[ coyote_kv @ 17.02.2005. 00:33 ] @
Kako da povezem 2 racunara preko kabla koji ima samo 2 usb konektora (kabal je bez ikakve elektronike) i da mogu da delim fajlove?
[ dragancesu @ 17.02.2005. 12:16 ] @
Ne moze bez elektornike. Bila je samo jedna serija asus ploca koja je to omogucavala. Kabl koji ti treba je USB DATA LINK ili slicno i kosta 15-20 EUR. Ako imas mrezne kartice na obe ploce uzmi utp crossover kabl, brze i jeftinije.
[ fade @ 17.02.2005. 13:07 ] @
zasto ne bi moglo ,vec je pricano o tome usb moze da prima i salje podatke ,pa sta onda sprecava da salje i prima podatke na drugi pc?
veza je sporija od mreznih kartica ,ali sa driverima usb moze da radi na svakoj novoj ploci.
[ igor-ch @ 18.02.2005. 13:09 ] @
Ja sam probao bez elektronike i nikako nisam uspeo, a pomocu LINK-a ide ko od
sale. Nisam siguran da uopste postoje takvi driveri koji omogucavaju direktno povezivanje.

Pozdrav!
[ fade @ 18.02.2005. 14:21 ] @
ali usb moze da prima ,saljre informacije ,kao i mrezna ,usb 2.0 max brzine mislim negde oko 480 kb/s teorijski ,sad ,mozda ne postoje ,ali postoji sigurno neki usb pc2pc kabl za povezivanje.
[ StORM48 @ 18.02.2005. 15:24 ] @
Protok jeste 480, ali mb/s. USB šalje i prima podatke - da. Ali, direktno povezivanje jednostavno NIJE moguće, osim u slučaju posebnih ploča (neke ASUS i MSI ploče) koje imaju integrisanu elektroniku, koja nadomešćuje potrebu za posebnim PC2PC USB kablom.

As simple as that! :)

Znači, ako hoćeš USB to USB, moraćeš da kupiš odgovarajući kabl. A daleko bolje rešenje je da (kako je neko već pomenuo), ako imaš mrežne kartice, napraviš crossover kabl i dobiješ pravu mrežu, koja je: a)pouzdanija, b)brža, c)jeftinija.

Pozdrav