[ blzz @ 22.02.2005. 13:28 ] @
Ej dje ste momci

Zanima me može li se u flashu nekako pod isti if stavit dva uvjeta, to mi je potrebno za log in, npr:

if(pass.text = "password" i name.text="ime"){
play();
}

ovko u ovme stilu, negdje sam vidio tako nesto, pa pitam se može li. Ja mislim da se nekako koristi & pa bude if(pass.text = "password" & name.text="ime"). molim vas pomozite ako je ovo moguće učinite bez nekog dugog koda, nego ovako jednostavno.
Hvala unaprijed...
[ miksin @ 22.02.2005. 17:43 ] @
&& a ne & ti je logicko "i"
if(pass.text = "password" && name.text="ime"){
play();
}
[ flashboy @ 27.02.2005. 12:34 ] @
a za ili (or) ili kak već koristiš ||, znači

if(uvjet1=true || uvjet2=true){
//blok koda
}
[ NeoDesign @ 27.02.2005. 20:32 ] @
Citat:

if(pass.text = "password" && name.text="ime"){
play();
}


Klasnicna greska, nije = nego ==

znaci treba:
Code:

if(pass.text == "password" && name.text=="ime"){
play();
}


a ovo ti nije nikakva zastita sadrzaja, posto SVAKO moze da ti vidi sifru sa najobicnijim swf decompilerom ;) Pazi se.
[ flashboy @ 28.02.2005. 19:01 ] @
e bravo, i u mom primjeru je ista greška... ne znam kak sam to napisao, inače mi se ne događa to kad radim u flahu ili php-u.
Kad bi koristio provjeru sintakse javio bi flash da je tu problem...
[ blzz @ 02.03.2005. 20:47 ] @
ma ja sam razmišljao ovako nekako u ovom stilu

if(ime=ime1 && password=pass1){
play();
}
ovo ime1 i pass 1 nekako da učitavam iz udaljenog *.txt file, jeli to možda bolja zaštita.
Ovo bi učinio prvo onim loadvariablesNum pa bih izvadio iz tekstualnog filea ime1 i pass1 i onda. A sto bi učinio da imam više šifri bili to moglo ovako:

if(ime=ime1 && password=pass1){
play();
}
if(ime=ime2 && password=pass2){
play();
}

ili tako nekako, imate li prijedlog, bez php-a molim, nisam baš u stanju sa serverom php koristiti, ali cu ubrzo i to srediti
[ noviKorisnik @ 03.03.2005. 07:52 ] @
NeoDesign je lepo skrenuo pažnju na jednu značajnu grešku, a ovde se i dalje nastavlja po starom:

- za logičko ispitivanje jednakosti dva izraza koristi se operator "==" a ne "=" (ovaj drugi je operator dodele)
[ blzz @ 04.03.2005. 09:57 ] @
A imete li ideju kako učiniti da mi flash učita varijable iz teksta i onda ako je ime i pass odgovarajuci da me pusti dalje, cidite moj kod, ne znam što učiniti, imam neku grešku:

Code:
stop();
loadVariablesNum("pass.txt", 0); 
next.onRelease = function(){
if(ime.text == ime1 && pass.text == pass1){
    nextFrame();
}else{
    stop();
    ime.text = "Jebi ga, use flash decomplier"
    pass.text = "hehe jesi glup"
}
}


a ovo mi je sadržaj pass.txt-a :

Citat:
ime1=ime & pass1=sifra


Neznam šta treba promjenuti. Uspio sam ja ovo, ali tako što sam na animaciji napravio ješ dva dynamictext-a i dao im varijable ime1 i pass1.
ThANKS UNAPRJED