[ Flasica @ 19.05.2002. 14:32 ] @
Caos,
Evo ima malo do srednje skole, a tu Qbasic. Ja pomalo radim u visual-u, ali sam cuo da bez obzira na sve jezike, programiranje u Qbasicu ima najdosadnije i najgluplje logike, pa bih zeleo da znam unapred da li je neko raspolozen da tokom ove godine pomogne malom i jadnom meni. Molim vas da mi pomognete.
Pozdrav
[email protected]
[ anon676 @ 19.05.2002. 19:06 ] @
Daj molim te...radiš vb a ne možeš da svariš qbasic...za tebe onda jednostavno nisu kompjuteri, idi pa se ubij molim te učini nam svima uslugu.
[ Flasica @ 20.05.2002. 16:11 ] @
Ma mogu ja da ga "svarim", nisam jos ni poceo da radim sa njim, samo sam cuo da je glup po logici, pa sam mislio...Ako ima neko da "radi" sa njim za evenualnu pomoc.

Flasica
[ Dragi Tata @ 20.05.2002. 22:06 ] @
Samo da ti kažem da znam bar za jedan američki univerzitet, gde CS kursevi kreću upravo sa QBasic - om. Sedi i uči :)
[ Voodoo @ 19.06.2002. 17:27 ] @
Kako moze jezik biti "glup po logici"? Pa svi jezici opste namene (c, pascal, basic) su onda glupi po logici.

-------------

evo primer:

pascal:

program hello;
begin
writeln('Hello world.');
end.

basic:

print("Hello world.");

c:

#include <stdio.h>

void main {
printf("Hello world.");
}

-------------

I zasto je sad basic glup po logici, kad je logika programiranja ista u svim jezicima, samo je drugi nacin "izgovaranja".
[ X Files @ 23.04.2008. 16:47 ] @
(23.04.2008. - 18:47) Tema je premeštena iz foruma Art of Programming u forum Ostali programski jezici.