[ HerQl @ 16.02.2005. 15:14 ] @
Treba mi savet kako da resim uzemljenje za antene & radiostanicu!
-sad posto zivim u zgradi sta je najbolje uraditi?
[ gane1 @ 16.02.2005. 16:59 ] @
Ja se ne secam iz koje je godine,ali sam ja objavio resenje za to u RADIOAMATER-u mozda pre pet-sest godina,clanak se zove VESTACKO RADO-UZEMLJENJE!To zavrsava posao sigurno!Provereno na mnogo mesta bez svake sumnje!Zamolicu sina ako ne mozes da nadjes da ih malo "ispretura:pa da ti skeniram,mada nemoj da me drzis za rec pa probaj prvo ti da nadjes!To je negde cini mi se izmedju 96-98 ako se na varam!
[ HerQl @ 16.02.2005. 20:47 ] @
-skoknucu do radio kluba sutra pa cu da prelistam biblioteku RADIOAMATERA posto imaju valjda sve brojeve ukoricene po godinama!
[ Beltrammi @ 28.02.2005. 00:44 ] @
znam ljude koji su uzemljavali na radijator ! Jedan moj prijatelj je takodje kad god bi cackao po PC prvo se hvatao za radijator da se oslobodi statickog naelektrisanja !
[ gane1 @ 08.03.2005. 21:10 ] @
Radijator je odlican primer kako ne treba praviti uzemljenje pogotovu za VF!
[ Beltrammi @ 14.03.2005. 19:03 ] @
mozes da napises malo vise o ovome ?
[ gane1 @ 15.03.2005. 18:23 ] @
Kad se izvodi VF uzemljenje,onda bi trebalo da je duzina kabla za uzemljenje svega jedan deseti deo talasne duzine sto je vrlo cesto duzina koju nije moguce izvesti u praksi!Zato se prave serujska rezonantna kola koja dovedu uzemljenje u rezonansu i poniste VF koji postoji na sasiji uredjaja!Te kutije za uzemljenje zovu na zapadu ARTIFICIAL RADIO GROUND,vestacko radio uzemljenje!Ono je resenje i za ljude koji zive u soliterima pa je prava zemlja obicno vrlo daleko!Tada treba napraviti protiv teg za antenu koji ce se u rezonansu dovesti pomenutom prilagodnom kutijom i problem je resen!Opsirna je tema,ako te bas zanima mozda da kopiram pa da postavim ovde ceo clanak!
[ engineer @ 16.03.2005. 09:20 ] @
Zanimljiva tema, mozes li postaviti link ili txt?
[ gane1 @ 16.03.2005. 12:12 ] @
Nemam vremena za sajt,tako da link nemam!Sto se teksta tice,mogu da zamolim sina da pronadje casopis i da kopira ceo clanak pa da ga "okacim"ovde,dugo je za kucanje!Gledacu da bude u par dana postavljen ovde!Tema jeste interesantbna i resava neke probleme koji nikako drugacije ne mogu da se rese,a ja sam to resenje pokupio na jednom putovanju pa sam smatrao da treba i nase radio amatere upoznati sa njim ,jer samo su oni uglavnom zainteresovani i srecu se sa problemom te prirode!
[ Beltrammi @ 16.03.2005. 21:38 ] @
zahvaljujem ti na pojasnjenju i bio bih ti zahvalan da posaljes jos vise, moze i na pp.
[ gane1 @ 18.03.2005. 09:32 ] @
Pokusacu da postavim kopiju clanka ovde,jedino ne znam dali ce proci zbog duzine!
Nazalost veca je stranica od dozvoljene velicine fajla!
Zao mi je!