[ igyy @ 19.02.2005. 00:08 ] @
Pozdrav svima,

jel mi može netko prevesti sljedeći odjeljak teksta :


System.arraycopy() operates directly on the bytes in memory, simply copying one contiguous block of bytes to another location. Since "columns" of a two dimensional array are not contiguous in memory, it cannot be used.


Većina stvari mi je jasna ali me riječ contiguos zbunjuje a imam osjećaj da ona jako utječe na sadržaj...

P.S. našao sam šta znači contiguos u riječniku ali mi se taj prijevod iz riječnika nikako ne uklapa u gore navedeni teskt :)

Unaprijed hvala ,

iggy
[ shima @ 19.02.2005. 00:59 ] @
Nisam prevodilac vec amater pa se izvinjavam na eventualnim greskama (slobodnog prevoda):
System.arraycopy() radi direktno sa bajtovima u memoriji, jednostavno kopirajuci jedan
(kontinualan - valda) blok bajtova na drugu lokaciju. Posto kolone dvodimenzionalnog niza nisu
neprekidne (jedna do druge) u memoriji, System.arraycopy() se ne moze koristiti u tom slucaju.
[ varelg @ 19.02.2005. 05:52 ] @
Miriam Webster's Dictionary:
-contiguous adj.:
1. touching, in conctact;
2. near;
Shima got the point... S druge strane, multidimenzionalne nize nisu bogzna koliko korishtene u programerskoj praksi...
[ mucky @ 19.02.2005. 11:14 ] @
>

A na osnovu cega ti to tvrdis da se multidimenzionalni nizovi ne koriste?

--
Until Eve arrived, this was a man's world. -- Richard Armour
[ filmil @ 19.02.2005. 23:07 ] @
Citat:
Posto kolone dvodimenzionalnog niza nisu neprekidne (jedna do druge) u memoriji, System.arraycopy() se ne moze koristiti u tom slucaju.
Verovatno ste već primetili, ali ajde da naglasim.

U ovoj rečenici je kvaka koja je specifična za Javu i njeno shvatanje objekata: vektori višedimenzionog
niza nisu nužno susedi u memoriji.

Neki drugi jezici, kao na primer C, standardom zahtevaju da su elementi višedimenzionih nizova fizički u memoriji jedan pored drugog.

f
[ hyle @ 20.02.2005. 03:33 ] @
Citat:
igyy: System.arraycopy() operates directly on the bytes in memory, simply copying one contiguous block of bytes to another location. Since "columns" of a two dimensional array are not contiguous in memory, it cannot be used.


Ovde se radi o kolonama matrice, a vrednosti jedne kolone se ni u C-u ne nalaze fizički jedna pored druge, već su u pitanju redovi

Pozdrav svima