[ mirkom @ 17.02.2005. 02:46 ] @
Znam da se o ovome pisalo na forumu ali dzaba...

Modem je Conexant SoftV92 Data Fax. Nece da se konentuje-ne cuje se da bira brojeve, ma ne cuje se nista, a posle 1 min izbaci error:678, u fazonu "Remote computer did not respond"...

Odstiklirao sam "Wait for dial tone...", probao sam sa nekim AT komandama koje sam nasao ovde, po forumu, medju njima i famozna ATX1, ali nista!

Skinuo sam i najnovije CXT drivere za XP, zamenio Microsoft-ove genericke => mrka kapa!!!

Inace, centrala je digitalna, na istoj liniji mi radi Lucent modem na staroj masini.
[ mrkidivx @ 17.02.2005. 03:19 ] @
Možda jednostavno nije "kompatibilan" sa centralom.
[ sasa022 @ 17.02.2005. 04:59 ] @
Izgleda da nisi nasao prave drajvere.
Ja licno nisam nikada uspeo da pod Win98 pokrenem jedan
Conexant 56k ( modela se ne secam ) iako sam probao
jedno 10-15 vrsta drajvera za Conexant 56k modeme.
Pod Win XP-om je radio bez problema i sa Win drajverima i posebno
nekim za Conexant.
[ Instruktor @ 17.02.2005. 08:30 ] @
Da li hoces da kazes da ne radi pulsno biranje?
Probaj da prebacis na tonsko (bez obzira da li ti centrala to podrzava) radi testiranja:

Ovo je samo jedna od varijanti:

-Pokreni DialUp, pa podigni slusalicu na telefonu i ako cujes da modem tonski bira broj, onda nemoj da gubis vreme sa trazenjem drivera, jer verovatno je onda crko relej, koji sluzi za pulsno biranje.

Pozdrav!
[ mirkom @ 17.02.2005. 12:06 ] @
Hvala na predlozima, ali niste mi bas pomogli!

Citat:
mrkidivx: Možda jednostavno nije "kompatibilan" sa centralom.

Kako to mislis? Pa je..m ti modem (rel. nov model, koji je btw vrlo popularan kod prodavaca racunara) - nije kompatibilan sa digitalnom centralom, dok moj stari Lucent (4 god., bre!!!) na staroj masini, na istoj liniji, na istoj centrali radi kao zmaj!!!! Ako je tako, nabicu ga u usta onom sto mi je prodao racunar...


Citat:
sasa022: Izgleda da nisi nasao prave drajvere.
Ja licno nisam nikada uspeo da pod Win98 pokrenem jedan
Conexant 56k

Ovo kucam sa drugog racunara (win98), jer s onim ne mogu na net! Radi se o novoj masini, dakle XP...


Citat:
Instruktor: Da li hoces da kazes da ne radi pulsno biranje?
Probaj da prebacis na tonsko (bez obzira da li ti centrala to podrzava) radi testiranja:


Centrala je digitalna i sve vreme mi je biranje podeseno na tonsko. Otvorim vezu telefonom i osluskujem, ali nema uobicajenih zvukova i aktivnosti, samo ''tu-tu''...

Probao sam i sa iskljucivanjem telefona, koji je na istoj liniji, ali i dalje isto Error:678 "Remote computer did not respond"...

'Ajd', ljudi, jos neki predlog...
[ TheMomchilo @ 17.02.2005. 13:55 ] @
ja sam imao isti problem, i pokusao sam na milion nacina da ga resim, a uspeo sam jedino tako sto sam modem vratio kod prodavca i uzeo drugi koji je normalno radio.
eto ti savet!
[ mrkidivx @ 17.02.2005. 14:13 ] @
Citat:
Kako to mislis? Pa je..m ti modem (rel. nov model, koji je btw vrlo popularan kod prodavaca racunara) - nije kompatibilan sa digitalnom centralom, dok moj stari Lucent (4 god., bre!!!) na staroj masini, na istoj liniji, na istoj centrali radi kao zmaj!!!!


Dešava se... a možda je i neispravan, da li si ga probao kod nekog drugog?
[ Marcony @ 17.02.2005. 14:34 ] @
Cesta stvar je da crkne izlazni deo na modemu (relej, ili nesto drugo) i da nema vezu sa telefonskom linijom, iako je sve ostalo u redu (kao npr. komunikacija sa kompjuterom).

Menjaj modem!
[ Winex @ 17.02.2005. 20:14 ] @
Citat:
mirkom: (...) "Remote computer did not respond"... (...)


Kolko se to god glupo činilo, problem je isključivo SW prirode.

Nisi napomenuo jednu stvar: Jel XP instaliran normalno (full format disk) ili je repair ili još gore - upgradan sa neke starije verzije win-a?
[ Andreavk @ 18.02.2005. 21:59 ] @
..ako si nstalirao SP2:
http://support.microsoft.com/kb/892889/?sd=RMVP&fr=1
[ mirkom @ 19.02.2005. 12:15 ] @
Skinuo sam Lucent sa stare masine i XP ga odmah prepoznao! Konekcija uspostavljena iz prve (bez ikakvih dodatnih podesavanja)...

Znaci, modem je trash!

Inace, modem je nov (nekoriscen) i to je vec druga komponenta koju cu morati da reklamiram (a mozda jednostavno odem i kupim ga za 10€ s obzirom na putne troskove i cimanje) na novom racunaru u garantnom roku (kupljen pred uvodjenje PDV-a). Prethodno su mi promenili plocu jer je audio chip bio neispravan!!

Ali, dobro, idemo dalje, nije to nista, i gora sr.nja se desavaju...

Pozdrav i hvala svima na savetima!!!