[ doktor24 @ 21.02.2005. 08:36 ] @
Molim vas imam dva kompa umrezena u LAN ,kako mogu da uradim apsolutnu zastitu od fizickog upada ne moj racunar ,ne mora da je preko mreze.Znaci stavio sam password u biosu(bar gde sam video da moze),onda imam svoj user account kreiran u windowsu.Cuo sam da moze da se postavi pass i pre podizanja XP ali ne znam kako,znaci posle testiranja memorije.Znaci bitno mi je da mi niko ni na noji nacin ne moze pristupiti racunaru. I da ,poztoju li pass za safe mod,Tu mi je bio upad jedan.Molim vas jako mi je bitno,mozda postoji neki prog.Samo da radi besprekorno.Puno hvala na pomoci!
[ Shadowed @ 21.02.2005. 14:32 ] @
Pre svega apsolutna zastita ne postoji.
Za password nakon provere memorije udji u BIOS i u njemu je postavi (postavi da je vrsta zastite System umesto Setup). Ovaj se password moze obici skidanjem baterije sa ploce.
Koliko mi je poznato i u Safe Modu se trazi password.
Skini floppy i CD da neko ne bi boot-ovao sa njih ukoliko skine bateriju sa ploce i udje u BIOS.
Najbolje je da racunar drzis u zakljucanoj prostojriji jer u svakom slucaju neko moze da skine hard disk i stavi u drugi racunar i da ima potpun pristup.