[ flamencoman @ 15.02.2005. 19:26 ] @
Treba mi knjiga na srpskom koja obuhvata detaljno sve o SQL-serveru.
Od pocetnickog do profesionalnog nivoa.
Ako mi i preporucujete recite zasto vam se svidja, koja je cena ( priblizno) , autor...
[ Mihailo @ 15.02.2005. 20:12 ] @
Ja nisam čuo da postoji takva, sveobuhvatna i/ili dobra knjiga na srpskom. Ali, slobodno me demantujte.
[ Filip74k @ 16.03.2005. 08:47 ] @
nauci engleski!!!
na srpskom neces nista nauciti a mozes i lose da naucis sto je najgore.
u knjigama na srpskom npr. "case sensitive" se prevodi sa osetljiv na slučajeve pa ti vidi kako bi se snasao sa komplikovanijom materijom. knjige na srpskom izdaju prevodioci (nespecijalizovani) a ne kompjuteristi i zaobidji ih.
cak iako ne znas sjajno engleski pokusaj da citas jer to nije komplikovan engleski, brzo ces savladati, veruj!
Pozdrav.
[ sanel_nbg22 @ 17.05.2005. 23:14 ] @
U principu najbolji ti je help za sve sto ti treba ali on je naravno na engleskom. Sta god da ti neradi ispise ti zasto ne radi i ispise ti error number i pomocu njega u helpu trazis resenje. Sto se tice odgovora na tvoje pitanje meni su preporucili sql server 2000 (taj mi je trebao) od robert Vieira. Izdanje CET. Tu ces naci neke stvari koje ti trebaju ali uglavnom sve te knjige su jako zamorne jer u njima od 1000 strana mozda 100 ti je korisno ali zbog tih 100 moras da procitas celu knjigu :)

p.s. samo da te napomenem da je knjiga iz 2 dela (tj 2 knjige) i da sad kosta oko 1800 din komplet :) s tim sto ti drugi deo za sada i nije toliko bitan dok ne ovladas materijom
[ BillyTheKid_79 @ 18.05.2005. 00:56 ] @
Ja sam uzeo "SQL Server 2000" kompletan prirucnik i ima sve(tako je bar rekao moj predavac,posto ja nemam iskustva) a ja ti mogu reci da je odlican za pocetnika,jer mi je dosta pomogao!A s`obzirom da je i moj predavac hteo da uzme znaci, da moze i da te dovede do profesionalnog nivoa!!(nije uzeo jer ceka SQL 2005)
Inace knjigu sam uzeo u kombibu
http://www.kombib.co.yu/
Majstor za ....SQL Server 2000 kompletan prirucnik
Jeffrey R. Shapiro

A i HELP je odlican(kazu da nema bolji)!
[ mijak2005 @ 30.06.2005. 12:36 ] @
Microsoft SQL Server 2000 Programming by Example, kontaktirajte sa mnom ko god zeli imam ovu knjigu u pdf formatu ali je na engleskom. Mislim da je najbolja knjiga za sql-u koju sam ikada imao za sve nivoa korisnicima! Oko 8 MB, 704 strane! Smislite neki nacin kako da va prebacim!(ftp.. ili slicno!)
[ djordje @ 16.07.2005. 01:09 ] @
Evo sjajno mesto za upload:

http://www.yousendit.com/

U polje "Recipient's Email Address:" unesi svoju email adresu tako da ti dobijes link ka uploadovanom fajlu, pa ga postuj ovde.

Hvala
[ disko @ 21.07.2005. 09:31 ] @
CET - Wrox....

http://www.cet.co.yu/knjige.asp?T=999&ed=9

http://www.cet.co.yu/knjige/profsql2000.htm
[ flighter_022 @ 11.08.2005. 20:00 ] @
Profesionalno programiranje: SQL Server 2000 (Robert Vieira)

Po meni izuzetna knjiga (tj. 2 knjige komplet). Ja sam ih kupio (uz desetak drugih) u Novom Sadu, u knjizari u prizemlju Spens-a, mada ih sigurno ima i na drugim mestima.
[ bigtime @ 12.08.2005. 10:04 ] @
Super knjiga u izdanju Microsoft-a- Inside SQL Server 2000, možeš da je dobiješ za džabe ako učestvuješ u MS SCG projektu "Tablet uči ćirilicu". Zakažeš u Microsoft SCG, pišeš sat vremena na Tabletu i uzmeš knjigu :-D
[ lampica @ 12.08.2005. 10:27 ] @
Citat:
bigtime: Zakažeš u Microsoft SCG, pišeš sat vremena na Tabletu i uzmeš knjigu :-D


Projekat je završen...
Ali možda nekom od tih ljudi ne treba ta knjiga, pa bi možda hteo da je pokloni...
(na njihovom sajtu stoji poziv onima koji nisu podigli svoje knjige da dođu)
[ caronica @ 13.08.2005. 18:11 ] @
Evo i ja da se javim da slobodno moze da mi se javi dobrovoljac kome ne treba knjiga, necu mu zameriti da mi je pokloni ).
Hvala dobro ljudi!!
[ DarkMan @ 25.09.2006. 16:29 ] @
Ova CET-ova knjiga "Profesionalno programiranje SQL Server 2000" od R. Vieira koliko dobro ima objasnjenu replikaciju? Koliko je strana posveceno samo replikaciji?
[ Fedya @ 25.09.2006. 18:11 ] @
Ima oko stotinak strana posvecenih bas replikaciji (poglavlje replikacija) sa jos dva uvodna poglavalja... po meni, previse...
[ djalfirevic @ 25.09.2006. 18:38 ] @
Citat:
flighter_022: Profesionalno programiranje: SQL Server 2000 (Robert Vieira)

Po meni izuzetna knjiga (tj. 2 knjige komplet). Ja sam ih kupio (uz desetak drugih) u Novom Sadu, u knjizari u prizemlju Spens-a, mada ih sigurno ima i na drugim mestima.


Da, to je ta!