[ nemnesic @ 21.02.2005. 21:21 ] @
sinoc sam pokusao da kompajliram neke file-ove medjutim...ne moze da pronadje ostale klase koje koristim u programu.

npr.

u folderu imam Options.class, LogIn.class, MainWindow.class

sada u MainWindow.java
kreiram objekat Options optUser = new Options();
medjutim kada kompajliram kaze ne moze da pronadje Options class.
isti je slucaj i sa objektom LogIn classe

nije mi jasno zasto se ovo desava.
under WinXP radi super. Medjutim kad sam prebacio na FC2, nece da radi....

hmmmm....
CLASSPATH and PATH for JAVA je ok.

savet?

-hvala puno

ps. Radim na MySql Query Browser. ako je neko zainteresovan neka se javi da pomogne...


pozdrav

nn
[ antix @ 21.02.2005. 23:11 ] @
vrlo je moguće da se desilo sledeće:

ako si prebacio fajlove sa win fs na lin fs imena fajlova su sada malim slovima...

to često zbunjuje...

ne znam zašto se to dešava.. vjerovatno bi neke Linux guru znao da objasni :)

pozdrav....
[ me-tuzalem @ 22.02.2005. 14:51 ] @
Proveri da li su ti fajlovi dobro raporedjeni sto se tice package-a.
Nije dovoljno samo da su ti u tvom folderu, ako pripadaju razlicitim package-ima moras ih rasporediti po folderima cija imena odgovaraju tome.
[ nemnesic @ 22.02.2005. 19:05 ] @
me-tuzalem - nisam koristio ni jedan package.


andtix - imane file-ova su jos uvek ista


-ne znam sta da radim.


-nn
[ hyle @ 22.02.2005. 23:42 ] @
Proveri da li u CLASSPATH-u kao jedan od direktorijuma imas neveden i trenutno aktivni direktorijum, tj. tačku "."
Tvoju klasu Options će tražiti u direktorijumima koji su navedeni u classpath-u, a ako nemaš naveden trenutno aktivni direktorijum onda neće moći da je pronađe.

Pozdrav
[ retry @ 23.02.2005. 01:51 ] @
Jel mozes da posaljes sta ti tacno javlja compiler za gresku?

pogledaj permissions. mozda nemas read permissions za Options.class i LogIn.class.
Probaj da compajliras Options.java i LogIn.java na Linuxu.
[ nemnesic @ 23.02.2005. 02:29 ] @
Citat:
Proveri da li u CLASSPATH-u kao jedan od direktorijuma imas neveden i trenutno aktivni direktorijum, tj. tačku "."
Tvoju klasu Options će tražiti u direktorijumima koji su navedeni u classpath-u, a ako nemaš naveden trenutno aktivni direktorijum onda neće moći da je pronađe.

Pozdrav


hyle je bio u pravo. sad je sva ok.

hvala puno


-nem
[ filmil @ 23.02.2005. 10:17 ] @
Citat:
hyle je bio u pravo. sad je sva ok.
Da li je ponašanje JVM u ovom pogledu isto na Linuxu i na Njindonjsima? Ti si naime rekao da je sve isto podešeno, pa ipak da na Njindonjsima radi a na Linuxu ne.

Poznata stvar je da je direktorijum ./ po defaultu ubačen u PATH pod Njindonjsima i prethodnicima, dok na UNIX računarima mora eksplicitno da se unese. Da li se i CLASSPATH ponaša isto, ili nije bilo baš sve isto podešeno na obe mašine?

f
[ tweeester @ 23.02.2005. 11:26 ] @
./ nije po default-u u CLASSPATH-u ni na Win platformi.
[ filmil @ 23.02.2005. 13:25 ] @
U tom slučaju ostaje nejasno kako je u isto vreme: sve isto podešeno na Win i na Linux platformi, dok na Win radi a na Linuxu ne.

f
[ nemnesic @ 23.02.2005. 17:00 ] @
OK pogresio sam
nije bas sve bilo ISTO podeseno under Win and Linux.

u win nisam bio podesio CLASSPATH.
kada sam stavio CLASSPATH u win, dobio sam isti error msg.

pa prema toma zakljucio sam da je to bio problem.

kao sto je hyle rekao, nemojte da stavljate CLASSPATH jer tada kada compile-ujete program trazi sve classe gde ste stvaiali CLASSPATH. Medjutim ako explicitno uneste import package sa classama necete imati ovaj problem.

-nn