[ JimRainor @ 22.02.2005. 20:56 ] @
Interesuje me vase licno misljenje.
[ Nabukodonosor @ 22.02.2005. 22:10 ] @
Samo mi nije jasno na sta bi ljudi to mogli da se navuku?! Meni kada neko posalje mail na gmail adresu, stigne posle 4,5,6 ili 7 dana. Zato koristim SpyMac koji ima barem duplo brze i POP i SMTP servere. I svaki mail mi stize odmah. Kada ja moram da cekam da mi mail stigne sporije nego sto mi postar donese pismo, zajebi ti to onda...
[ igac @ 22.02.2005. 22:16 ] @
4,5,.. dana?!!?! meni na gmailu stize kroz 30 sec MAX

a placati se nece... nije njima to cilj da se naplacuje... oni ce to sve rjesiti preko reklama koje ce ubaciti u mailove...
[ borstale @ 22.02.2005. 22:25 ] @
@Nabuko: Neko te laže da ti je poslao mail...
[ Nabukodonosor @ 22.02.2005. 22:27 ] @
Citat:
igac: 4,5,.. dana?!!?!

Bas tako! Pizdeo sam dok sam ga do skoro koristio, jer sam ljudima po 10 puta slao mail, misleci da ga nisu primili ili zaboravili da odgovore, i onda mi posle 4-5 dana stignu svi koji su trebali na vreme da stignu. Svi zajedno. I tako stalno. Koristim ga eksterno, preko Mozille Thunderbird. Dok SpyMac radi savrseno.

P.S. Koji su vasi drugi izbori osim Gmail-a?
[ strba @ 22.02.2005. 22:35 ] @
Ni jedan. Svidja mi se interfejs, brzina, kolicina prostora..............

Pozdrav.

p.s bez obzira sto je u beta fazi, ja za sada nisam (ne kazem da ih nema) iskusio ni jednu manjkavost gmail-a
[ Ivan Dimkovic @ 22.02.2005. 22:38 ] @
@Nabukodonosor , nesto debelo nije u redu ili sa tvojim gmail nalogom ili sa nalozima tih ljudi koji ti salju mail na gmail - meni posta na gmail stize u roku od par sekundi do par desetina sekundi max.
[ igac @ 22.02.2005. 22:39 ] @
ne znam... mozda je problem do tih likova... mozda njima server (koji vec koriste na ISP ili gdje vec imaju mail) steka... gmail je brz...

a pored jos samo ISP-ov mail koji provjeravam, imam jso nekih sa strane free ali skartam ih polako i forsiram gmail...
[ Mihailo @ 22.02.2005. 22:49 ] @
Negde sam citao da mejlovi poslati na gmail sa "konkurentskih servisa" (konkretno yahoo, tu sam se i licno uverio) kasne, mada mi se dogadjalo isto sa domacinm ISP-ovima. Inace, kao sto ljudi vec rekose, obicno stigne za manje od 30sec. Adresar je vec pojacan i vrlo upotrebljiv, jos da ubace kalendar/reminder i banja :o)
[ dexxx @ 23.02.2005. 00:17 ] @
Imam pitanje za vas...
pre par dana sam dobio pozivnicu, i otvorio sam nalog na gmail-u. Pokusao sam da podesim pop i smtp preko outlook expresa i nece da mi prepozna password. Takodje, ne mogu da se logujem (vrlo cesto) na gmail preko mozille. Jednostavno mi se pojavi "loading" u gornjem levom uglu prozora i kraj...prazna strana, bela k'o mleko. U cemu je fora? Poslao sam juce saam sebi mail na Gmail, ali evo vec ceo dan ne mogu da se nakacim na G, ponavljam, ni preko outlooka ni preko browsera...
Da li ja nesto cinim pogresno, ili sta je u pitanju?
[ bukovski @ 23.02.2005. 00:21 ] @
stize za 30 sek !
a a ko pocne da naplacuje idemo dalje ili se vracamo yahooooo
uvek ce biti free
[ SBSL @ 23.02.2005. 00:24 ] @
Citat:
Samo mi nije jasno na sta bi ljudi to mogli da se navuku?! Meni kada neko posalje mail na gmail adresu, stigne posle 4,5,6 ili 7 dana. Zato koristim SpyMac koji ima barem duplo brze i POP i SMTP servere. I svaki mail mi stize odmah. Kada ja moram da cekam da mi mail stigne sporije nego sto mi postar donese pismo, zajebi ti to onda...


I ja sam imao isti problem taj dan kada sam otvorio mejl, cekao sam novi pass od [ES]-a ali nista, tek sam ga sutradan dobio ! A mozda je bio problem i do es-a.. To je moje zapazanje..

Nemoj bre da baksuziras da ce da pocne da se naplacuje, tek sam poceo da ga koristim i da se navikavam na njega !
[ borstale @ 23.02.2005. 00:26 ] @
@dexxx: Što se podešavanja tiče probaj ručno. Automatski ni kod mene nije moglo da se podesi. Ja se logujem takođe preko Mozille i za sada sam samo jedne večeri imao problema kao što su tvoji ( čak sam brže-bolje postavio i temu na ES), a inače je sve ostalo u redu
[ dexxx @ 23.02.2005. 00:29 ] @
Hvala na brzom odgovoru...jesam podesavao rucno (outlook)...evo bas sad mi je prihvatio sifru, ali mi nije skinuo pismo...koje sam saam sebi poslao, ponavljam...Da ga nije postar slucajno izgubio? :(
[ zaraza @ 23.02.2005. 00:32 ] @
nemoj napamet da podesavas, mislim pogledaj kod njih koji su portovi aktuelni za pop i smtp....
[ Nabukodonosor @ 23.02.2005. 00:42 ] @
Citat:
Mihailo: Negde sam citao da mejlovi poslati na gmail sa "konkurentskih servisa" (konkretno yahoo, tu sam se i licno uverio) kasne, mada mi se dogadjalo isto sa domacinm ISP-ovima.

Ti mejlovi oko kojih sam se nervirao su stizali sa net.hr domena. I cim sam ljudima rekao da mi salju na @spymac.com adresu, sve je doslo u normalu. Mislim, Gmail nije, vec se komunikacija izmedju nas vratila u normalu.

Citat:
Ivan Dimkovic: @Nabukodonosor , nesto debelo nije u redu ili sa tvojim gmail nalogom ili sa nalozima tih ljudi koji ti salju mail na gmail - meni posta na gmail stize u roku od par sekundi do par desetina sekundi max.

Pa ne znam sta da ti kazem, jednostavno je tako. Inace podesavanja su uglavnom po defaultu sto gmail-a tice. A nalog u e-mail klijentu je kao i svaki drugi, nema tu neke filozofije.

Plus da navedem i ovo, kao veeeeeeeliku manu gmail-a, zbog koje sam ja prvenstveno odustao od gmaila-a. Kada saljem mail, u polje "from" stavim adresu svog lokalnog provajdera (tacnije, u polju "from" izaberem jedan od naloga koji koristi e-mail adresu lokalnog provajdera), jer zelim kada neko udari "replay" da mi stigne mail na adresu pomenutog lok. provajdera. Medjutim, gmail ispisuje svoju adresu u polje "from" kada stigne mail onome kome sam poslao. Ja kada stavim neku adresu koju zelim da primalac vidi, hocu da ta adresa i ostane a ne da mi gmail kreira zivot kako se njemu svidja. Sa Spymac-om ovih problema nema. Tacnije, ni sa jednim e-mail nalogom nisam imao slicnh problema. A ovo je po meni velika glupost.
[ Emil Ranc @ 23.02.2005. 01:30 ] @
Citat:
Hoce li gmail poceti da se placa kad se stvori dovoljno zavisnika?


Ne. Verujem da bi 99% korisnika gmaila momentalno prešla na neki od besplatnih webmailova, takvih ima na tone.

Eventualno mi je zamislivo da mail u osnovi ostane besplatan, a da uvedu neke dodatne usluge i to naplaćuju (više prostora na serveru, mail to mms ili tako neke perverzije ;))

Pozdrav
[ SBSL @ 23.02.2005. 01:38 ] @
Citat:
mail to mms ili tako neke perverzije )


Da, da.. to bi bilo strava ! Neka se i placa ako vec ne moze free..
[ zi:: @ 23.02.2005. 04:43 ] @
Ne verujem da ce se ikada naplacivati.

Zasto? pogledajte od cega dobijaju najvecu dobit: od strogo targetovanih reklama na adsense ...

A tvoj e-mail box je itekako plodno tlo za targetovanje, prakticki znaju koje reklame da ti prikazuju ...

Oni to zovu otprilike 'uredjenje i pretrazivanje informacija', a paranoicari bi rekli: 'oni hoce da znaju sve o meni' ... Jos ako povezu google cookie sa mail nalogom, pa da znaju sta trazis, i od koga dobijas pisma ... brrr ...

Salim se, nisam paranoicar, veselo koristim gmail vec nekoliko meseci, ispunjava mi sve sto je potrebno. Nemam problema sa mailovima, stize sve u roku par sekundi.

[ KarakorukaJapan @ 23.02.2005. 05:35 ] @
Ma kakav gmail! Idite lepo na mynet.com i skroz džabe otvorite mail nalog od 100 MB. Mail stiže odma, imate zaštitu od virusa i spama....
i šta više oćete
[ set_X @ 23.02.2005. 06:04 ] @
Flash Get ima stvarno dobre reklame ;)

http://walla.com/

poz.
[ zi:: @ 23.02.2005. 06:32 ] @
Citat:
KarakorukaJapan: Ma kakav gmail! Idite lepo na mynet.com i skroz džabe otvorite mail nalog od 100 MB. Mail stiže odma, imate zaštitu od virusa i spama....
i šta više oćete


Hocu 1Gb (gmail to ima), hocu samo tekstualne reklame (gmail), hocu brz interface (gmail), zastita od virusa (naravno, mail jednostavno ne stigne ako je zarazen), i spam kontrola koja uci, a ne zavisi samo od eksternih algoritama.

Ako neko pita 'sta ce ti 1Gb', ja sam svoj gmail nalog napunio za 6 meseci. Sada sam ga ocistio malo, ali opet mi je pun oko 700Mb
[ borstale @ 23.02.2005. 06:36 ] @
Citat:
KarakorukaJapan: Ma kakav gmail! Idite lepo na mynet.com i skroz džabe otvorite mail nalog od 100 MB. Mail stiže odma, imate zaštitu od virusa i spama....
i šta više oćete

pa to ima i @elitsecurity , što bi išao na neki mynet...
[ sharpshooter @ 23.02.2005. 08:18 ] @
Da li je neko čuo za / koristi GMX?

Evo ja ga koristim godinama, imam zaštitu od spama, virusa, whitelist, blacklist, 1 GB prostora, SSL, SMTP, POP, 10MB WebSpace, sve je FREE.

Je l' mi treba još nešto?

@edit:

Zaboravio sam da dodam i dve mail adrese po nalogu.

[Ovu poruku je menjao sharpshooter dana 23.02.2005. u 16:58 GMT+1]
[ Nabukodonosor @ 23.02.2005. 14:20 ] @
Ma ima mali milion web mail usluga na Netu, ali ljudi su se naprzili na Gmail i ne shvataju da ima mnoooogo boljih. Takodje ne vide koliko mana ima taj isti Gmail. Tesko ti to nekome mozes objasniti.
[ Nabukodonosor @ 23.02.2005. 14:44 ] @
Evo koga zanima jos mail naloga:

http://www.netmegs.com/koncepts/mail-isp.htm

Citat:
set_X: Flash Get ima stvarno dobre reklame ;)

http://walla.com/


Walla ne moze da koristi POP i SMTP servere iz eksternih mail klijenata. Mana. Velika.
[ Corey @ 23.02.2005. 15:17 ] @
Koliki je njegov storage?
Citat:
Nabukodonosor: Evo koga zanima jos mail naloga:

http://www.netmegs.com/koncepts/mail-isp.htm


Citat:
NabukodonosorWalla ne moze da koristi POP i SMTP servere iz eksternih mail klijenata. Mana. Velika.
Da,to me strašno iritira.
[ Nabukodonosor @ 23.02.2005. 16:35 ] @
Citat:
Corey: Koliki je njegov storage?

Pa klikni na link. To je spisak dosta e-mail provajdera, da tako kazem.
[ Mihailo @ 23.02.2005. 23:20 ] @
Hehe da da.. „e-mail provajderi “. Istina nema pravila, al ipak nešto više verujem kompaniji od 11.2bil$ neko stricu Miletu što se bavi „i bizinsom“ :o)
[ Nabukodonosor @ 23.02.2005. 23:26 ] @
Citat:
Mihailo: Hehe da da.. „e-mail provajderi “

Pa stao mi je mozak, a glupo mi je bilo da napisem e-mail nalozi ili nesto slicno. Evo ni sada ne mogu da se setim adekvatne reci. Mozda ti znas?
[ SALE_bre @ 23.02.2005. 23:48 ] @
bilo bi dobro da ne naplacuju...
[ rajco @ 24.02.2005. 00:15 ] @
Nije mi jasno kako samo tebi Nabuko stizu mailovi sa zakasnjenjem od par dana na G. Meni stize naravno kao i svima ostalim u roku od pola min.

Gmail se nikada nece placati to je sigurno bar za osnovnu varijantu. Btw mnogo sam sigurniji na googlovom mailu nego na nekom mailu kompanije koja moze sutra da prsne i sve ode u pm.
[ Nabukodonosor @ 24.02.2005. 01:34 ] @
Pa dobro, lazem, stigao mi je za sekundu, a meni se sve pricinilo da mi je stiglo nekoliko mailova posle nekoliko dana, i sve sam zbog toga slao ljudima poruke po nekoliko puta. A uz to imam i automatsku proveru mailova na svaka 3 minuta, a mail klijent mi je stalno otvoren. Ali i pored svega toga meni se ceo scenario pricinio, jer si TI taj koji govori cistu istinu. Izvinjavam se svima zbog LAZI koje sam iznosio u ovoj temi.
[ SBSL @ 24.02.2005. 01:50 ] @
Aj ljudi sta vam je bre ! Necemo valjda da se svadjamo oko mejlova.. Kome se svidja GMAIL neka se reg. (ako dobije pozivnicu ), kome se svidja YAHOO neka ide tamo itd, itd..

Pitanje u temi je da samo iznesete misljenje da li ce gmail da se placa !?

PoZdRaV
[ Nabukodonosor @ 24.02.2005. 01:56 ] @
Pa naravno da se nece placati, jer ima mali milion takvih usluga koje su savim besplatne. Eno ja sam gore za minut iskopao 100 komada. Kakvo crno placanje?! I niko mi ne odgovori za one mane koje sam spomenuo par poruka iznad. Verovatno se i to samo kod mene desava? Ali rece mi jedan drugar da i on ima slicne halucinacije.
[ KarakorukaJapan @ 24.02.2005. 02:36 ] @
Ja ne znam ŠTA ĆE NEKOM E-Mail na koji vam šalju reklame ili koj kad pošaljete Mail u dnu poruke stavlja reklamu.

Pa šta ako je džabe!!!! Šta se reklamiraju tolko!!!
Evo lepo kliknite ovde MYNET.COM i otvorite nalog.

Važno je da nema reklame
Šta ima veze čiji je Mail (dal je Američki, Engleski, Turski, Grčki, Japanski...)

Ja mislim da ćete da znate da popunite formular.
Ako neko ne zna nek me pita.
[ Mihailo @ 24.02.2005. 10:45 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Pa stao mi je mozak, a glupo mi je bilo da napisem e-mail nalozi ili nesto slicno. Evo ni sada ne mogu da se setim adekvatne reci. Mozda ti znas?


Ma nije problem u terminu, vec na koga se isti primenjuje :o)
[ aleksandaraleksandar @ 24.02.2005. 21:46 ] @
@nabuko
> Takodje ne vide koliko mana ima taj isti Gmail. Tesko ti to nekome mozes
> objasniti.

koliko? yahoo i hotmail imaju mnogo vise mana, pa opet imaju vise korisnika.

nije stvar samo u velicina inboxa, pa cak ni u brzini rada. tako sam
otvorio www.yu mail, i liku ukradu mail server. onda sam otvorio
yahoo, docekao pop3, poceli da naplacuju. onda se pojavio cuveni
hotpop.com , taj je jednog dana samo prestao da radi. onda naisao
hotpop3.com , tamo mi nikada nisu stigli mailovi koje sam sam sebi
slao.

google ima deonice na berzi, ima neke druge planove sa mail-om, i zato
mu se moze verovati.
[ cevirmen @ 25.02.2005. 12:25 ] @
Pogledajte www.gawab.com i recite sta mislite.
[ Mister Big Time @ 03.03.2005. 14:33 ] @
Moguce.

Mogu da ponude jedan free paket, i drugi paid, pa koliko para toliko muzike. Free da bombarduju reklamama, a paid ne.