[ zigizig @ 26.02.2005. 09:01 ] @
Sto se tice rada modema to sam resio:
http://www.elitesecurity.org/t...74-Modem-HSP56-MR-pod-SUSE-9-2

Jedino sto mi fali je sto ne cujem zvuk kada uspostavlja vezu. Zvucna karta radi i dok sam na net-u mogu da slusam muziku. Samo me nervira sto kada modem zove ne cujem ako pukne veza.
[ psihodel @ 27.02.2005. 23:56 ] @
Ako ti se modem oglašava preko zvučne karte, pretpostavljam da je u pitanju to što u Win-u to radi preko DirectSound interfejsa, a u Linuxu toga nema, stoga :(
[ tdjokic @ 28.02.2005. 07:23 ] @
Mislim da se kinternet moze malo editovati, tako da dobijes nesto vidljiviju ikonu, koja se menja kad pukne veza, da imas bar to. Ne garantujem, odavno sam probao SUSE.
[ mmirilovic @ 28.02.2005. 11:06 ] @
Što se zvuka tiče, u YaST-u, u modulu za podešavanje modema, čekiraj opciju za
ton. Ako to ne upali onda u init string 3, dodaj ATM1L1 za srednju jačinu,
ili ATM1L3 za nešto jači zvuk.

Ako koristiš KPPP, negde u podešavanjima imaš klizač za jačinu.
[ tdjokic @ 28.02.2005. 11:46 ] @
Mladene, postoji verovatnoca da modem u pitanju nema SVOJ zvuk, nego se slepuje na zvucnu karticu, u tome je problem. Sumnjam da ce onaj klizac iz kppp-a to da resi.
[ LINUXwanabe @ 10.03.2005. 22:25 ] @
E pogledaj na ovom sajtu ima nesto sto bi moglo da ti pomogne ako imas bas tu plocu ili mozda da ti da ideju sta da radis.

http://radel.inet.net.nz/sis730amr.html

Srecno, javi sta je bilo
[ tarla @ 10.03.2005. 22:45 ] @
zvuka nema zato sto modem nema svoj speaker nego koristi zvucnu u win-u. ja imam Smart LInk-ov Amr modem i driveri za njega su odlicni sto se tice performansi ali takodje nemam zvuk (jer na modemu nema nikakv izvor zvuka). Na smart link-ovoj podrsci sam pitao i rekli su mi nesto tipa.

Ma samo edituj fajl modem_core.c u dijeli input-output i pusti preko alse u non_blocking modu. takodje bla bla bla tra tra tra. (da ovo znam uraditi napavio bi drivere sam a ne bi njih gnjavio)

ukratko jako tesko osim ako nisu vec napisani driveri

cak sam dolazio u iskusenje da skinem speaker sa kucista i da ga ugradim na modem posto sam vidio mjesto gdje je predvidjen.

srecom postoji wireless :)
[ mmirilovic @ 11.03.2005. 21:11 ] @
Sve to zavisi od drajvera. Moj Conexant nema svoj speaker, ali ja imam zvuk.
Kao što tdjokic reče, modem mi se "šlepuje" na zvučnoj. I sve radi OK.

Jedini savet koji mogu da dam zigizig-iju jeste da pročita u dokumentaciji
koju je dobio uz drajver, da li ima nešto o zvuku. Verovatno ima! Ili na
sajtu sa koga je skinuo drajver. Verovatno će tako naći rešenje, ili saznati
da rešenja možda i nema! Na sličan način sam saznao da drajver za moj conexant
nema podrčku za FAX, iako sam modem ima!