[ desperado @ 18.02.2005. 22:39 ] @
Naime, problem je u tome sto kad sam povezao televizor (sto sam radio vec hiljadu puta do sad) na kompjuter, da bi gledao filmove, driveri ne dozvoljavaju opciju clone ili nesto trece. Imam samo opciju single display a ispod nje imam da izaberem ocu li monitor (koji je TFT Samsung) ili cu TV.

To je do sad radilo uvek al sad nece ko zainat. Preinstaliro sam Windos i od tad to ne radi. Probao 3 vrste drivera, uvek isto. Prvo sam mislio da mi nesto nije u redu sa cablom ali nije to, kad stavim samo TV, to radi, znaci nije kabl.

Ajd pomozite oko ove zone sumraka.

Pozdrav
[ apex @ 19.02.2005. 01:48 ] @
Pri paljenju racunara tv mora da ti je prikljucen na komp kako bi ga on prepoznao. Ja sam imao stim problem upalim komp i tek onda prikljucim tv a on neda clone, onda ga restartujem i ono radi.
[ dragancesu @ 19.02.2005. 07:02 ] @
Mislim da ne mora tv biti ukljucen ali treba biti spojen, kartice detektuju da li je nesto prikljuceno. A pozeljno je ako imas kablovsku da iskljucis anetnu.

Inace koja je kartica u pitanju?
[ desperado @ 19.02.2005. 09:00 ] @
Ma probao, palio, gasio, menjao drivere i cuda ludila. E isto promenio sam skart posto je mom kolegi trebao moj, on mi je kupio drugi koji se ne razlikuje od onog koji radio.
Znaci ja mogu da pustim ili na TV ili na monitor ali ni jedna druga opcija nije moguca.
Gledao sam po Nvidinom sajtu, oni kazu da treba da imas dualview karticu. Ja mislim da moja jeste jer je FX 5700TDI. Sve je radilo na starijim grafickim karticama. Radilo je i na ovoj, kazem vam da sam preinstalirao windows, zamenio plocu, zamenio scart i od tada to ne radi.


Pozdrav

P.S. Video sam da dosta ljudi ima problem isti kao i ja, ali im niko nije dao adekvatan odgovor.
[ Andreavk @ 19.02.2005. 17:49 ] @
Ako nemas clone pokusaj da disejblujes overlay u Win media playeru: Desni klik na WMP > Tools > Options > Performance > Advanced > odcekiraj "use Overlays"
[ yooyo @ 19.02.2005. 22:32 ] @
Verovatno imas DVI + VGA + S-VHS. Prebaci monitor u drugi izlaz (npr iz VGA u DVI) i sve ce proraditi... Pronadji negde DVI -> VGA konvertor (verovatno si ga dobio uz karticu)

Problem je u tome sto neke kartice imaju zajednicki MON + TV-OUT na jednoj grani, dok je druga grana slobodna.

btw... ovaj problem je bas cest, tako da bi mogla da se postavi neka top tema o ovome.


yooyo
[ fade @ 19.02.2005. 23:05 ] @
meni je radilo ali sam koristio vga ,ali sad nece ,sve sam radio ,sam cu rebacim pa cu da vidim hoce li da radi ,pre sve ok ,radilo ,poprvaljan tv ,vracen ali nece sad clone, stavim apply ,tj nadje on ,ali posle toga ncece da da sliku.
[ desperado @ 20.02.2005. 09:22 ] @
Citat:
yooyo: Verovatno imas DVI + VGA + S-VHS. Prebaci monitor u drugi izlaz (npr iz VGA u DVI) i sve ce proraditi... Pronadji negde DVI -> VGA konvertor (verovatno si ga dobio uz karticu)

Problem je u tome sto neke kartice imaju zajednicki MON + TV-OUT na jednoj grani, dok je druga grana slobodna.

btw... ovaj problem je bas cest, tako da bi mogla da se postavi neka top tema o ovome.


yooyo


Svaka cast care!!!
To je resenje problema, ugasio computer, zakacio na drugu granu graficke, upalio, at system startup poruka: nview manager i to je to.
Problem resen

Hvala svima.
[ Andreavk @ 20.02.2005. 13:58 ] @
Pokusala sam preko DVI to VGA adaptera da prikljucim monitor, doduse na Asus Radeonu 96000xt. Na monitoru je slika bila OK dok nisam dodala TV - slika se "preselila" na TV a izgubila na monitoru. Pokusala sam je vratiti u Display properties ali bez uspeha - VGA je naravno bio disable a DVI to VGA nisam mogla ukljuciti. Sa mojom starom GK AsussV7100 Magic/T problem je bio da je na TV "slala" samo 3/4 slike. U pocetku je u drajverima bila samo Clone opcija a kad su na novijim drajverima dodali Overlay nije radio kako treba. G- Force bi trebalo da bolje radi sa TV-out-om a Radeon je vise za igrice ali posto sam imala lose iskustvo sa G-Force sad uzmem Radeon i javi se problem sa monitorom koji ne moze da ucita sliku iz DOS-a. Onda pokusam sa G-Force FX 5700 ali sa njom nisam mogla da enejblujem opciju Clone kao i ti. Vratim Radeon (posle mi je neko rekao da je uspeo tako sto je iskljucio Overlay u WMP zato sam ti to i napisala mada mi nije jasno kakve to veze ima). Nisam neki strucnjak ali ni u servisu to nisu uspeli da srede - cak su mi rekli " Sta ce ti Safe Mode?" Provela sam sate i sate pokusavajuci da nesto uradim i cini mi se da sam uspela sa novijim drajverima za monitor i disejblovanjem onog drugog DVI monitora. Za sad to radi ali nisam sigurna da je pravo resenje jer mi se i dalje ponekad desava da nemam slike na monitoru do pojave welcome screena a uopste nemam onu prvu sliku kad kompjuter ucitava "karakteristike" racunara. Skoro sam menjala MB, CPU i RAM - ASUS P4C 800E-Deluxe, Intel 3.0GHz Prescot (nisu imali Intel 3.2GHz koji se kao manje greje) i Trascend 512MB. Kompjuter se stalno restartovao i mnogo grejao - na idle je temperatura MB bila 39 a CPU 54 (u BIOSU posto Asus probe na ovoj ploci ne prikazuje pravu temperaturu). U servisu su rekli da je ploca neispravna i ponudili neku drugu ubedjujuci me da su se ove ploce pokazale "defektne". Od ploca koje su mi nudili (one koje su imali) ni jedna mi nije odgovarala pa smo se na kraju "dogovorili" da mi daju K8N-E Deluxe, AMD 64 3000+ (koji radi na 2.01GHz ). To zadovoljstvo me je uz GK i modem jer moj stari Agere nije radio sa onom Deluxe plocom kostalo oko 600 evra. Poznajem ljude koji su P4 ( Celeron CPU, neke jeftinije ASUS ploce, LG Combo...) platili 400 do 500 evra i nikakvih problema nisu imali. Moju raniju P4 staru 4 godine [crkla joj je MB ( P4B ) - zato ova nadogradnja] platila sam 4.500 DM. Koliko je pametno uopste kupovati "kvalitetne" komponente i da li se tu radi o njihovoj neispravnosti ili nedovrsenosti - naprave bolji hardver a onda za njega godinama prave software da bi radio kako treba a mozda ga nikad i ne naprave. Sve izgleda OK, prodje testove a onda ne radi u WIN-u. Da bar daju uputstvo uz komponente ( kao za fen, TV...) nego vas puste da se "patite" i gubite vreme pokusavajuci da ga naterate da radi. Na kraju odustanete od menjanja komponenti, nosenja u servis... i jos se osecate krivim sto ih toliko maltretirate...
[ yooyo @ 20.02.2005. 16:39 ] @
Resenje koje sam napisao se odnosi samo na NVIDIA kartice. Za ATI ne znam jer nikad nisam imao ATI karticu (niti cu ikada kupiti!).

Generalno... clone mode i full screen video (overlay) umeju ponekad da se cudno ponasaju sa BETA driverima. Sa oficijelnim driverima nema problema.
Primer... 70.xx serija drivera ima problema sa overlayem, tj. lepo se prikazuje na TV-u a u prozoru od AVI playera nema nista. 71.xx serija nema tih problema.
Ponekad je slika va TV-u crno/bela ili crvena (tj. "izvrnute" boje) ili je uopste nema. To se desava u situacijama kada niste unistalirali prethodni driver a instalrali ste neki noviji BETA driver. Negde u reg-u ostane zapamceno nesto sto korisnici kasnije pripisuju bugovima drivera. Resenje je da odete u Color correction panel izaberite za koju kolor korekciju zelite (mon, overlay ili full screen video) i samo malo pomerite neki od slidera za digital vibrance, osvetljenje, kontrast ili gamu.

Ima jos par sitnica na koje treba obratiti paznju...
1. Prikljucite TV PRE ukljucivanja racunara. Naknadno detektovanje obicno ne radi!
2. Kada je TV prikljucen i detektovan pogledajte koji TV standard emituje kartica (desni click na slicicu TV-a i onda na Select TV format. Izaberite neki od PAL (B/PAL ili G/PAL)
standarda
3. U okviru istog popup menija izaberite Device Adjustment i tu podesite flickering a pomocu - / + tastera na slicici mozete regulisati velicinu slike (zoom) ili centrirati sliku pomocu dugmica gore/dole/levo/desno.
4. U slucaju DUALVIEW moda, u okviru performance & quality settings nadjite podesavanjae za Hardware acceleration i ukljucite da li zelite 3d grafiku na obe grane (losije performanse) ili samo na primarnoj grani.
5. Novija verzija drivera ne znaci da je zaista noviji. Cesto su u pitanju fake driveri (ima dokonih ljudi). Pogledajte datum fajlova od vaseg trenutnog drivera i od "novog" pa uporedite. Ako noviji driver ima starije datume onda je verovatno u pitanju fake ili ko zna sta, i ne bih preporucio da ga instalirate.

yooyo
[ desperado @ 20.02.2005. 18:44 ] @
Za: Andreavk par odgovora (mada mislim da idemo offtopic ali nema veze).

1. Imao sam Radeon 9200 Full i kupio sam monitor 17 Tft Neovo bas iz razloga sto ima DVI, medjutim radeon kao sto kazes nije davao sliku dok se ne podigne windows sto je generalno bullshit i znaci da nemozes da npr. instaliras windows ili obavis neku drugu radnju iz DOS-a ako ti je monitor zakacen na DVI. Izgleda da je to problem kod svih radeona dok kod FX5700 to nije problem. Zapravo od samog starta rade sasvim normalno.

2. Taj ko ti je rekao da je radeon samo za igrice dobar generalno nije u pravu jer radeon zapravo daje bolju sliku, tj tv out, od nvidie odavno, zato sam ja presao sa Nvidije na Atija. E sad odkad mi to sa monitorom nije radilo vratio sam se na Nvidiju.

3. Resenje za CLONE je definitivno ovo koje je napisao YOYO, svaka mu cast, trazio sam po internetu i nisam nigde naisao (pa i na samim sajtovima proizvodjaca) tako da ne znam odakle je znao tu stvar ali opet svaka mu cast.

4. Bavim se prodajom racunara i verujem da su ti sto su ti prodali masinu relativno bili u pravu. Jer veruj mi kad bi znala kako roba dolazi i kakvu robu uvoze u nasu zemlju ti bi bila prezadovoljna. Ti neznas koliko sam ja problema imao sa tim nadogradnjama. Pre 2 dana sam uzeo novu plocu ASUS A7N8X-X iz jednog jedinog glupog razloga a to je da bi mi graficka od 130e radila. Nije htela da radi sa MSI plocom. Imam ovde neku temu od 2-3 strane bas o tom problemu koji sam imao. Tako da sam rekao sebi: nadogradnje i zamene samo, i ponavljam samo onda kad mora.

5. Temperatura moje masine u ovom trenutku je 37 a procesora je 57 i sve radi perfektno tako da mislim da kod tebe nije bio problem u temperaturi nego u necemu drugom, memoriji, ploci ili procesoru... to vec ne znam napamet.

I to bi bilo to za sad, ako nesto mogu da pomognem imas moj mail i ICQ pa se javi.

Pozdrav svima, opet hvala YOYO mislim da bi ovu temu trebali postaviti kao TOP jer mnogo ljudi trazi odgovor na ovo pitanje koje sam ja postavio.
[ yooyo @ 20.02.2005. 20:53 ] @
Citat:
desperado:
3. Resenje za CLONE je definitivno ovo koje je napisao YOYO, svaka mu cast, trazio sam po internetu i nisam nigde naisao (pa i na samim sajtovima proizvodjaca) tako da ne znam odakle je znao tu stvar ali opet svaka mu cast.


Ja sam imao GF4800SE i TV out je bio nezavisan, tj. mogao sam da ga koristim u oba slucaja.

Na ovaj problem sam naleteo sasvim slucajno... Hteli smo kod kuma da gledamo film i on je imao problema da poveze TV. Tvrdio je da mu je sve radilo. Uzgred je pomenuo da je imao TFT mon na testiranju i da je promenio mon izlaz. Predlozio sam mu da ga vrati nazad... i sve je proradilo. Kasnije sam vidjao jos neke NV kartice koje imaju slicne "feature".

yooyo

[ fade @ 21.02.2005. 12:40 ] @
ja sam kod mene probao ,kad stavim na DIV-vga konevertot ,nema clone nikako ,samo single display ,cak ni dualview nishta ,a kad stavim na VGA IMA SVE OPCIJE ,OK RADI.
[ ssas @ 21.02.2005. 12:58 ] @
Ja imam Gigabyte ATI Radeon 9200 i radi u svim varijantama.TV je stalno prikljucen i sliku imam i na monitoru i na TV-u uvek i u DOS-u i u Windows-u.
I to je radilo sa svim verzijama Catalyst Driver-a koje sam imao kao i sa poslednjom
[ fade @ 21.02.2005. 17:55 ] @
DOS ne postoji u xp-u koji koristish ,inace pri samom paljenju racunara imash sliku na tv-u tako da za rad u DOS-u ne treba nikakav driver .
[ Andreavk @ 21.02.2005. 19:43 ] @
Tacno je da je veoma star ali je jos uvek osnova Microsoftovog Windowsa i imam ga ako koristim NTFS reader for DOS. Ono sto mene brine je kako da udjem u Safe mode, u BIOS, kako da formatiram i instaliram Win - pa necu valjda preko TV-a. Nekad moze a onda ne moze a ja ne znam zasto - da li je problem u monitoru, u grafickoj ili necem trecem i zasto taj problem nemam dok ne prikljucim TV. Ako monitor prikljucim preko DVI to VGA adaptera nemam Clone - znaci mogu da biram izmedju TV-a ili monitora. Ako ga prikljucim direktno na karticu onda mogu da dodam TV ali na monitoru najcesce nemam sliku do welcome screena. Da li da menjam graficku i koju bi mi vi preporucili
[ desperado @ 21.02.2005. 21:30 ] @
OK
Kod nekog je obican VGA i TV Out vezano na istu granu a kod nekog je DVI i TV Out. Ali bitno je da znamo u cemu je fazon.

Pozdrav

P.S. A druga stvar je ovaj prijatelj sto rece da nema DOS-a u Windowsu XP neka prouci malo literaturu jer ocigledno je promasio temu.

Treca stvar je prijatelj sto rece da mu radi DOS na Ati-ju. Jeste radi ali ne radi kad povezes TFT Monitor na DVI izlaz. O tome pricamo celo vreme.

Cao
[ nibleri @ 22.02.2005. 00:08 ] @
Pozdrav,
meni se slika na tv-u gubila kada upalim neki od plejera a zahvaljujući temi www.elitesecurity.org/tema/93727 sad radi u teatar modu odlično. jest da nije isti problem ali možete probati. kod mene je ati 7000 64 mb a bilo je i nekih problema sa slikom na monitoru pa sam isključila:Advanced>Troubleshoot>Enable write combining i slika se "složila"
[ Andreavk @ 22.02.2005. 13:42 ] @
Kad sam ja iskljucila write combining izgubila sam sliku na TV iako je u Display Properties TV bio enabled
Kada je monitor prikljucem preko DVI to VGA adaptera u Display Properties za Display imam pod 1. SyncMaster (moj monitor) i pod 2. Default monitor - Secondary (TV) i tada mogu da biram ili jedan ili drugi - nema opcije Clone. Tada je sve O.K sa monitorom
Kada je monitor prikljucen regularno preko VGA onda pre nego aktiviram TV takodje u Display Properties za Display imam pod 1. SyncMaster (moj monitor) i pod 2 Default monitor - Secondary (TV koji nije aktiviran). I tada je sve O.K sa monitorom.
Kad aktiviram TV dobijam u Display Properties pod Display: 1. (Multiple Monitors) i pod 2. Default monitor - Secondary (TV) a u Advanced > Monitor (kao i u Device Manageru) imam dva monitora: Default Monitor (?) i SyncMaster (moj monitor) s tim sto je Default Monitor oznacen a oba su po defaultu enable. Znaci ukljucivanjem Clone opcije pojavljuju se dva monitora i jedan TV. Da li bi ako bi u Display Properties posle ukljucivanja Clone opcije bio samo moj SyncMaster monitor pored TV-a problem bi bio resen. Ne znam kako to da izvedem. Disejblovala sam i uninstalirala Default monitor ali on je i dalje prisutan i oznacen kao prvi. Znaci kod ove graficke aktiviranjem TV-a pored mog monitora aktivira se jos jedan monitora iako fizicki nije prisutan - mislim da to pravi problem.
Cak sam u Device managery > Display adapters disejblovala "ASUS Radeon - Secondary" a ipak imala sliku na TV. Zna li neko kako da sa aktiviranim TV-outom umesto Multiple Monitors dobijem samo SyncMaster (moj monitor) ili kako da izbacim onaj Default Monitor.
P.S. Znaci ako je VGA na jednoj grani a DVI i TV na drugoj aktiviranjem TV-a aktivira se i DVI koji fizicki nije prisutan i najverovatnije pravi problem