS
[ BeastMaster @ 14.02.2005. 15:08 ] @
Za početak baci pogled na ovu temu, pozdrav.
[ ic2000 @ 14.02.2005. 15:21 ] @
Gledao sam ovu temu, i dobio dosta pojasnjenja oko rada ups-ova. Samo nijesam mogao da pronadjem odgovor na to kako sacuvati bateriju ako UPS radi s vremena na vrijeme