[ haki_yuyu @ 16.02.2005. 08:45 ] @
Dali neko zna kako se menjaju margine stampe na stampacu HP?
Gornja, leva i desna margina su OK ali imam problema sa donjom marginom ona je otprilike 10 mm, a ja ocu da budu sve po 5 mm.
Sve je to u svrhu stampe crteza sa okvirom 180 x 287 mm na A4 formatu.
Ajd gornju, levu i desnu stranu crteza nekako napinculjim sa offsetom X,Y prilikom zadavanjem stampe, ali donja ivica mi zadaje problema ide samo do 10mm, kako da je pomerim da bude 5mm.
Sve opcije u Cadu i stampacu sam pregledao i nisam nasao resenje.
Imali neko resenje!
Unapred Hvala!!!!
[ SerZile @ 16.02.2005. 09:38 ] @
Cao,

Koji model HP-a koristis?

Pozdrav
[ Garac @ 16.02.2005. 12:16 ] @
Za verzije 2000, 2002, 2004... //u 2005 je malo promenjeno... ali u sustini isto..
Znaci stampas na A4 formatu.. nadam se da si u prostoru papira namestio A4 format za tvoj stampac..
dakle..dok si u layoutu udaris plot..
namestis tvoj stampac i za njega odgovarajuci A4 format u <plot settings>... ::A4 (210x297):: pored tvog HP stampaca u <plot device> sekciji odes na properties/modify standard paper sizes (printable area)... i... u listi nadjes doticni A4 format koji si gore selektirao ::A4 (210x297):: i opalis modify i spustis mu margine na po 5mm... pazi na jedinice naravno...
vecina novih HPova stampaju bez margina tako da mozes ici i do oboda papira..
pozdrav...
[ haki_yuyu @ 16.02.2005. 13:17 ] @
Imam kuci HP Deskjet 3325, a u firmi HP DeskJet 840C.
Hvala unapred Garac na pomoci sada cu da probam!
[ SerZile @ 16.02.2005. 18:41 ] @
Cao,

Ni sa jednim od pomenutih printera nisam imao neposredno iskustvo, kada je u pitanju stampanje iz AutoCAD-a. 840c ima minimalnu donju marginu 11.7mm dok za 3325 nisam siguran, ali mislim da je 13mm. Vecina HP-ovih inkjet stampaca, koji se kupuju kod nas (jeftiniji modeli), imaju problem sa donjom marginom koja varira izmedju 12 i 13mm. Kako god, nije sve tako crno. Mozes da probas sledece. Definisi Custom velicinu papira tako da ukalkulises i margine. Dakle, povecaj format papira onoliko koliko bi ti trebalo da margine budu manje. Kupi A3 papir i iseci format papira koji si definisao (budi vrlo, vrlo precizan da ne bi doslo do zaglavljivanja papira). Odstampaj i odseci viskove papira.
Naravno, ovo je gnjavaza i ako dosta stampas nabavi printer koji ima manje margine.
Ako budes imao problem sa definisanjem Custom velicine javi se.
Pored ovoga, 840c podrzava i stampanje na perforiranom papiru u listovima. To ti je u sustini traka koja je perforirana po ivicama i na svakih 297mm je sitno iseckana i tu je papir presavijen. Kada se koristi ova vrsta papira gornja i donja margina su 0mm. Na zalost, gde god sam video ovakav papir bio je manje gramaze od standardnog (nesto tanji). To za crteze ne bi trebalo da bude problem (ako ne koristis Solid srafure, vrlo debele linije i ne stampas u visokoj rezoluciji - zbog natapanja) ali ne deluje reprezentativno. Mozda moze da se pronadje i takva vrsta papira bez trake sa perforacijom i boljeg kvaliteta, ali takav papir bi bio sigurno znacajno skuplji.

Pozdrav