[ hulja @ 26.02.2005. 06:48 ] @
imam problem.skinuo sam malo vecu gomilu *.dmg fajlova (kratke igrice sa apple-ovog sajta)
i za 99 fajlova kada pokusav sa duplim klikom da ih pozovem i kada bi trebali da se mauntuju na radnu povrsinu dobijam poruku warning failed to mount reason no mountable file systems!
do sada nisam dobijao ovakvu gresku niti u tim trenucima imam bilo sta na radnoj povrsini osim ikonice za hd.
sta ciniti?
[ Pancho Villa @ 26.02.2005. 10:24 ] @
Mozda neispravne datoteke.
Mislim da ces trebati ponovo da ih skidas.
[ MacOS @ 27.02.2005. 00:41 ] @
imam problem.skinuo sam malo vecu gomilu *.dmg fajlova (kratke igrice sa apple-ovog sajta)
i za 99 fajlova kada pokusav sa duplim klikom da ih pozovem i kada bi trebali da se mauntuju na radnu povrsinu dobijam poruku warning failed to mount reason no mountable
************

Probaj da ga mauntujes iz Tosta. Ovo bi trebao da je raport kada je u pitanju CD-XA image.
[ madamov @ 27.02.2005. 23:11 ] @
Da li ti ostale .dmge otvara kako treba? Meni se ovo desilo par puta, ali je posle restarta ili gašenja mašine ponovo radilo. Možda da obrišeš Disk Utility pa da instaliraš svežu verziju.
[ hulja @ 28.02.2005. 22:45 ] @
pa to sam i ja pomislio ali posle restarta sve je bilo isto
ne secam se da li sam posle shutdowna iprobao.
najludje je sto posle neuspesnih pokusaja jedan je otvorio a vecinu ne.
mislim da je neko drugi u pravu za stecene fajlove ja sam ih skinuo na pc pa sa njega na cd rw mozda je tu zibio problem prebaci fajlove na flash cisto da utvrdim u krajnjoj liniju skinucu ih ponovo
[ MMX @ 28.02.2005. 22:50 ] @
Probaj da skineš te fajlove sa Mac-a, mada, koliko ja znam, to što si ih skinuo na pc-ju ne bi trebalo da pravi probleme.
[ hulja @ 28.02.2005. 23:02 ] @
ma nije problem prebacio sam gomilu stvari na taj nacin ali na ovom cd rw pola ne radi pa pretpostavljam da je problem do njega.
ne verujem u varijantu da su fajlovi lose skinuti jer sam skinuo zilion fajlova do sada i 1 ili 2 su bili losi a ftp koristi tcp kao transport protokol koji bi morao da garantuje isporuku svih paketa...videcemo
[ madamov @ 01.03.2005. 13:06 ] @
Citat:
mislim da je neko drugi u pravu za stecene fajlove ja sam ih skinuo na pc pa sa njega na cd rw mozda je tu zibio problem


Sigurno je u tome problem. Koliko me sećanje služi, zavisi kako je DMG napravljen da li će se na PC-u izgubiti nešto što je bitno za Maca.
[ madamov @ 01.03.2005. 13:10 ] @
Citat:
ne verujem u varijantu da su fajlovi lose skinuti jer sam skinuo zilion fajlova do sada i 1 ili 2 su bili losi a ftp koristi tcp kao transport protokol koji bi morao da garantuje isporuku svih paketa...videcemo


Da nisu fajlovi enkodirani u MacBinary? Probaj da im na Macu dodeliš .bin ekstenziju pa da dekodiraš fajl uz pomoć StuffIt Expandera i onda da mountuješ fajl. Takodje, možda je softver iz koga si skidao na PC-u pogrešno ukapirao da je reč o tekstualnom fajlu pa pretvorio sve CR-ove u kombinaciju CR+LF. U svakom slučaju, ako imaš mogućnost da forsiraš "binary" prenos na PC-u probaj tako.