[ Andreavk @ 18.02.2005. 19:27 ] @
Kada instaliram ASUS WHQL drajvere sa CD-a koje sam dobila uz graficku kartu ne dobijam sliku preko TV kartice (Hauppague) - samo ton. Ako instaliram najnovije drajvere koje sam skinula sa atijevog sajta - Display Driver 6.14.10.6512 na TV-u imam i sliku i ton ali na monitoru nemam sliku u BIOS-u, safe modu... ustvari imam crn ekran na monitoru do pojave welcome screena. Na TV-u, posto je monitor povezan sa TV-om, slika je tu od pocetka. Taj problem resavam tako sto gasim monitor pa ga onda ponovo palim - nekad dobijem sliku, nekad ne... sve je to prilicno zamorno...
Refresh rate sam proverila, nema novijeg update-a za BIOS, instalirani drajveri za monitor...na net-u sam nasla da se to moze desiti zbog:
Conflict with USB support from motherboard:
In some instances the graphics card's own BIOS may not initialize correctly due to how USB support is implemented by the system. When this occurs the card may not be able to correctly support DVI panels, especially under DOS. Try the following:Disable all USB support in the CMOS SETUP and retest.
Sta mi vi predlazete? Sve ostalo radi kako treba...

MB - ASUS K8N-E Deluxe
CPU - AM Atlon 64 3000 Box
GK - ASUS Radeon 9600XT/td
RAM - 512mb Transcend
[ nibleri @ 18.02.2005. 20:40 ] @
pozdrav,
ako si instalirala grafičku sa priključenim televizorom na računar probaj reinstalirati driajvere ali prvo otkopčaj tv od računara jer se meni događalo da mi slike polude ako instaliram sa prikopčanim tv-om
[ Andreavk @ 18.02.2005. 22:09 ] @
pokusacu mada meni slika ne "ludi" - uopste je nema do welcome screena. Inace Monitor je LCD Samsung 151s skoro 4 godine star
P.S Sorry sto si morao premestati temu ali nova sam ovde i previdela sam podforum
[ Andreavk @ 18.02.2005. 23:23 ] @
@ Nibleri

Uradila sam kako si rekao i sve je sa monitorom bilo OK dok nisam prikljucila TV...problem se vratio
[ nibleri @ 18.02.2005. 23:39 ] @
dok se ne sjetim još nečega što bi ti moglo pomoći samo da ti kažem da sam rekLA!
[ lancia88 @ 19.02.2005. 10:13 ] @
Pozdrav,

izvinjavam se sto upadam u zenske razgovore

Andrea, sve je u redu sto se foruma tice, to se redovno dogadja ali vece su sanse da neko sa slicnim problemom nabasa u ovom podforumu na poruku pa ako ga vremenom resi zna gde da postuje resenje.

Drugo, razmisli i da li mozda vredi pokusati sa zamenom slota u kome je TV kartica, neretko u tome lezi problem nekompletne funkcionalnosti uredjaja. Mozda cak i da promenis rezoluciju a ne samo refresh rate radi dobijanja slike a eventualno pokusaj samo drajvere od ploce ponovo da instaliras ali ne dirajuci ostale drajvere (od TV i VGA).
[ Andreavk @ 19.02.2005. 17:13 ] @
Rezolucija je 1024X768 a refresh rate 60Hz i to je ok za ovaj monitor
TV kartici sam vec menjala slot ali tek tada nije radila
Preinstalira drajvere od maticne bez rezultata. Kad sam vec kod maticne: ne instaliram ide sw drivers u sklopu Chipset-a i firewall - zapravo disejblujem Data Execution Prevention (iz boot.ini obrisem NO) inace neki programi mi ne rade. Je li to ok?

...izgleda da sam resila problem ali nisam sigurna da li zato sto sam instalirala novije drajvere za monitor ili tako sto sam u Device Manageru disejblovala SyncMaster 151s.....
U Display Properties > Settings - Display imam:
1. (Multiple Monitors) on Asus Radeon...
2. (Default Monitor) on Asus Radeon...Secondary (to je TV)

U Device Manageru imam dva monitora:
1. Default (enable)
2. SyncMaster 151s...(ovaj sam disejblovala)

...sad mi nije jasno ako sam disejblovala SyncMaster - nije bio problem sa drajverima... i otkud dva monitora kad imam samo jedan


[ Andreavk @ 04.05.2005. 18:14 ] @
Ako nekoga interesuje kako sam resila ovaj problem:
1. Catalist drajveri mislim da su najnoviji - wxp-w2k-ccc-8-10-050119a-020581c-english
2. Windows Update, izabrati: Custom > Optional Components > naci .NET Framework 1.1 (23mb) - kad se instalira ponovo Windows Update > instalirati Critical Update .NET 1.1 SP1 (10mb)
...konacno je sve ok :)
[ Andreavk @ 04.05.2005. 23:39 ] @
...ako vas ne mrzi pogledajte u Device Managery koliko je monitora izlistano - sa novim drajverima sad imam tri - dva Default i jedan SyncMaster i svi su enabled
...iako je sad sve ok ako neko zna molila bih da mi odgovori bez obzira koju GK ima da li vam se ovo desavalo
1. Tokom instalacije drajvera za GK iz Safe Moda prijavi gresku i prekine instalaciju a iz Win-a sve prodje ok
2. Iako deinstalirate drajvere za GK slika se i dalje pojavljuje na TV-u - doduse samo dok se ne podigne win - onda nestane, cak i kad se ukloni Secondary Display u Device Managery bez obzira da li su tu drajveri ili ne. Naravno svo vreme je TV povezan sa racunarom
3. Da li je u redu da iako je GK Asus Radeon 9600xt/td u Display adapters pise samo Radeon 9600 Series