[ Milos Stojanovic @ 21.02.2005. 19:22 ] @
Na jednom računaru imam modem (nakačen na lokalnu tel. liniju) + stalnu vezu ka internetu (nevezanu za tu liniju), na drugom udaljenom računaru takođe imam vezu ka netu, i želeo bih da koristim tel. liniju sa prvog računara.
Da li znate neki jednostavni softverski paket za ovo, a da ne zahteva po meni loša rešenja kao što je fizičko spajanje zvučne kartice sa voice ulazima/izlazima modema, i da je po mogućstvu besplatan? Ne treba mi neko Enterprise rešenje koje podržava do 1024 linije, ili tako neka glupost, već prost gateway za jednog korisnika koji šalje voice signal sa IPja na modem.

Da li je uopšte moguće izvesti ovo bez zvučne kartice, ili zvuk mora "spolja", preko zvučne do modema da se šalje na tel. liniju? Da li je ovo moguće bez nekog dodatnog hardvera (verujem da jeste, ali čisto da proverim, dakle ništa više od modema, eventualno zvučne kartice).
[ radovic @ 21.02.2005. 19:24 ] @
ftp://ftp.linksys.com/datasheet/rt31p2_ds.pdf


doduse nije softwersko resenje vec uredjaj ali mozda se predomislis :)

[ Milos Stojanovic @ 23.02.2005. 17:04 ] @
:( ja bih neko softversko rešenje ako može. Ne ulaže mi se u hardware.
[ radovic @ 05.03.2005. 21:34 ] @
Ako je za windows probaj http://www.sjlabs.com/

mozda ti se svidi.

Meni je skroz OK.
[ Nikola Denić @ 05.03.2005. 23:53 ] @
www.stanaphone.com ... vrh reshenje ...
[ broker @ 05.03.2005. 23:55 ] @
Skype.

Stanaphone je zanimljiv ali meni nikako nije hteo da proradi iza firewalla.
[ radovic @ 06.03.2005. 00:22 ] @
Citat:
Nikola Denić: www.stanaphone.com ... vrh reshenje ...


upravu si

stvarno je vrh resenje!
[ McKracken @ 06.03.2005. 01:11 ] @
Stanaphone je ekstra da primas pozive, jer mozes da ih forwardujes na svoj telefom pa imas broj "tamo" ;)

A SKYPE radi fenomenalno ...
[ Milos Stojanovic @ 06.03.2005. 12:20 ] @
Nisam probao Skype, ali ako se ne varam on ne može da iskoristi telefonsku liniju drugog računara?
Ljudi, meni treba i client i server aplikacija. Server aplikacija da bude na kompu sa modemom, i da na modem forwarduje ono što ja šaljem kao client sa remote računara.

Možda nisam bio najjasniji, ali meni treba VoIP server koji ima mogućnost korišćenja običnog PCI modema.

Komp1 <-----> Komp2<>Modem <-----> fixna telefonska mreža (moj telefonski priključak)
[ u_m @ 06.03.2005. 19:13 ] @
ja sam vec pokusavao da uradim slicnu stvar, sa jednom prednosti, umjesto telefonske linije imam isdn liniju sa dva broja i zelim jedan da prebacim net-om (wireless) do drugog racunara.
http://www.elitesecurity.org/tema/45704

moze li neko da pojasni kako radi StanaPhone, nije mi jasno, kakav us broj dobijas, kako bi to izgledalo kod nas?
[ radovic @ 06.03.2005. 21:48 ] @
Citat:
trooper: Nisam probao Skype, ali ako se ne varam on ne može da iskoristi telefonsku liniju drugog računara?
Ljudi, meni treba i client i server aplikacija. Server aplikacija da bude na kompu sa modemom, i da na modem forwarduje ono što ja šaljem kao client sa remote računara.

Možda nisam bio najjasniji, ali meni treba VoIP server koji ima mogućnost korišćenja običnog PCI modema.

Komp1 <-----> Komp2<>Modem <-----> fixna telefonska mreža (moj telefonski priključak)


Ne znam za tako nesto.
Jedino ono hardwersko resenje sa telephone adapterom koje kosta najvise 50 dolara.



Citat:
u_m:

moze li neko da pojasni kako radi StanaPhone, nije mi jasno, kakav us broj dobijas, kako bi to izgledalo kod nas?


Dobijas USA broj iz New Yourka npr. evo ti moj broj znaci zoves sa fiksnog
99 1 347 562 7151 i meni su dolazni pozivi free. Takodje i odlazni pozivi na 1-800 mrezu su besplatni. Ako sa toga zoves npr. mobilni u 06x mrezi kosta te oko 20 dinara.

Imas i voice mail, kao i forwad poziva.

Inace prihvataju nasu VIZU od Raiffeisen banke.

Samo im je podrska malo losa.

eto toliko
[ xtraya @ 07.03.2005. 13:58 ] @
stanaphone

LUDILO... radi kao nenormalno...

samo gde da uzmemo adapter?
neko ima ideju?
[ radovic @ 07.03.2005. 22:06 ] @
a da podrzava SIP protokol ?
ili mozda neki telefon sa integrisanim SIP protokolom ?

Ima Netix pheenet ali je 300 eura sto mi se cini malo mnogo doduse radi svasta.

Poz,
[ xtraya @ 08.03.2005. 13:19 ] @
ima onaj linksis PAP2,sad ne znam gde to moze da se nadje, na netu je cena 50 eka
za njega

inace stanaphone stvarno radi kao zmaj, juce sam pricao sa USA jedno 10-15 minuta, i nema seckanja, cimanja..... drugar me zvao na broj, njega je to kostalo neki sitnis, 5-10 centii....
[ Milos Stojanovic @ 13.03.2005. 23:53 ] @
Anyone?
Dakle traži se softversko rešenje za:

Komp1 <-----> Komp2<>Modem <-----> fixna telefonska mreža (moj telefonski priključak)

Tako da Komp1 ima pristup telefonskoj liniji Kompa2

Please help :(
[ Dragan Varagic @ 14.03.2005. 07:42 ] @
Što se tiče StanaPhone servisa, naleteo sam na ovu diskusiju/ocene:
http://www.dslreports.com/reviews/2470

[ salemfk @ 15.04.2005. 15:58 ] @
A sta mislite da li je ovo moguce:
Registrujes se preko StanaPhone servisa i stavis da ti preusmerava pozive sa americkog broja na neki mobilni broj u Srbiji i to je besplatno koliko sam razumeo.
A onda se preko Skype ili nekog drugog nije bitno kog, pozoves onaj americki broj koji si dobio preko StanaPhone tj. u sustini pozoves onaj mobilni broj u Srbiji koji si ostavio pri registraciji, za cenu americkog poziva 0.011€.
Verovatno negde gresim, a bio bih zahvalan ako bi mi pojasnili!
P.S. Da li Skype prihvata Visa interent Vojvodjanske banke?
[ arathorn @ 23.05.2005. 14:48 ] @
Citat:
trooper: Anyone?
Dakle traži se softversko rešenje za:

Komp1 <-----> Komp2<>Modem <-----> fixna telefonska mreža (moj telefonski priključak)

Tako da Komp1 ima pristup telefonskoj liniji Kompa2

Please help :(



Da si prelistao teme naso bi resenje. www.twilightutilities.com
Nisam testirao ali imam u planu cim prikljucim ADSL u srbiji. Ako se budes igrao sa ovim programom javi kako si proso.
[ eki_yu @ 03.06.2005. 19:37 ] @
Mene tek ceka da se ovim pozabavim , ali sam nasao resenje na linuksu - zove se asterisk.

postoji i knoppix dostribucija sa ovim serverom - samo treba vremena koga nemam da se proba.

evo i korisnog linka : http://www.asterisk.org

pa navalite ...

i video sam da je podrzan intel536 ili intel537 chipset za modem ...