[ Mikelly @ 18.02.2005. 17:11 ] @
Hocu da povezem dva kompjutera sa crossover kablom. Crossover kabl je ispravan (bar su ispravno poredjane zice u konektorima, e sad jesu li same zice fizicki dobre...). Kompjuteri su na Win XP sa service pack 2.
Cim se kablovi utaknu, kompjuteri prijave mrezu. Medjutim, i jedan i drugi samo salju podatke, nece nista da prime, i samo vide sami sebe, ne vide se medjusobno.
Podesio sam IP adrese manuelno (192.168.68.1 i 192.168.68.2). Kad vratim na automatske adrese, kompjuteri pokusavaju da dobiju adrese (pise aquiring network addresses), pa prijavi gresku computer has limited or no connectivity.
Sta moze biti problem? Da li je kabl (dugacak je 20 metara) ili je nesto drugo sto ja ne mogu ni da pretpostavim.

Pozdrav i hvala.

[Ovu poruku je menjao Mikelly dana 18.02.2005. u 18:20 GMT+1]
[ Milan Andjelkovic @ 18.02.2005. 17:19 ] @
Sumnjam da je problem u kablu (mada nije isključeno, ali polako...).
Šta znači da neće da se vide? Da li radi ping? Kako su setovane subnet maske? Da li si čitao TOP teme u ovom forumu? Da li su uključeni neki firewall-ovi?
[ Mikelly @ 18.02.2005. 17:31 ] @
Ok hvala na brzom odgovoru.

Ovako, nisam bas neki ekspert u ovome. Nece da se vide jer, kad odem na workgroup, show workgroup computers, svaki kompjuter pokaze samo samog sebe, a ne ovog drugog. I kad podjem da vidim protok mreze svaki je poslao po 200 - 300 bytova, a ovaj drugi 0.

E neces mi vjerovat, mreza sad proradi. Ovoga momenta. Vide se, i serovani diskovi i serovani stampaci. Ali i dalje pored ikonice u taskbaru stoji znak uzvika i pise limited or no connecivity. A sve radi. Sad su na automatskim adresama.

Ukljucen je samo windows firewall ako ti to sta znaci, i instaliran je norton system works.

Sigurno je glupo, ali kako da provjerim ping?
[ Dusan Marjanovic @ 18.02.2005. 20:07 ] @
Kabl nije previše dugačak, ali moguće da je loše napravljen, čim ti prijavljuje to. Čim se vide sharovi, verovatno mogu i da se pinguju, inače to radiš tako što otvoriš command prompt: Start, Run, kucaš cmd, pa u okviru cmd-a kucaš ping pa ip adresu drugog računara.