[ ljuba @ 23.05.2002. 23:19 ] @
Cao svima,

Trebam da napravim jedan mali sajt koji bi trebalo da predstavlja neku radio stanicu i to tako sto ce 24 sata da pusta muziku nezavisno od posetioca. Do sada sam pravio samo stranice koje su imale u pozadini neku muziku, ali nisam nikad imao zadatak da mi neka pesma pocne po zavrsetku neke druge pesme - da bude osetljiva na kraj pesme. Pada mi na pamet da u bazi imam spisak pesama u nekom odredjenom redu u nekoj od tabela, cije bi kolone bile izmedju ostalog naziv fajla i njegova duzina i da onda dinamicki (ASP ili PHP) sagradim stranu iz baze koja ce da pusta pesmu koja je na redu, a strana da se refreshuje na to vreme koliko pesma traje i tako u krug ili kako vec poslodavac pozeli - to je najmanji problem. Kako Vam se svidja ideja, da li je realna i ima li ko kakvu drugu ideju ili savet? Hvala puno.

PS: Ako neko zna kako se u HTML postavljaju koje muzicke extenzije: mp3, ... molio bih ga da napise?

Pozdrav

Aleksandar Ljubojevic - LJUBA
[ 01011011 @ 23.05.2002. 23:26 ] @
otidji na 365.com i tamo mozes da stavis i uploadujes pjesama za dzabe i nda samo stavis link, i kad neko udje slusa tvoju stanicu. Ukoliko hocesda povezes direktnu stanicusa web sajtom malko je komplikovanije , i treebas dozvolu od stanice, itd.
[ ljuba @ 23.05.2002. 23:31 ] @
Hvala na predlogu, ali ova firma oce da i fajlovi i engine budu na njihovom serveru i da ne zavise od drugih servera. To je uslov.
[ alex @ 24.05.2002. 00:09 ] @
Ono sto tebi treba je audio streaming, koji moze da se odradi sa nekoliko server programa, od kojih je jedan i RealAudio server, a ima ih i za mp3.

Kad sredis audio streaming softver, dovoljan ti je audio plugin (winamp, realaudio, windows media player i slicni) koga ubacis u html stranicu i to je to.

Necu namerno da pisem detalje, jer se sve to VRLO LAKO moze naci na Internetu.
[ Zoran Rašković @ 24.05.2002. 00:17 ] @
Pitaj chika gugla sta je to Shoutcast.
[ ljuba @ 24.05.2002. 01:30 ] @
Hvala na odgovorima. Odo da citam sta ima tamo.