[ SBSL @ 17.02.2005. 00:43 ] @
http://www.voban.co.yu/sr/gradjani_paketi_start.htm

Po opisu bi rekao da je dobro (bar za one koji imaju manje od 27 godina )

Sta vi mislite..?! Koliko se ovo placa..
[ marcony86 @ 17.02.2005. 10:55 ] @
Ja sam u petak podneo zahtev, pa ocekujem da bude gotovo u toku ove sedmice.

U startu uplacujes depozit od 1000 dinara, a posle toga mesecnu nadoknadu za vodjenje racuna (50 din). Svaki SMS upit za stanje na racunu je 5 din.

Utisci, naravno, kad dobijem kartice i isprobam iste...
[ darko @ 17.02.2005. 21:34 ] @
Kakva nadoknada za vodjenje racuna kad tamo(sajt) pise da je otvaranje i vodjenje racuna besplatno?
[ SBSL @ 18.02.2005. 18:00 ] @
Cak su mi i na call centru da treba samo 1000 dinara za orocavanje a ostalo je sve besplatno..

Mada me ne bi iznenadilo da su to 'sakrili' u reklami i na sajtu..
[ marcony86 @ 18.02.2005. 21:10 ] @
Najbolje da uzmes brosuru za start paket u najblizoj ekspozituri VB-a. Tamo pise za mesecnu nadoknadu, kao i za proviziju prilikom podizanja kesha sa Visa Electron ili DINA card, a evo samo nekih informacija:

1)Kao sto sam vec rekao, mesecna nadoknada za vodjenje tekuceg racuna je 50 din
2)Svaki SMS upit za stanje na racunu je 5 din, koji se skidaju sa tekuceg racuna
3)Podizanje kesha sa bankomata VB-a je bez provizije
4)Podizanje kesha sa bankomata ostalih domacih banaka je za DINA card 1% ili minimum 20 dinara, a za Visa Electron 0.25% + 45 dinara
5)Naknada za upit u stanje na tekucem racunu sa bankomata VB-a je 3 din, a sa bankomata ostalih domacih banaka - 30 dinara
[ darko @ 09.03.2005. 17:16 ] @
Danas sam isao dao VB da se raspitam i odmah sam zazalio sto sam ijednog trenutka pomislio da odem iz Delte. Ljubazni jesu ali pojma nemaju, tako da sam morao da cekam da zovu NS da se raspitaju. Dakle ovako:

Start paket

1. Mesecno ide 50din za odrzavanje racuna
2. Sms upit je po njima 3din

Na trgu Nikole Pasica nisu imali pojma ni o cemu ih pitam pa su me slali u Resavsku 32. Dosta sam se razocarao i svakako VB nije moja preporuka.
[ Nabukodonosor @ 10.03.2005. 18:48 ] @
Pa ne znam, mozda su u Beogradu neobavesteni, ali ja sam juce bio u Vojvodjanskoj banci da otvorim racun i nisam imao pojma za taj Start paket, ali su mi ga sluzbenice na salteru ponudile i tako sam podneo zahtev za to.
[ darko @ 10.03.2005. 20:55 ] @
Pisao sam ja e-mail njihovom info centru i odgovor je sledeci:

1. Nema nikakve naknade za otvaranje i vodjenje racuna
2. 50 din mesecno se placa za "celokupni paket usluga "Start paket""

E sad sto se to nigde ne spominje je sasvim druga stvar...

Moje misljenje: Ne uzimati. A ako je nekom bas potrebna Visa koja radi na internetu neka podnese samo zahtev za Visu internet ili neka ide u Raiffeisen.

[ Nabukodonosor @ 11.03.2005. 02:34 ] @
Zasto ne uzimati?! Zbog tih yebenih 50 dinara mesecno?! Ja sam podneo zahtev i otvoren mi je tekuci racun, i samo cekam kartice. I nista nisam platio. Osim sto cu da dam depozit 20 eura za devizni racun.
[ darko @ 11.03.2005. 13:32 ] @
1.Moraces da orocis 1000din na godinu dana
2.Meni su rekli da ne treba depozit od 20e kad uzimas start paket
3.Nije problem u 50 din ali zasto bih davao nesto sto ne moram. U delti mi je sve to besplatno + imam E-bank isto besplatno. Visa internet mi stvarno nije potrebna.

[ Nabukodonosor @ 11.03.2005. 14:22 ] @
Citat:
darko:2.Meni su rekli da ne treba depozit od 20e kad uzimas start paket

Evo sada citam u brosuri pod "Uslovi za dobijanje kartice":
* Otvoren tekuci racun u Banci
* Otvoren namenski devizni racun u Banci a poslovanje sa karticom koji se vodi u EUR i
* Polaganje minimum 20eura na namenski devizni racun.

Citat:
+ imam E-bank isto besplatno

Pa ja mislim da i VB ima e-bakning, ali ne znam da li je besplatan.
[ marcony86 @ 11.03.2005. 15:59 ] @
Naravno da je poenta u start paketu upravo to da nekome upravo trebaju bar 2 od 3 kartice koje dolaze u paketu (npr. Visa internet i Visa Electron).
Svakako da je opcija Visa virtuon kod Raiffeisen banke, ali ja sam se ipak odlucio za Visa internet.
Ne mogu sada bas ponovo da trazim, ali cini mi se da kod Raifeissen banke treba poloziti devizni depozit + novac koji se moze trositi kako bi uopste mogli koristiti Virtuon karticu.
Takodje, utisak vecine korisnika je da Visa internet prolazi na vise sajtova.
Meni su rekli da je neophodna uplata jedino 1000 din na dinarski racun. Za devizni (preko koga funkcionise i Visa internet) valjda treba onoliko koliko zelite da potrosite :) (u ovo nisam 100% siguran, ali sam uglavnom takve informacije dobio).

BTW, e-banking se kod VB placa 6€ jednokratno pri ukljucenju u sistem. Mislim da o tome postoji tema na ovom ili nekom srodnom forumu.
[ darko @ 11.03.2005. 17:08 ] @
Eto vidis to je jos jedan od razloga zbog koga sam odustao od VB. 30 istih pitanja 30 razlicitih odgovora. Meni su izricitno naglasili da pri uzimanju start paketa NIJE potrebno polagati depozit od 20e na devizni racun.

Inace ukljucenje u njihov e-bank je 6e. Mesecna naknada za koriscenje sistema je 0.6e a pracenje stanja na racunima za visu je jos 0.15e. Mislim da su jedina banka koja naplacuje e-bank za fizicka lica.

Eto ono sto ja u delti imam besplatno sve, ovde bih placao 110 din mesecno. Zasto bih to radio ako ne moram? Naravno ostajem uskracen za visu internet ali ako mi ona bude trebala lako cu otvoriti devizni racun i podneti zahtev samo za nju.
[ Nabukodonosor @ 11.03.2005. 17:36 ] @
Pa u i u Delta banci kada otvoris devizni racun moraces da das neki depozit. I onda dolazimo na isto. Normalno da u Delta banci nisi davao depozit kada nisi ni dobio Internet karticu.
[ darko @ 11.03.2005. 18:35 ] @
Ne moram da dam nikakav depozit. Doduse kada sam ja vadio maestro pre dve godine trebalo je da se stavi na devizni 100e ali si to mogao odmah sutradan da podignes.

Znaci ja nisam spominjao nikakve devizne racune i visu internet u delti jer je oni i nemaju u ponudi jos uvek. totalno mi je nebitno ali kad vidim da insistiras:

1. u delta banci za 0 din godisnje dobijem dinacard electron, maestro i visa electron sto je po meni besmisleno jer su sve tri skoro pa jedno te isto ali ajde + imam besplatan e-bank.

2. u VB za 1800din godisnje(start paket, e-bank i ukljucenje u e-bank)dobijam dinacard electron, visa electron i visa internet + e-bank.

A kao sto rekoh ako mi bas bude trebala visa internet otici cu do VB, otvoriti devizni racun, dati 20eur(koji ostaju meni) i uplatiti godisnju clanarinu od 200 din.