[ Brzina @ 18.02.2005. 23:41 ] @
Ovo je ono sto jedini provajder u Doboju nudi:


Wireless pristup
Uslugu bezicnog pristupa karakterise 24-satna konekcija na Internet brzinom od 128 kbps, koristenjem 802.11b WiFi (Wireless Fidelity) standarda. Maksimalna podrzana brzina do lokalnih Internet sadržaja (u okviru Rojal.NET-a) je 11 Mbps, uz mogucnost kodiranja podataka simetricnom WEP enkripcijom kljuceva od 64 i 128 bit. Podaci se prenose na frekvencijama 2.4-2.48GHz, a u ovisnosti od namjene koristi se oprema razlicitih renomiranih proizvodaca kao što su Hyperlink, Avaya, Orinoco, Buffalo, itd.
Kvaliteta wireless signala ovisi prije svega o lokaciji klijentskog racunala, a na njega mogu utjecati i vremenske prilike (snijeg, nepogode i sl.), te interferencije. Takve se teskoce prevazilaze ugradnjom posebnih pojacivaca signala i pravilnim planiranjem zona pokrivanja. Trenutno se Rojal-ova wireless infrastruktura prostire u Doboju
Posebna pogodnost, koja se u okviru ove usluge nudi preduzecima, je povezivanje više udaljenih lokalnih racunarskih mreza (LAN) u jedinstven mrezni sistem koristenjem VPN-a. Koristeci infrastrukturu Interneta, udaljene lokacije se po cijeni lokalnog pristupa Internetu mogu povezati u zasebnu mrezu ciji je sadrzaj zasticen DES ili 3DES simetricnom enkripcijom.


Sada me zanima kakva bi mi oprema trebala i koliko kosta, da surfam internetom preko ovog provajdera i da li je brzina dovoljno dobra. Udaljenost od njihove antene je negdje 150m (mislim da je i manje), imedju mene i antene nema prepreka. (jeste da sam na prvom spratu). Da li se isplati da predjem sa ISDN-a na "ovo". Hvala.
[ perone @ 19.02.2005. 08:00 ] @
Ako je cena pristupacna, isplati se naravno :)
O potrebnoj opremi imas bar 100-ak tema, pa potrazi (nepotrebno je otvarati temu sa istim pitanjem). Recimo da ce te oprema kostati ~50-100e, a o samoj opremi i izboru iste potrazi u ostalim temama.
Pozdrav!
[ mivanovic @ 23.02.2005. 17:41 ] @
e, ako ti treba polovna oprema, javi se na [email protected]. Bas mi je hitno da je prodam, a i dacu ti detaljno uputstvo kako i sta...

Pozdrav.