[ Ilija Studen @ 17.05.2002. 10:57 ] @
Da li znate neku firmu koja omogucava zaposljavanje ljudi koji rade iskljucivo kod kuce? Interesuje me kako vrse selekciju ljudi, na koji nacin konkurisati i sl?
[ ljuban @ 18.05.2002. 20:58 ] @
Kakav posao te interesuje???
[ Ilija Studen @ 18.05.2002. 21:20 ] @
Web dizajn, klijent-server programiranje, baze...

Da li je potrebno da imam neki "papir" ili je dovoljno da im pokazem da znam (tj. ne znam, jer sto vise ucim sve vise vidim koliko toga treba jos da naucim :o) nikad zadovoljan samim sobom)?
[ ljuban @ 18.05.2002. 22:40 ] @
Trenutno postoji takav posao. Radi se sa Visual C++. Ne znam da li ti je poznata ta materija i ne znam bas kako ces da konkurises jer se posao dobija na preporuku ali mozes da pokusas. Takodje postoje i manje kreativni poslovi tipa prevodjenje ali ne znam koliko si zainteresovan za to.

Pozdrav
[ Ilija Studen @ 19.05.2002. 00:17 ] @
c++ bih mogao poceti uciti (imam jako dobre izvore literature), ali ne verujem da bih ista mogao postici bez (bar) godinu dana ucenja, tako da to otpada.

sto se prevodjenja tice odgovara mi. inace prevodi gomile strucne literature pa mi ne bi predstavljalo problem. koje ljude da kontaktirama, koji su uslovi i sl?

pozdrav
[ ljuban @ 19.05.2002. 09:51 ] @
Idi na sajt Kompjuter Biblioteke http://www.kombib.co.yu i tamo ces naci Posao u KB. Tu imas e-mail adresu na koju treba da se javis. Cena rada je 1800 karaktera za 50 dinara, sto bi znacilo da jedna strana sa fontom 12 i marginama od 1.5 cm vredi oko 100 dinara. Na ovaj mail napisi ko si sta si i sta sve znas, sta bi mogao da prevodis itd. Ako si uhodan mogao bi da prevedes stranu i po sa 1h sto bi znacilo 5DM na sat sto i nije losa cena rada. Prvo ces da dobijes probno poglavlje koje prevedes i vratis nazad, posle dobijes prave stvari otprilike oko 100 strana za pocetak. Ako ti se ne javljaju na e-mail posle par dana posalji ponovo jer umeju da budu malo neazurni. Treba da prevodisu proseku od 8-10 strana dnevno sto i nije mnogo (ja to prevedem za 3-4 sata). Ako radis ovaj posao puno radno vreme a mozes da radis kada hoces i koliko hoces sam proracunaj platu. Isplacivanje ide preko studentske zarduge ako si student tako da i ona uzima procenat ali ipak ostanu lepe pare.

Pozdrav
[ Mikky @ 19.05.2002. 23:15 ] @
ja sam zainteresovan za taj visual c++ projekat
moze li malo vise detalja
[ ljuban @ 19.05.2002. 23:24 ] @
Radi se za naseg coveka koji se nalazi u Svajcarskoj, moram da se raspitam da li i sta treba da bi se zaposlio tamo u svakom slucaju treba ti neka preporuka. On ima mnogo ljudi koji rade za njega sirom zemlje tako (ne znam ti odakle si) da mozda ima nekog i iz mesta odakle se ti javljas. U svakom slucaju je potrebno znanje Visual C++, MFC i slicnih stvari a sada treba da se preorjentisu na Visual C++ net tako da bi i to okruzenje trebalo da znas. Raspitacu se malo detaljnije pa cemo videti da li neko sa strane moze da upadne.
[ Mikky @ 20.05.2002. 22:19 ] @
ok nista... nisam bas dobar u MFC mislio sam na cist api i te stvari
nema veze hvala
[ RAZZLEDAZZLER @ 23.05.2002. 01:18 ] @
Citat:
ljuban:
Isplacivanje ide preko studentske zarduge ako si student tako da i ona uzima procenat ali ipak ostanu lepe pare.


.. a jel postoji mogucnost da se ne isplacuje preko studentske zadruge .. nego na neki drugi nachin? Ne znam ... uplata na rachun i sl .. bilo shta slichno?
[ ouros @ 23.05.2002. 03:27 ] @
Citat:
RAZZLEDAZZLER:
Citat:
ljuban:
Isplacivanje ide preko studentske zarduge ako si student tako da i ona uzima procenat ali ipak ostanu lepe pare.


.. a jel postoji mogucnost da se ne isplacuje preko studentske zadruge .. nego na neki drugi nachin? Ne znam ... uplata na rachun i sl .. bilo shta slichno?


Zasto ne pokusas sa nasim ljudima u inostranstvu koji imaju firme i placaju programera. Znam par njih koji imaju firme a koji placaju programere u Beogradu da im odrade posao. Dobro njima a dobro i vama tu u YU.
Potrazi malo na netu.

Srecno
Uros
[ goky2002 @ 23.05.2002. 17:26 ] @
[/quote]

Zasto ne pokusas sa nasim ljudima u inostranstvu koji imaju firme i placaju programera. Znam par njih koji imaju firme a koji placaju programere u Beogradu da im odrade posao. Dobro njima a dobro i vama tu u YU.
Potrazi malo na netu.
[/quote]

Ako vec poznajes ljude, da li bi mozda mogao da das linkove njihovih firmi jer nije bas ponekad lako pronaci takve stvari na netu.
[ RAZZLEDAZZLER @ 23.05.2002. 20:56 ] @
Citat:
ouros:
Zasto ne pokusas sa nasim ljudima u inostranstvu koji imaju firme i placaju programera. Znam par njih koji imaju firme a koji placaju programere u Beogradu da im odrade posao. Dobro njima a dobro i vama tu u YU.
Potrazi malo na netu.

Srecno
Uros


Ja sam u ovom sluchaju pitao za ovo prevodjenje, .. ali nema veze ...
Kao shto reche goky, ,ako vec znash par njih koji imaju firme, a placaju programere u Beogradu, jel mozesh da dash neki kontakt? mail, stranicu ... bilo shta?
... od nekoga kome treba php + mysql
Poshto meni odgovara ovakav nachin rada, jer ne mogu neko stalno zaposlenje ovde da nadjem zato shto cu upisati vishku shkolu pa ne mogu nikako da uklopim, ... zato mi odgovara rad od kuce jer radim u doba dana kada meni odgovara

Mozesh ovde ili priv poruku ili mail ..svejedno
[ Mikky @ 23.05.2002. 23:20 ] @
nemoj privatnu poruku nego postuj ovde
i druge zanima
[ ouros @ 24.05.2002. 00:29 ] @

Znam da je www.nostalgija.com , www.poljubac.com ... da su oni zaposljavali.
www.attentioninstincts.com je isto zaposljavao, a sad da li oni jos zaposljavaju ili ne ne bih vam znao reci jer je recesija tako da nema bas mnogo posla.
Pogledajte isto www.lore-design.com

Toliko za sad.
Srecno

[ RAZZLEDAZZLER @ 24.05.2002. 15:38 ] @
Hvala

..u ime svih :)